ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ

Ότι αφορά τον κινητήρα του Terios
Απάντηση
Frits
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιαν 15, 2019 2:45 pm

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ

Δημοσίευση από Frits »

Καλησπέρα πολύ χαίρομαι που πήρε ζωή ξανά το NET και μπράβο στους ανθρώπους που συμβάλουν για να μένουν γραμμένα όποια προβλήματα και λύσεις προκύπτουν γιατί στο facebook ολα ξεχνιούνται
Εχω ενα πρόβλημα στον ΤΕΡΙ μου J100 HC κινητήρα δεν παίρνει μπροστά χτυπάς ξαναχτυπάς μίζα τίποτα ο μόνος τρόπος να πάρει είναι στην κατηφόρα( έστω και με μικρή κλίση) με δεύτερη ταχύτητα παίρνει αμέσως .Ύστερα μπορεί να δουλεύει και να παίρνει μπρος για μέρες, μια δυο η και μια εβδομάδα και πάλι το ίδιο προσπαθώ να το σταματάω σε κατηφόρα για να το βάζω μπρος
Αυτό το πρόβλημα μου το εμφάνισε μετά απο φλανζα κεφαλής που άλλαξα
Το αμάξι το πηγα σε τρία συνεργεία στο διαγνωστικο που μπηκε μας βγαζει
ΚΩΔ ΠΡΟΒΛΗΜ ΔΙΑΓΝΩΣΗΣ 13 ENGINE REVOLUTION SIGNAL μου ειπαν οτι ειναι αισθητηρας εκκεντροφόρου ( ενα εξαρτημα με γραναζι και φις)που μπαίνει στο πίσω μέρος της μηχανής λίγο πιο κατω απ τον παπά το οποιο και αλλάξαμε.
Το αμάξι δούλεψε ένα μήνα και πάλι το ίδιο( έμεινα στο ίσιωμα και πάλι με ταλαιπωρεί)
Στο διαγνωστικό που ξαναμπήκε βγάζει το ίδιο πρόβλημα-- και τωρα μου λένε να αλλάξω και αισθητήρα ψυκτικού υγρού ,τα οικονομικα ειναι δυσκολα και η βαλιτσα μπορει να παει μακρια ετσι οπως παμε
Παρακαλώ θα ήθελα την βοηθεια σας μήπως και βρουμε λύση ευχαριστώ
Απάντηση