Νεοαποκτηθεν!

Παρουσιάστε μας τον Τέρη σας!
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από adam »

Μόλις απεκτησα και εγω το Terios μου!
Εντυπωσεις προς το παρον αναμεικτες και ασαφεις....
Προηγουενο οχημα ενα cooper S και εκτος απο μεγαλη αλλαγη κατηγοριας και ιπποδυναμης το πρωτο μου αυτοματο οχημα! Η πρωτη μεγαλη εξορμηση θα γινει τις προσεχεις μερες.
Πηρα λοιπον 1.5 μοντελο 2009. Δεν εχει κατι απο εξτρα προς το παρον αλλα απο αισθητικης αποψης κοιταω για σκαλοπατια ίσως και bullbar, τεμπελη και ανεμοθραυστες. Επισης στα σχεδια ειναι αλλαγη του ραδιοcd με οθονη και gps.
Καθε πληροφορια, προταση ή και ιδεα δεκτη!
Το οχημα εχει καποια εξωτερικα σημαδια, γρατζουνιες που θα επισκευαστουν σε συντομο χρονικο διαστημα και μηχανικα ειναι ευλαβικα συντηρημενο οπως φανηκε στο βιβλιο του και στον ελεγχο που εγινε σε συνεργειο που επελεξα.
Καλες μας βολτες!
Άβαταρ μέλους
GIOTIS_JDM
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 9:06 pm
Τοποθεσία: Βέροια

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από GIOTIS_JDM »

Καλωσόρισες φίλε!
Και εγώ πρόσφατα έκανα αντίστοιχα μεγάλη αλλαγή κατηγορίας, από starlet glanza γύρω στα 200hp πήρα terios αλλά μέχρι τώρα νιώθω πολύ δικαιωμένος με την επιλογή μου και χωρίς ακόμη να έχω πάει ιδιαίτερες εξορμήσεις πχ. χιόνια κτλ
Ανέβασε αν θες και μερικές φωτογραφίες να δούμε και τον δικό σου Tέρη...

υ.γ. Ανεμοθραυστες και ειδικά ο τεμπέλης είναι must για το terios!Προσωπικά από τις καλύτερες προσθήκες που μπορείς να κάνεις!Επίσης αν βάλεις οθόνη 2 din με όλα τα παρλεκόμενα gps κτλ ενημέρωσε μας γιατί και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από adam »

GIOTIS_JDM έγραψε:Καλωσόρισες φίλε!
Και εγώ πρόσφατα έκανα αντίστοιχα μεγάλη αλλαγή κατηγορίας, από starlet glanza γύρω στα 200hp πήρα terios αλλά μέχρι τώρα νιώθω πολύ δικαιωμένος με την επιλογή μου και χωρίς ακόμη να έχω πάει ιδιαίτερες εξορμήσεις πχ. χιόνια κτλ
Ανέβασε αν θες και μερικές φωτογραφίες να δούμε και τον δικό σου Tέρη...

υ.γ. Ανεμοθραυστες και ειδικά ο τεμπέλης είναι must για το terios!Προσωπικά από τις καλύτερες προσθήκες που μπορείς να κάνεις!Επίσης αν βάλεις οθόνη 2 din με όλα τα παρλεκόμενα gps κτλ ενημέρωσε μας γιατί και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα
σε ευχαριστω, φωτος συντομα! για οθονη ηδη ψαχνομαι και εχω βρει καποιες απο εξω αλλα λογω μεγαλων καθυστερησεων στα τελωνεια θα ψαχτω λιγο και στην εγχωρια αγορα. Τα υπολοιπα θα ερθουν σιγα σιγα.
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από goranterios »

Καλωσόρισες και Καλορίζικο ΑDAM το τερατάκι σου θα το ευχαριστηθείς εντός και εκτός δρόμου πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα !!! καλή μελέτη στο φόρουμ :!: :!: μόλις μπορέσεις ανέβασε και καμιά φωτογραφία :!: :!: :!:
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από adam »

καναμε και την αναγνωριστικη βολτα σημερα και ολα οπως τα φανταζομουν... Θελει συνηθεια φυσικα αλλα οδηγικα ηταν μια χαρα!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από panos_t2 »

Καλως ορισες, καλορίζικο και καλες εξορμήσεις ADAM!!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
GIOTIS_JDM
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 9:06 pm
Τοποθεσία: Βέροια

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από GIOTIS_JDM »

Πολύ όμορφο και το facelift!
Καλοτάξιδο!!
Αυτόματο είναι?
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από adam »

GIOTIS_JDM έγραψε:Πολύ όμορφο και το facelift!
Καλοτάξιδο!!
Αυτόματο είναι?
ναι αυτοματο!
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από manos man. »

Καλά χιλιόμετρα να έχεις και πολλές όμορφες εκδρομές!!!! :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Νεοαποκτηθεν!

Δημοσίευση από adam »

manos man. έγραψε:Καλά χιλιόμετρα να έχεις και πολλές όμορφες εκδρομές!!!! :)
σε ευχαριστω! Η Κρητη (αν εχω διαβασει σωστα απο Κρητη εισαι) ειναι ετησιος προορισμος για καλοκαιρινες διακοπες και για του χρονου εχω κακες ιδεες! :mrgreen:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παρουσίαση αυτοκινήτων των μελών”