Ελαστικά

Συζήτηση για ότι αφορά τις ζάντες και τα ελαστικά
Απάντηση
Gorilaki
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2019 3:42 am

Ελαστικά

Δημοσίευση από Gorilaki »

Καλημέρα. Είμαι καινούργιος κ στην ομάδα κ με το terios. Έχω το terios το 2 το 1500 το αυτόματο. Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω για να σας δώσω να καταλάβετε ποιο εχω. Θέλω να του αλλάξω λάστιχα κ εχω χάσει λίγο την μπάλα. Κ δεν έχω βρει κ πολλά στο foroum για να καταλήξω. Η διαστάσεις αν δεν κάνω λάθος είναι 215/65/16.στο χώμα θα πάω το πολύ 1 με 2 φορές το μήνα κ άμα. Τι ελαστικα μου προτείνετε?
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ελαστικά

Δημοσίευση από panos_t2 »

Βασικά καλώς όρισες στην ομάδα και να χαίρεσαι τον τερη σου!!! Από κει και πέρα...όταν λες πατάς χώμα 1-2 φορές το μήνα, τι εννοείς? Και εγώ 1-2 φορές πατάω χώμα αλλά κυνηγάω και λίγο το κόλλημα, το δύσκολο κομμάτι κλπ...αν απλά κανείς lite χωματοδρομους για βόλτα και δεν έχεις σκοπό να ζοριστεις μέσ' στις λάσπες και τα χιόνια τον χειμώνα ένα καλό λάστιχο που έχω δει και ακούσει από πολλούς είναι της Michelin το latitude cross...Προσωπικά φοράω τα toyo open country at plus και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και στην λάσπη και πέτρες, και είναι φοβερά και στο δρόμο, βρεγμένο ή μη, κάτι που δεν περίμενα σε τέτοιο βαθμό...Επίσης αλλο ελαστικό για εκτός δρόμου σε 50-50 με εξαιρετικές αντοχές και γρήγορο καθάρισμα είναι τα maxxis worm drive... Όπως την falken το wildpeak at3wa με πολύ καλές κρητικές απο πολλα site στο εξωτερικό...
Εσύ δες τι τύπου ελαστικό χρειάζεσαι και πράξε ανάλογα...
Καλά χιλιόμετρα!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Gorilaki
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2019 3:42 am

Re: Ελαστικά

Δημοσίευση από Gorilaki »

panos_t2 έγραψε:Βασικά καλώς όρισες στην ομάδα και να χαίρεσαι τον τερη σου!!! Από κει και πέρα...όταν λες πατάς χώμα 1-2 φορές το μήνα, τι εννοείς? Και εγώ 1-2 φορές πατάω χώμα αλλά κυνηγάω και λίγο το κόλλημα, το δύσκολο κομμάτι κλπ...αν απλά κανείς lite χωματοδρομους για βόλτα και δεν έχεις σκοπό να ζοριστεις μέσ' στις λάσπες και τα χιόνια τον χειμώνα ένα καλό λάστιχο που έχω δει και ακούσει από πολλούς είναι της Michelin το latitude cross...Προσωπικά φοράω τα toyo open country at plus και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος και στην λάσπη και πέτρες, και είναι φοβερά και στο δρόμο, βρεγμένο ή μη, κάτι που δεν περίμενα σε τέτοιο βαθμό...Επίσης αλλο ελαστικό για εκτός δρόμου σε 50-50 με εξαιρετικές αντοχές και γρήγορο καθάρισμα είναι τα maxxis worm drive... Όπως την falken το wildpeak at3wa με πολύ καλές κρητικές απο πολλα site στο εξωτερικό...
Εσύ δες τι τύπου ελαστικό χρειάζεσαι και πράξε ανάλογα...
Καλά χιλιόμετρα!!!
Για ψάρεμα πάω άρα δεν θα έχω κ πολύ δύσκολες διαδρομές χωμα πέτρες.λασπη δεν θα το ελεγα
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Ελαστικά

Δημοσίευση από panos_t2 »

Με το latitude cross θα μείνεις ικανοποιημένος νομίζω...και προσοχή στις κοφτερές πέτρες!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Gorilaki
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2019 3:42 am

Re: Ελαστικά

Δημοσίευση από Gorilaki »

panos_t2 έγραψε:Με το latitude cross θα μείνεις ικανοποιημένος νομίζω...και προσοχή στις κοφτερές πέτρες!!!
Ευχαριστώ για την βοήθεια τελικά θα τα βάλω κ θα προσέχω τις πέτρες :D
Απάντηση