ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από tetradusterios »

Επειδή ο χρόνος τρέχει έχω να προτείνω τα εξής:

1. Ο Αθανάσιος Διάκος είναι ένα μέρος που έχουμε πάει δύο φορές την ίδια περίοδο και έχουμε συναντήσει προβλήματα με τα χιόνια στις διαδρομές και με την θέρμανση στο ξενοδοχείο Βαρδούσια. Ο φίλος μας ο Κώστας είναι ο πιο σωστός επαγγελματίας που έχουμε γνωρίσει αλλά δυστυχώς για να βγει η εκδρομή θα πρέπει να συνεργαστούμε και με άλλους που δεν είναι σωστοί. Σε μια πανελλήνια που είναι πιο ήπια τα καιρικά φαινόμενα θα μπορούσαμε να τον υπολογίσουμε σαν προορισμό.

2. Η Βόρεια Εύβοια είναι και αυτός ένας προορισμός πού έχουμε πάει και έχουμε και γνωστούς φίλους που θα βοηθήσουν την κατάσταση αλλά και εδώ οι βόρειοι καλούνται να διανύσουν παραπάνω χλμ (που τελευταία το έχουν κάνει 2 φορές) συν το φέρι μποτ που είναι και αυτό ένα κόστος περίπου ένα ρεζερβουάρ πάνε έλα.

3. Η Καστοριά θα πρέπει να το αποφασίσουν οι νότιοι να κάνουν το μεγάλο άλμα.

4. Η Καλαμπάκα είναι στην κεντρική Ελλάδα με καλούς οδικούς άξονες ,πολλά καταλύματα και ήπιες διαδρομές. Αυτό θα εξαρτηθεί και από τα πόσα συμβατικά αυτοκίνητα θα έρθουν στην επετειακή κοπή πίτας.

Όλα τα παραπάνω είναι από καρδιάς και όποιος έχει αντιρρήσεις ή επισημάνσεις θα πρέπει να τις καταθέσει το αργότερο μέχρι το ΣΚ για να τρέξει το έργο που έχει μείνει πίσω. Επίσης όποιος θέλει μπορεί να βγει μπροστά και να αναλάβει να φέρει εις πέρας την κοπή της πίτας μας.
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από dimiteis »

ΣΟΦΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ, ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΡΙΘΕΙ ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Θανος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2013 6:23 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από Θανος »

Εξαιρετικη η προσφορα του Κωστα!! Εχει τον τροπο που δειχνει το "θελω να σας δω"!!! Γνωμη μου ομως ειναι να επισκεφθουμε την περιοχη του Ασπροποταμου. Μια ιδιαιτερη περιοχη της Ελλαδας,με πολλες ομορφιες ,βατες αλλα και πιο δυσκολες διαδρομες!! Δεν ξερω ομως τι σκεφτεται το βρωμικο μυαλο του Γιωργου και αν θα μας το επιτρεψει ο καιρος.
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από stev kar »

Φιλαράκια μου Αγαπημένα!!!!!

Η δική μου πρόταση γι αυτή την συνάντηση, είναι η Καλαμπάκα!!!! Βολικός προορισμός για όλους μας!!!

Φιλιά!!! Ευτυχείτε!!!!!
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από manos man. »

Κι εγώ παρατηρώ ότι η πιο συνδυαστική περίπτωση είναι να πάμε στην Καλαμπάκα. Βολεύει τους περισσότερους και θα αυξήσει τις συμμετοχές!! Άσε που μας έχουν και δίπλα τους οι φίλοι μας οι Λαρισαιοι!
Όσο για το Μετερίζι ίσως μία πανελλήνια θα ήταν πιο καλή περίπτωση αφού και τις δύο φορές έχουμε πάει καταχείμωνο. Θα έχουμε και την ευκαιρία να κάνουμε διαδρομές που δεν καταφέραμε ποτέ λόγω χιονιού ;)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από dimiteis »

EIMAΣΤΕ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΝΩΜΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ :geek:
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από panos_t2 »

Μεσα και εμεις για Καλαμπακα!!!Αναμενουμε την φωνη του λαου!!!!! :D :D :D
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από Marina »

Τέλος! :!: :!: Πάμε Καλαμπάκα :!: :!:
Οι γνωστοί οργανωτές ας αναλάβουν δράση.. είναι πεπειραμένοι και καλοί διαπραγματευτές...
Γιώργο Duster ξεκίνα!!! ;) ;) :lol: :lol:

Προτεινόμενες ημερομηνίες ... διαλιέχτε :
1) 17 - 19 Φεβρουαρίου
2) 24 - 26 Φεβρουαρίου (27 Φλεβάρη Καθαρά Δευτέρα)
3) 3 - 5 Μαρτίου

Εγώ σε όλες μέσα με προτίμηση το τριήμερο της Κ.Δευτέρας (2η επιλογή) για την συγκεκριμένη βέβαια ημερομηνία θα πρέπει να βιαστούμε για τα δωμάτια...
Πέρσι που πήγαμε οικογενειακώς στον "Μύλο των Ξωτικών" στα Τρίκαλα, μείναμε σε ένα ξενοδοχείο με κάτι φίλους ανάμεσα στα Τρίκαλα και στην Καλαμπάκα, λέγεται "Αμαλία" http://amaliahotelkalambaka.gr/. Ήταν πολύ φιλόξενο ξενοδοχείο, καθαρό, με πολλά και μεγάλα δωμάτια και επίσης τεράστιους κοινόχρηστους χώρους για τις γνωστές βραδινές συνευρέσεις μας. Νομίζω ότι αν τα βρούμε και στην τιμή είναι ιδανικό για το στύλ που θέλουμε...
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από geovil »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UyrWatWy070[/youtube]


Εκτος τριημερου Καθαρης Δευτερας,γιατι εχουμε να παμε σε γαμο το Σαββατο!!!!! :shock: :shock: :shock:
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από tetradusterios »

Εικόνα
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Απάντηση