Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από joannathom »

καλησπέρα σε όλους,
επειδή οι μέρες περνάνε θα σας δώσω ένα λογ/σμό για κατάθεση προκαταβολών:

Εθνική Τράπεζα
αρ. λογ/σμού: 817/755934-86
όνομα δικαιούχου: Ματράκας Φίλιππος

μέχρι τέλος του μήνα 28/02 θα πρέπει να έχουν δηλωθεί οι συμμετοχές και με την κατάθεση των χρημάτων.Προς το παρόν αναφέρομαι στα έξοδα του ξενοδοχείου, δηλαδή τις δύο διανυκτερεύσεις και τα γεύματα: δίκλινο δωμάτιο 150,00 €, τρίκλινο δωμάτιο 210,00 €.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα έξοδα, επειδή το ποσό θα εξαρτηθεί από το πόσοι θα συμμετέχουμε στην εκδρομή πιστεύω ότι είναι καλύτερο να τα υπολογίσω μια-δυό μέρες πριν συναντηθούμε και να το κανονίσουμε από κοντά.

Επίσης όσοι θα φέρουν παιδιά, να το πουν για να κανονίσουμε τη χρέωση ή μη ανάλογα με την ηλικία τους.

Αυτά προς το παρόν, καληνύχτα και καλή εβδομάδα! :) :)
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από giorgos man. »

Καλημέρα φίλοι μου και καλή εβδομάδα σε όλους :P :P :P

Πρώτα θα ήθελα να ευχαριστήσω την Ιωάννα και το Φίλιππο, για τις προσπάθειές τους να οργανώσουν τη συνάντηση για την κοπή της φετεινής πίτας της παρέας μας. :P :P

Οσον αφορά το δώρο του τυχερού της πίτας.
Σαφώς και είναι σεβαστές όλες οι απόψεις που εκφράστηκαν παραπάνω, με το σκεπτικό της η κάθε μία ( και επιβάλλεται να εκφράζονται ).
Για το χρηματικό ποσό, έχω να πώ ότι , ο καθένας που θα συμμετάσχει , θα έχει κάνει τον προϋπολογισμό του ( το κουμάντο του ) και θα έχει υπολογίσει τα έξοδα της εδρομής. Βέβαια αν είναι τυχερός και κερδίσει έστω τα καύσιμα ή μέρος αυτών, δεν θα του πέσει και άσχημα, ιδιαίτερα αν είναι από τους μακρυνούς που σαφώς είναι υπολογίσιμο το ποσό. Σαν χρήματα όμως είναι κάτι που δεν μένει..... μετά από λίγο, πάει ξεχάστηκε !!!!

Εγώ προσωπικά, αν θα ήμουν ο τυχερός, θα προτιμούσα να είναι ένα αντικείμενο που θα ήταν ενθύμιο από τη συγκεκριμένη εκδρομή.
Δεν έχει σημασία πόση θα ήταν η χρηματική του αξία, αλλά η συναισθηματική.
Αν γράφει κιόλας π.χ. " TeriosClub.net Κοπή πίτας 2014 Ορεινή Ναυπακτία", τότε θα το έκανα και "κάδρο" .....!!!!
Δεν ξέρω, ίσως παίρνω τα πράγματα από συναισθηματικής πλευράς και γι αυτό καταλήγω σ' αυτή την άποψη. :) :) :)

Οτι αποφασίσει η πλειοψηφία πάντως .

Φιλιά σε όλους
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από joannathom »

καλημέρα!
κι εμείς συμφωνούμε με τον giorgo man, πιστεύουμε ότι το δώρο για το φλουρί πρέπει να είναι κάτι που να μας μείνει και να μας θυμίζει όμορφες στιγμές. Γι αυτό δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη. Ψάχνουμε κάτι όμορφο και πρακτικό συγχρόνως αν γίνεται με απαραίτητη την "υπογραφή" της εκδρομής μας. :) :)
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από Marina »

Για μένα και οι δυο επιλογές που προαναφέραμε και αυτή του χρηματικού ποσού και αυτή του συμβολικού δώρου μου αρέσουν και θα με κάλυπταν σε κάθε περίπτωση... η μια στην τσέπη μου και η άλλη στα συναισθήματά μου (όχι ότι μου λείπουν... ;) ;) φροντίζει το παρεάκι γι αυτό... :lol: :lol: )....
Τις βρίσκω και τις δύο επιλογές λογικές... οπότε ας αποφασίσει ο διοργανωτής και ας επιλέξει ο ίδιος....
Αυτός που αναλαμβάνει (εθελοντικά) την ευθύνη και το βάρος της διοργάνωσης μιας εκδρομής έχει ένα λόγο παραπάνω γιατί αφιερώνει και χρόνο και χρήμα για να το κάνει... οπότε ότι και να γίνει στο τέλος ...θα πώ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ για όλα.....
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
theodora
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:45 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από theodora »

καλησπέρα και απο εμένα...
Ιωάννα,εγώ θα ξέρω τελείως τελευταία στιγμη άρα δε δηλώνω από τωρα
και αν υπάρχει δωμάτιο για μένα οταν μαθω τότε θα έρθω τρέχοντας...

ιωάννα μπορείς να κάνεις μια ερώτηση για μονόκλινο?
ή το έχεις γράψει κάπου και δεν το βλέπω?
"Κοντέσα"
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από joannathom »

[quote="theodora"]καλησπέρα και απο εμένα...
Ιωάννα,εγώ θα ξέρω τελείως τελευταία στιγμη άρα δε δηλώνω από τωρα
και αν υπάρχει δωμάτιο για μένα οταν μαθω τότε θα έρθω τρέχοντας...

ιωάννα μπορείς να κάνεις μια ερώτηση για μονόκλινο?
ή το έχεις γράψει κάπου και δεν το βλέπω?[/


που είσαι Θεοδώρα?? :)
έλα εσύ και θα κοιμηθούμε και μαζί στην ανάγκη, θα σε βολέψουμε! :) :)
η τιμή του μονόκλινου είναι 35,00 € με πρωινό, έχεις δίκιο δεν το έχω γράψει :(

θέλω επίσης το εξής:
όποιος καταθέτει χρήματα στον παραπάνω λογ/σμό να μου στέλνει το συντομότερο πμ ή e-mail (dodoulaki@yahoo.gr).

Δημήτρη δε μπορώ να κάνω copy τους χάρτες. πως γίνεται :?: :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
theodora
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:45 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από theodora »

;) σ'ευχαριστω ιωαννα
θα το προσπαθησω γιατι δε θελω να το χασω με τιποτα
θα ενημερωσω μολις ξερω για σιγουρα
"Κοντέσα"
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από tetradusterios »

Marina έγραψε:Για μένα και οι δυο επιλογές που προαναφέραμε και αυτή του χρηματικού ποσού και αυτή του συμβολικού δώρου μου αρέσουν και θα με κάλυπταν σε κάθε περίπτωση... η μια στην τσέπη μου και η άλλη στα συναισθήματά μου (όχι ότι μου λείπουν... ;) ;) φροντίζει το παρεάκι γι αυτό... :lol: :lol: )....
Τις βρίσκω και τις δύο επιλογές λογικές... οπότε ας αποφασίσει ο διοργανωτής και ας επιλέξει ο ίδιος....
Αυτός που αναλαμβάνει (εθελοντικά) την ευθύνη και το βάρος της διοργάνωσης μιας εκδρομής έχει ένα λόγο παραπάνω γιατί αφιερώνει και χρόνο και χρήμα για να το κάνει... οπότε ότι και να γίνει στο τέλος ...θα πώ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ για όλα.....
Με καλυψες πληρως
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από joannathom »

Διαδρομή Θεσσαλονίκη - Θέρμο

Για τους  βόρειους  ακολουθούμε την Εγνατία οδό έως  τα  Ιωάννινα όπου και  αφήνουμε  την  Εγνατία οδό , συνεχίζουμε προς  Αρτα , Αμφιλοχία  εκεί  κάνουμε  την κυκλική διασταύρωση  με κατεύθυνση  προς  Αγρίνιο
συνεχίζουμε περνώντας  από το Αγρίνιο (απ έξω  με κατεύθυνση  προς  Πάτρα μετά από 3-4 χιλ  στρίβουμε  αριστερά προς Παναιτώλιο – Καινούργιο -Παραβόλα -Μυρτιά  με  κατάληξη το  Θέρμο Φτάνοντας στην κεντρική πλατεία του Θέρμου στρίβουμε δεξιά προς Πετροχώρι. Είναι μια ευθεία και δεν θα στρίψετε πουθενά .Μόλις θα δείτε την Τριχωνίδα μπροστά σας μετά από 100 μέτρα περίπου είναι το ξενοδοχείο ΑΛΘΑΙΑ στα δεξιά σας
Σημ. Περνώντας από το Αγρίνιο θα δείτε πινακίδες προς Θέρμο.Η διαδρομή αυτή περνάει μέσα από την πόλη του Αγρινίου και καλό θα ήταν να την αγνοήσετε για να μην μπερδευτείτε στην πόλη του Αγρινίου.(η καλύτερη ευρωπαϊκή ρυμοτομία :( )

Η διαδρομή  από Θεσσαλονίκη είναι περίπου 435 χιλ

Διαδρομή Αθήνα - Θέρμο
Για τους  Αθηναίους  ακολουθούμε την “Εθνική οδό”  προς Πάτρα – Ρίο  και  αφού περάσουμε  στο Αντιριο  μεσώ F/B  ή   γέφυρας  συνεχίζουμε  προς Ναύπακτο .  Παίρνουμε   την  περιμετρική  οδό  της  Ναυπάκτου  και βγαίνουμε  στην   έξοδο  προς   Θέρμο( εκει υπάρχει πρατήριο με αέριο στα700 μέτρα)  ,  συνεχίζουμε  περνώντας από την γέφυρα Μπανιά υπάρχει και εναλλακτική διαδρομή προς το ξενοδοχείο.
Μόλις περάσετε την γέφυρα μετά περίπου 100 μέτρα δεξιά σας θα δείτε έναν δρόμο να πηγαίνει προς τις πίστες κανόε καγιάκ
( δεν υπάρχει σήμανση)για να δεύτε τις πίστες θα ακολουθήσετε τον πρώτο χωματόδρομο δεξιά. Συνεχίζουμε στον ασφαλτοστρωμένο δρόμο που είναι ανηφορικός με στροφές με κατεύθυνση Μαραθούλα – Ανάληψη. Αφού άγουμε από την Ανάληψη θα διασταυρωθούμε κάθετα με άλλον δρόμο και πηγαίνουμε αριστερά προς Καημένα Αμπέλια – Πετροχώρι. Στην έξοδο του Περτοχωρίου στην διασταύρωση στρίβουμε αριστερά και στα 200 περίπου μέτρα δεξιά σας είναι το ξενοδοχείο ΑΛΘΑΙΑ

Η διαδρομή  από Αθήνα είναι  περίπου 258 χιλ   
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
road runner
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Απρ 22, 2012 10:41 am

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από road runner »

θα ηθελα να ρωτησω τα μελη σε περιπτωση (λογο εργασιας) που ερθω ΣΚ με διανυκτερευση στο ιδιο ξενοδοχειο(αν εχει δωματια) μπορω να ακολουθησω το κλαμπ στο event ?ευχαριστω.
Απάντηση