ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από dimiteis »

ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΗΝ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ :D
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από manos man. »

Δυναμικό ξεκίνημα!!
Λοιπόν έχω επεξεργαστεί κάποιες προτάσεις λαμβάνοντας υπόψιν που δεν έχουμε παει ή που έχουμε χρόνια να πάμε.
Τα μέρη που δεν έχουμε πάει και βολευουν χιλιομετρικά μάλλον έχουν μειωθεί αρκετά. Δυτική Μακεδονία δεν έχουμε πάει, όπως Καστοριά π.χ. Ξέρω, ξέρω είναι πολλά τα χιλιόμετρα για τους Νοτιους. Αλλά νομίζω θα μπορούσε να συζητηθεί σαν πρόταση!
Άλλη σκέψη είναι για νησί... Και μιλάω για προσβάσιμα νησιά! Ίσως το 2017 να είναι η χρονιά των νησιών! ;) Έτσι θα έριχνα στο παιχνίδι των προτάσεων την Βόρεια Εύβοια που έχει πολλά ακόμα να δούμε και την Λευκάδα!! Για την Λευκάδα βέβαια δεν εχω δει αν θα υπάρχουν διαθέσιμα ξενοδοχεία τετοια εποχή. Και για off road είναι light επιλογή αλλά έχει πολλές ομορφιές να δούμε! Και μάλιστα χωρίς να υπάρχει τουρισμός!
Τελευταία πρόταση, που θα την ρίχνω σίγουρα μέχρι να πάμε είναι ο Κάτω Όλυμπος! Τα χιόνια είναι ενα θεματάκι αλλά τουλάχιστον δεν έχει μεγάλα υψόμετρα!!
Αυτά από εμένα... :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από giorgos man. »

Εχετε χαιρετισμούς και χρόνια πολλά από τον Γιάννη Ζαρίγκα που μιλήσαμε λόγω εορτής.
Τον ενημέρωσα ότι μεταξύ των άλλων προορισμών για την κοπή της πίτας ίσως να συζητηθεί και η Β. Εύβοια και αν είναι διαθέσιμος.
Η απάντηση ήταν ΝΑΙ, αρκεί να το ξέρει εγκαίρως και να κανονίσει τα ρεπό του.
( κανονίστε εσείς κι εγώ είμαι εδώ είπε , με καινούρια γουρούνα !!!!) :D :D :D
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
meterizi
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2013 3:00 pm
Τοποθεσία: ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΙΑΚΟΣ ΦΩΚΙΔΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από meterizi »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΑΣ (ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ) ΜΕΤΕΡΙΖΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΩΝ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ.

1. ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ.

2. ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΠΟΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΗΣ.

3. ΣΤΟ ΕΝΑ ΒΡΑΔΙΝΟ ΦΑΓΗΤΟ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΤΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

4. ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΧΟΡΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΚΕΡΑΣΜΕΝΑ.

5. ΔΩΡΟ ΔΥΟ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΥΧΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΦΛΟΥΡΙ ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ Ή ΤΡΙΚΛΙΝΟ Ή ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΔΩΜΑΤΙΩΝ.

ΑΠΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΩΝ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΘΩ ΘΑ ΚΕΡΑΣΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΡΑΚΟΜΕΛΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΝ ΚΑΣΤΑΝΙΑ
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από tetradusterios »

meterizi έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΑΣ (ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ) ΜΕΤΕΡΙΖΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΩΝ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΤΕ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΔΩ.
ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ.

1. ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΟΠΙΤΑ.

2. ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΠΟΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΗΣ.

3. ΣΤΟ ΕΝΑ ΒΡΑΔΙΝΟ ΦΑΓΗΤΟ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΤΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΖΩΝΤΑΝΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

4. ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΧΟΡΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΘΙΕΡΩΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΚΕΡΑΣΜΕΝΑ.

5. ΔΩΡΟ ΔΥΟ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΓΕΥΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΤΥΧΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΟ ΦΛΟΥΡΙ ΓΙΑ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ Ή ΤΡΙΚΛΙΝΟ Ή ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΩΝ ΔΩΜΑΤΙΩΝ.

ΑΠΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΩΝ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΘΩ ΘΑ ΚΕΡΑΣΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΡΑΚΟΜΕΛΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΟΝ ΚΑΣΤΑΝΙΑ

Ευχαριστούμε πολύ για την πρόταση και το ξέρουμε πόσο μας αγαπάς αλλά θα θέλαμε να μεριμνήσεις να έχουμε και ένα πορτοκαλί Unimog με μαχαίρι μπροστά για τις διαδρομές μας επειδή θα έχουμε πρόβλημα ;) ;) και τότε θα το σκεφτούμε :lol: :lol:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από manos man. »

Μετερίζι for ever!!!!!!!!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από dimiteis »

ΜΕΤΕΡΙΖΙ ΜΕ ΤΡΕΛΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!!!!!

1. ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ!!!
2. ΤΣΙΠΟΥΡΕΣ ΠΙΟ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΑΠΟ ΚΡΕΑΣ!! (ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΨΑΡΟΦΑΓΟΥΣ)!!!
3. ΑΠΕΙΡΕΣ ΟΡΕΙΝΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΠΡΟΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΕΥΘΗΝΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ!!!
4. ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΝΟΤΙΟΥΣ.
5. ΠΑΤΡΙΔΑ ΑΠΟ ΜΑΝΝΑ!!!

Η ΕΥΒΟΙΑ ΠΑΛΙ ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ, ΜΙΑ ΚΑΙ ΧΑΣΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ.

ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΩ ΑΡΚΑΔΙΑ, ΛΑΔΩΝΑ, ΚΛΕΙΤΟΡΙΑ , ΠΛΑΝΗΤΕΡΟ, ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ, ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ, ΑΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ.
ΕΠΙΣΗΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΚΟΝΙΤΣΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ.

ΓΙΑ ΟΛΥΜΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΚΛΠ, ΔΕΝ ΛΕΜΕ ΟΧΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΑΝ ΘΑ ΒΟΛΕΨΕΙ.
ΟΠΟΥ ΠΑΕΙ Η ΠΑΡΕΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑΜΕ.
ΣΕ ΚΑΡΑΒΙ ΜΗΝ ΜΕ ΒΑΛΕΤΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΟ ΚΟΥΝΗΜΑ. :D
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από tetradusterios »

Όλα καλά τα μέρη που έχουν προταθεί από τους προλαλήσαντες και να προσθέσω και την δικιά μου, που είναι η Καλαμπάκα και η γύρω περιοχή του Ασπροποτάμου συνδυασμός. Κεντρική Ελλάδα που δεν έχουμε επισκεφτεί .
Αλλά αυτή η πρόταση από τον φίλο μας από το Μετερίζι είναι πολύ δελεαστική και θέλει να μας γυρίσει πίσω, όπως αλλάξαμε τον προηγούμενο χρόνο . Δεν ξέρω ....το μόνο που βλέπω είναι να γράφουν μόνο τέσσερις και να αυξάνονται μόνο οι προβολές για το θέμα αυτό. Πάντως τσικνοπαρασκευή είναι 17 Φεβρουαρίου ;) ;) .






και μην ξεχνιόμαστε μερικοί
untitled.png
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
meterizi
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2013 3:00 pm
Τοποθεσία: ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΙΑΚΟΣ ΦΩΚΙΔΟΣ
Επικοινωνία:

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από meterizi »

ΦΙΛΕ DIMITΕΙS ΤΙ ΤΣΙΠΟΥΡΑ ΜΟΥ ΛΕΣ? ΜΙΛΑΜΕ ΘΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΛΑΥΡΑΚΙ ΣΟΛΟΜΟ ΣΑΡΔΕΛΑ ΛΙΘΡΙΝΙ ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΆΛΑΣΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ.
ΦΙΛΕ ΚΑΣΤΑΝΙΑ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΝΕ ΤΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2017

Δημοσίευση από dimiteis »

ΕΙΜΑΙ ΨΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΜΕΤΕΡΙΖΙ ΤΕΛΟΣ!!!! :D
Απάντηση