Θέλω εκδρομή τώρα!!!

Ημερήσιες βόλτες των μελών του TeriosClub.net
Απάντηση
johnsapnas
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Σεπ 24, 2013 12:45 pm

Θέλω εκδρομή τώρα!!!

Δημοσίευση από johnsapnas »

Παιδιά καλησπέρα,

Από τότε που πήρα το αυτοκίνητο, συνηθίζω περίπου 2-3 φορές τον μήνα μέσα σε ΣΚ, να πηγαίνω για καμιά βόλτα με τα 2 σκυλιά μου, σε κανένα κοντινό τοπίο για να ξεφεύγω λιγάκι.
Απ' όσο βλέπω δεν έχει γίνει κανένα post στο forum για καμιά εξόρμηση μέσα στο 2014 και πόσο μάλλον για την περίοδο που διανύουμε…

Ψάχνω να βρω παρέα με δεύτερο τετρακίνητο (κανένα Terios ας πούμε :-D) για καμιά κοντινή εξόρμηση σε ακτίνα μίας ώρας περίπου από την Αθήνα για κανένα Σάββατο ή Κυριακή.
Δεν είμαι και ο πιο έμπειρος στο off road, για να μην πω ότι δεν είμαι καθόλου έμπειρος, αλλά θεωρώ ότι δεν είμαι και κουλός… Επίσης δεν ξέρω και καθόλου μέρη για εξορμήσεις κοντά στην Αθήνα, πέρα από κάποια μέρη και διαδρομές που βρήκα στο WikiLoc και στο viewsofgreece.gr και τα μελετάω αυτές τις μέρες. Οι προτιμήσεις μου πάντως έχουν να κάνουν με «παρθένα» φύση, όσο είναι εφικτό αυτό κοντά στην Αθήνα…
Είμαι ανοιχτός και για πιο μακρινά μονοήμερα, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό είναι κάτι που θα κανονίσουν οι «επικεφαλείς» του forum και θα μας καλέσουν…

Ψήνεται κανείς να πάμε για λίγο καθαρό αέρα, βουνό, πράσινο και λίγη τετρακίνητη περιπέτεια;
Θα ήθελα να έχω και την ευκαιρία να γνωρίσω και άλλα μέλη του club, μιας και το αυτοκίνητο το έχω από τον Οκτώβριο του 13 και δεν έχω γνωρίσει ποτέ κανένα άλλο μέλος.

Επειδή δυστυχώς έχω πολύ περιορισμένο χρόνο για να σερφάρω στις σελίδες του forum όταν είμαι στη δουλειά (δηλαδή τις περισσότερες ώρες τις ημέρας), θα ήταν ίσως καλύτερα για εμένα να μου στείλετε mail στο john.sapnas@outlook.com, ή να με πάρετε τηλ. στο 6979396883 όποιος ενδιαφέρεται.
Εννοείται ότι απευθύνομαι σε όλα τα μέλη του club που έχουν την δυνατότητα και πολύ θα μου άρεσε αυτό το Post να αποτελέσει μια αιτία για τη διοργάνωση νέων εκδρομών…
Φυσικά σε αυτή την περίπτωση δεν ζητάω να μου στείλετε mail ή να με πάρετε τηλέφωνο… θα καταφέρω να συντονιστώ στο forum… Εκδρομή να ‘ναι κι όλα γίνονται!

Φιλικά,

Γιάννης.
Απάντηση