Συζήτηση εκδρομών

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

Καλησπερα.
Δε μιλα κανεις.
Λοιπον.
Πανελληνια στη Δραμα.
Διαμονη στο Βωλακα.
Ξενοδοχειο ΄΄Το αλωνι του κυρ΄Θαναση΄΄.
Διαμορφωση τιμων:
1) Μονοκλινο:125
2) Δικλινο: 170
3) Τρικλινο:255
4) Τετρακλινο:320 (δυο δωματια δικλινα.Το ενα σε χαμηλοτερη τιμη.)
Δεν εχει διχωρα δωματια,αλλα ειναι πολυ ευρυχωρα.

Λογω του οτι γινεται λογος για ενα προορισμο βορεια,μετα απο σκεψεις και μαθηματικη βοηθεια απο εξαιρετους φιλους, σκεφτηκα να επιβαρυνθουν λιγο οι βορειοι,για να εχουν μια μικρη ανακουφιση και κινητρο οι νοτιοι.
Μεσα στις τιμες εχει ηδη ενσωματωθει μια επιβαρυνση κατα κεφαλη.Και αναλογα τους συμμετεχοντες και το ποσο που θα συγκεντρωθει,θα γινει αναδιακατανομη στους νοτιους κατα αυτοκινητο.
Νοτιοι (.....και χωρις αυτο να μας χωριζει σε κατι ) θεωρουμε οτι ειναι οι μακρυνοι απο τον προορισμο,οπως Λαμια,Αθηνα,Ιωαννινα και φυσικα η Κρητη.
Γνωμονας χρησιμοποιηθηκαν χιλιομετρικα δεδομενα απο την εκδρομη στην Καστορια.
Με βαση τα στοιχεια αυτα και τις νεες αποστασεις, βοηθησε ο φιλος μας ο Κωστας , για ενα πρωτο μαθηματικο μοντελο,για το πως θα αναδιακατανεμηθει το ποσο που θα συγκεντρωθει.
Αυτο θα ειναι απο ενα μικρο ποσο και μεχρι ενα ΄΄ταβανι΄΄ (ας μου επιτραπει ο ορος), ανα αυτοκινητο.
Αυτα ως προς το θεμα το οικονομικο και της αποστασης.
Η ημερομηνια που θα προτεινα για Δραμα,ειναι 17-19 Οκτωμβριου.
Ωστε,να προλαβουμε οσο γινεται τις εποχικες γριππες,να προλαβουμε τυχον τοπικα lock down και να μην εχει χιονια στο Φαλακρο ορος,μπας και μπορεσουμε να ανεβουμε μεχρι την κορυφη του,στη Χιονοτρυπα.
Σας παρακαλω ομως να παρετε αμεσα θεση, ειτε για τη Δραμα, ειτε για οποιοδηποτε αλλο μερος.
Γιατι ο καιρος περναει και στενευουν τα περιθωρια για ελιγμους.
Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από panos_t2 »

Βασικά μπράβο σου Δημήτρη και ευχαριστούμε για την πρωτοβουλία που πήρες και για το τρέξιμο να βγάλεις τιμές διαμονής, φαγητού, κλπ...Όντως ο καιρός περνάει και πρέπει να οργανωθούμε!!! Εγώ συμφωνώ με την Δράμα, όπως και όποιο άλλο μέρος επιλεχτεί εκτός απροόπτου... Οι ημερομηνίες βολεύουν, μένει να καταλήξουμε ώστε να ζητήσουμε και άδεια!!!!
Και φυσικά δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να επιβαρυνθουμε εμείς λίγο παραπάνω οικονομικά ώστε να έρθουν οι φίλοι μας από νότια Ελλάδα...είναι αρκετά τα χιλιόμετρα, με αρκετά καύσιμα και διόδια...
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

ΔΙΟΡΘΩΣΗ .........16-18 ΟΚΤΩΜΒΡΙΟΥ........
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από stev kar »

Σοβαρή πρόθεση:
1)tetradusterios
2)marina
3)PATHFINDER και ΣΙΑ
4)stevkar
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
SEAMAN TERIOS
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 13, 2018 12:05 pm
Τοποθεσία: Αγ.Ιωαννης Ρεντη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από SEAMAN TERIOS »

Καλησπέρα στην παρέα!!!!μια πολύ καλή ιδέα για άλλη μια φορά κ ευχαριστούμε εκ των προτέρων!υπολογίστε κ εμάς τους θαλασσινούς κατά 90%.εκτός αν υπάρχει το κάλεσμα από αυτήν την πλανευτρα γαλάζια θέα κ την μητέρα ελινοιλ!!!!τέλος του μήνα το περισσότερο θα βεβαιωθω για το 100%
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

Καλημερα σε ολουσ.
Θα σας παρακαλουσα να καταληξουμε για τον οριστικο προορισμο και ποιοι θα ερθετε.
Ευχαριστω οσους ηδη παιρνουν θεση και δηλωνουν τισ προθεσεις τους.
Ο χρονος ειναι λιγος και πρεπει να γινουν ετοιμασιες.
Και πρεπει να ενημερωσω το ξενοδοχειο ,αν θα παμε τελικα εκει...να κλειδωσει το ΠΣΚ.
Γιατι και καποιοι πρεπει να δηλωσουν ηδη απο τωρα για αδεια.
Αντε....πιαστε ολοι το ποντικι και γραψτε τη γνωμη σας και τις προθεσεις σας....
Πρεπει μεχρι τελος εβδομαδας να υπαρχει σαφης και σιγουρη εικονα.....
Ευχαριστω και παλι.
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από TAG »

Δημητρό καταρχήν ευχαριστούμε για την άμεση κινητοποίηση σου για το τρέξιμο της Πανελλήνιας !!

Με το μέρος συμφωνώ απόλυτα.
Εμείς οι νότιοι θα μπορούσαμε να οργανωθούμε ( όσοι μπορέσουμε να έρθουμε ) ώστε να μοιράσουμε αμάξια και έξοδα.
( εμείς ως γνωστόν δεν έχουμε και 4κινητο πλέον :roll: )

Οι επιφυλάξεις μου είναι οι εξής :
Η ημερομηνία θεωρώ ότι είναι αρκετά νωρίς. μήπως το πρώτο ΠΣΚ του Νοέμβρη καλύτερα ;
και το βασικότερο: σε πολύ πιθανό άμεσο ( δυστυχώς έρχεται.. ) lock down Αττικής ( και όχι μόνο... ) τι θα γίνει;
π.χ θα υπάρχει πρόβλεψη επιστροφής χρημάτων ;;
:roll:

επίσης μου φαίνεται λίγο δυσανάλογα ακριβότερο το τρίκλινο σε σχέση με τα άλλα..

Θέλουμε πολύ να έρθουμε κυρίως για να σας δούμε.
τεσπά δεν υποσχόμαστε θα το προσπαθήσουμε ... ;)
Επίτιμος....
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

Ζητω συγγνωμη για την καθυστερηση στην απαντηση,αλλα εχθες ειχα μια ιδιαιτερα δυσκολη μερα στη δουλεια και το βραδυ παρεδωσα γρηγορα.
Μανωλη....για τις ημερομηνιες καταληξαμε σε αυτες μετα απο ψιλοσυζητησεις και οπως εχω ξαναπει,θελουμε να προλαβουμε το Φαλακρο ορος χωρις χιονια.....Οι λασπες δε μας πειραζουν......Αντιθετα τις θελουμε...... :o
Επισης,οσο το παμε πιο μακρια,τοσο πιο πιθανο ειναι να μπλεξουμε με το θεμα του κωρονοιου.......γιατι σε συζητησεις με φιλους μου ιατρους,οι εποχικη γριππη θα μπλεξει τα πραματα χειροτερα.......και η εποχικη ξεκινα κυριως Οκτωμβριο και μετα.....
Για το θεμα της επιστροφης χρηματων,το εχω συζητησει...
Εαν συμβει καποιο lock down ή καποιος πραγματικα σοβαρος λογος,τα χρηματα θα επιστραφουν....
Αρκει να μην το κανουμε τελευταια στιγμη.......θα παρακολουθουμε τις εξελιξεις και αναλογα θα κινηθουμε....
Γιατι θα προκαλεσουμε προβληματα τροφοδοσιας στην ξενοδοχειακη μοναδα και φυσικα θα εκτεθουμε στα ματια τους και ειδικα εγω που με εκτιμουν και τους εκτιμω πολυ........και σε πολλα τα αφηνουνε πανω μου.....Ας μην χαλασουμε τις καρδιες μας......
Ο καθενας θα σκεφτει σοβαρα και θα παρει την αποφαση οτι θα ερθει.....Απο την πλευρα μου θα κανω ο,τι μπορω να περασετε ολοι καλα...
Ο Παναγιωτης απο το ξενοδοχειο εχει πολυ καλη διαθεση και τρελλα....
Το πιθανοτερο ειναι οτι θα ανεβω ενα ΣΚ εκει για να δουμε διαδρομες και πως θα στηθουν ολα και πως θα βγουν σας χρονοδιαγραμμα....
Για τα δωματια....οι τιμες που ανηρτησα εχουν μεσα τις τιμες των δωματιων,τις τιμες απο δυο βραδυνα γευματα (χωρις τα ποτα),τα τροφιμα κτλ της ημερησιας και ενα ποσο κατα ατομο.Αυτο το ποσο θα μπει στην ακρη και αναλογα θα διατεθει σε οσους ερθετε απο νοτια.
Η διαφορα στο τρικλινο ειναι εξαρχης απο τη διαφορα που δινουν τα παιδια του ξενοδοχειου.....
Ριξαμε το βαρος στο δικλινο,μειωσανε και το τρικλινο,αλλα παρακατω δεν μπορουν να κατεβουν......
Θα το ξαναθιξω το θεμα.....αλλα νομιζω οτι δεν μπορει να γινει κατι καλυτερο......
Θα ειμαστε σε επικοινωνια.....
Νομιζω οτι ολοι εχουμε καλη διαθεση και θα αναλογα ποσοι θα συμμετεχουμε και απο που ,ευχομαστε ο τελικος απολογισμος να σας αφησει ολους ικανοποιημενους.....
Θα ανοιξω νεο θεμα για την πανελληνια...
Μπορειτε να ρωτατε ο,τι θελετε εκει....
Να μπορω να σας απαντω ή να βρισκω τις λυσεις ή να ακουω προτασεις......
Οσο πιο γρηγορα τοσο καλυτερα,γιατι και ο δικος μου χρονος ειναι πραγματικα λιγος.......
Ευχαριστω.....
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από panos_t2 »

Σοβαρή πρόθεση:
1)tetradusterios
2)marina
3)PATHFINDER και ΣΙΑ
4)stevkar
5) Panos_t2 (σκυλοδωματιο!!!!)
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Μετά από καιρό νομίζω ήρθε η ώρα να ανοίξει η συζήτηση για την 16η Πανελλήνια συνάντηση μας :)
Θα αρχίσουμε με τα βασικά με προτεινόμενες ημερομηνίες και προτάσεις!
Όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες και συζητήσιμες ;)

Σαν πρώτη άποψη πιστεύω τα δυο τελευταία Σαββατοκύριακα του Οκτωβρίου (21-23, 28-30) και το πρώτο του Νοεμβρίου (4-6) είναι τα ιδανικά για την εκδρομή μας.

Επίσης ως επιλογή τοποθεσίας βάζω έναν γνωστό προορισμό, τα Αμπελάκια, με πεδίο δράσης τον Κίσσαβο ή εναλλακτικά τον Κάτω Όλυμπο. Ξέρω, καθε φορά το βάζω σαν πρόταση!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση