Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από tetradusterios »

Ενα πουλακι μου ειπε οτι goran κατεχει πολυ καλα το ακορντεον 8-)
Τωρα για τα ποτα που δεν θα περιλαμβανονται στη τιμη το κοστος διατροφης
και διασκεδασης θα ανεβει κατα πολυ εφοσον διασκεδαζουμε και πολυ. ;)
Μηπως θα πρεπει να κοιταξουμε και αλλου μπας και αλλαξει μυαλα.
Τοσα χρηματα θα παρει για διαμονη εκει κολλαει.... :evil:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από goranterios »

tetradusterios το ακορντεόν υπαρχει καλα σου ειπαν το να το κατεχω πολύ καλα δεν είναι αληθεια και το μεγαλο θεμα είναι ότι από 20/12/2013 επαθε κατι που το θεωρουσα απλο, όμως μεχρι στιγμης δεν εχω βρει λυση σε κανενα μουσικο οικο που εχω επισκευτει για ανταλακτικο ,και να φανταστείς είναι το πλαγιο λουρι που βαζεις την δυναμη για το ανοιγμα κλεισιμο του ακορντεόν ,ετσι βγαζει τον ηχο :evil: :evil: ετσι μου ερχετε αν δεν φενοντανε απαισιο να κανω πατεντα με μια οποια δηποτε φαρδια ζωνη :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. θα ψαξω και στο μοναστηρακι μηπως είμαι ποιο τυχερος. :D :D :D
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από joannathom »

[quote="tetradusterios"]
Τωρα για τα ποτα που δεν θα περιλαμβανονται στη τιμη το κόστος διατροφης
και διασκεδασης θα ανεβει κατα πολυ εφοσον διασκεδαζουμε και πολυ. ;)
Μηπως θα πρεπει να κοιταξουμε και αλλου μπας και αλλαξει μυαλα.
Τοσα χρηματα θα παρει για διαμονη εκει κολλαει.... :evil:[/quo

είναι αυτονόητο ότι αν κάποιος ξέρει ή θέλει να ψάξει και να προτείνει άλλο κατάλυμα δεν υπάρχει θέμα. Άλλωστε εξ αρχής η έρευνα που κάνουμε εννοείται ότι τελεί υπό την έγκριση αν όχι όλων, σίγουρα των περισσοτέρων από εμάς.
Οπότε αν υπάρχουν αντιρρήσεις για το συγκεκριμένο ξενώνα, μπορούμε να δούμε κι άλλες εναλλακτικές από όποιον έχει να προτείνει. :)
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από joannathom »

Μετά από επικοινωνία με τον ξενώνα "Αλθαία", σχετικά με το φαγητό έγιναν κάποιες αλλαγές ως εξής: συζητήσαμε για την τιμή του γεύματος στα 15 € μαζί με τα ποτά. Την Παρασκευή το βράδυ θα υπάρχουν εκτός από τα πρώτα πιάτα που δεν αλλάζουν (φέτα, σαλάτα ανάμικτη, πίττα, λουκάνικα), όλων των ειδών τα κρεατικά της ώρας και ένα μαγειρευτό: αρνάκι ή κλέφτικο στη γάστρα. Όσο για το Σάββατο μένει ως έχει.
Δεν έχω υπολογίσει ακόμη τι θα στοιχίσουν όλα τα υπόλοιπα (βασιλόπιττα, δώρο για φλουρί, σάντουϊτς, καφέδες, αναψυκτικά ποτηράκια κλπ), θα το κάνω μέσα στο Σ/Κ και θα σας ενημερώσουμε και σχετικά με τις προκαταβολές, αλλά και το συνολικό ποσό για το δίκλινο, τρίκλινο και ίσως τετράκλινο αν χρειαστεί. Όπως φαίνεται το συνολικό κόστος θα είναι στα επίπεδα της περυσινής πίτας.

Επίσης το Σάββατο, όπως έχω ήδη πεί σε κάποιους τηλεφωνικά μιλήσαμε με το Χριστόφορο Αθανασίου, μέλος της λέσχης 4χ4 Θέρμου, ο οποίος προθυμοποιήθηκε να μας προτείνει διαδρομές και όχι μόνο, αλλά και να μας οδηγήσει (θα είναι ένα-δύο αυτοκίνητα από το Θέρμο και ίσως κι άλλος από τη λέσχη Αρακύνθου). Ήδη μου έστειλε τρεις διαδρομές και συζητάμε τις λεπτομέρειες.Πρέπει να πω ότι τον ρώτησα και μου είπε ότι δεν θέλει κάποια αμοιβή, όμως νομίζω ότι πρέπει να του κάνουμε ένα δώρο, ενδεχομένως να τον κεράσουμε με τον συνοδηγό του το Σάββατο στην πίτα μας.Γι αυτό θα προσθέσω ένα ποσό στο σύνολο των υπολοίπων εξόδων

Περιμένω και ένα μέλος της εδώ λέσχης που μπορεί να έρθει κι αυτός μαζί για τις δικές του προτάσεις. Πάντως όλοι συμφωνούν ότι οι ωραιότερες διαδρομές είναι προς Ευρτανία, Κρίκελο, Δομνίστα λίμνη Εύηνου, Πλάτανο.Όπως επίσης και προς Ροσκά.

Καλό θα ήταν να φέρουμε CD με την αγαπημένη μας μουσική για κέφι και χορό, γιατί δεν ξέρω το ρεπερτόριο του ξενοδοχείου :)
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από dimiteis »

Πολύ ωραια Γωαννα :D
Οπου και να μας πατε να περασουμε ομορφα ;)
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Μπράβο και απο εμένα Ιωάννα, άντε περιμένουμε και τα σχετικά για τις προκαταβολές για να αρχίσουμε να μετράμε ανάποδα......... :D :D :D :D :D
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από Marina »

Ιωάννα συγχαρητήρια..άξια!!!
Μια χαρά μου ακούγονται όλα και ο ξενώνας μου φάνηκε super! φαγητά ποτά κλπ. είναι στα επίπεδα των προηγούμενων εκδρομών οπότε δεν νομίζω να έχουμε ιδιαίτερο θέμα...
Όσον αφορά το δώρο για το φλουρί απ' ότι θυμόμουν και μου το διαβεβαίωσε ο Dr Πεσκε και o tetradusterios, πέρσι είχαμε βάλει 5 ευρώ extra στο κόστος της εκδρομής (ανά αυτοκίνητο) και το ποσό που συγκεντρώθηκε το πήρε ο κερδισμένος του φλουριού, κάτι παρόμοιο μπορούμε να κάνουμε και φέτος....
Τα λέμε και εκτενέστερα...
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Καλημέρα,

σορρυ παιδιά αλλά το φλουρί θα πρέπει να έχει συμβολικό χαρακτήρα
Από ένα γούρι πχ με σκαλισμένο πάνω του το Teriosclub 2014 που δεν έχει ιδιαίτερο κόστος μέχρι πιο ακριβά δώρα σε εκδρομές με περισσότερες συμμετοχές.
Για φέτος πχ που παίζουν 11-13 αυτοκίνητα δηλαδή γύρω στο κατοστάρικο΄( επειδή μόλις το αγόρασα), βγαίνει το κόστος CB-κεραία. Δεν θεωρείτε ότι είναι καλλίτερο το " το CΒ είναι από την Πίτα του Club το 2014" από ένα κατοστάρικο που ναι μεν είναι εκατό ΑΛΛΑ.......................
πιστέυω λοιπόν ότι αν θέλουμε να βάλουμε κάποιο δώρο στο φλουρί αυτό κανονίζεται εύκολα και πιο θα είναι και από πού θα το πάρουμε κτλ δεν βρίσκω λόγο να αρχίσουμε να βάζουμε σαν δώρο χαρτζιλίκια παιδιά, εμένα μου χτυπάει άσχημα!
Προσέξτε δεν το λέω από την μεριά του κόστους , γιατί για το ίδιο ποσό συζητάμε, ούτε πιστεύω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία το " εγώ ήδη έχω".
Απλά η εύκολη λύση με το χαρτζιλίκι μου θυμίζει κάτι νονούς-νονές που ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ να ασχοληθούν, κάτι κοινωνικές υποχρεώσεις ( βλέπε Γαμοβαφτίσια ΟΧΙ κοντινών προσώπων) ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ και δεν νομίζω κρίνοντάς από την μέχρι τώρα δουλειά που έχουν ρίξει τα παιδιά που έχουν "τρέξει" τις εκδρομές ότι ο "πήχης" μπορεί να κατέβει τόσο χαμηλά. Πιστεύω μέχρι το επίπεδό του δώρου με το γούρι είμαστε ΟΚ παρακάτω αν λάβετε υπόψιν σας αυτά που ανέφερα παραπάνω πιστεύω οτι προσβάλεται το επίπεδο και η ποιότητα της παρέας μας...........

Γνώμη μου πάντα ε



να είστε όλοι καλά
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από goranterios »

ΓΙΩΡΓΟ γιά ολους τους παραπανω λογους,που αναφέρεις,προσωπικα συμφωνω, να μην είναι το απροσωπο οποιοδήποτε χρηματικο ποσο,και να είναι οποιοδήποτε συμβολικο δωρο,ητε είναι γουρι του 2014,cb, ιμαντες ελξης, αλυσιδες χιονιου,κομπρεσερακι για ελαστικα, καλυματα καθισμάτων, μπαρες οροφης,και ένα σωρο αλλα πραγματα που υπαρχουν στο εμποριο και εχουν οντως συμβολικο χαρακτήρα εναντι του αντιστιχου χρηματικου ποσου :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση για την κοπή της πίτας 2014

Δημοσίευση από tetradusterios »

ΓιώργοςΠειραιάς έγραψε:Καλημέρα,

σορρυ παιδιά αλλά το φλουρί θα πρέπει να έχει συμβολικό χαρακτήρα
Από ένα γούρι πχ με σκαλισμένο πάνω του το Teriosclub 2014 που δεν έχει ιδιαίτερο κόστος μέχρι πιο ακριβά δώρα σε εκδρομές με περισσότερες συμμετοχές.
Για φέτος πχ που παίζουν 11-13 αυτοκίνητα δηλαδή γύρω στο κατοστάρικο΄( επειδή μόλις το αγόρασα), βγαίνει το κόστος CB-κεραία. Δεν θεωρείτε ότι είναι καλλίτερο το " το CΒ είναι από την Πίτα του Club το 2014" από ένα κατοστάρικο που ναι μεν είναι εκατό ΑΛΛΑ.......................
πιστέυω λοιπόν ότι αν θέλουμε να βάλουμε κάποιο δώρο στο φλουρί αυτό κανονίζεται εύκολα και πιο θα είναι και από πού θα το πάρουμε κτλ δεν βρίσκω λόγο να αρχίσουμε να βάζουμε σαν δώρο χαρτζιλίκια παιδιά, εμένα μου χτυπάει άσχημα!
Προσέξτε δεν το λέω από την μεριά του κόστους , γιατί για το ίδιο ποσό συζητάμε, ούτε πιστεύω ότι έχει ιδιαίτερη σημασία το " εγώ ήδη έχω".
Απλά η εύκολη λύση με το χαρτζιλίκι μου θυμίζει κάτι νονούς-νονές που ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ να ασχοληθούν, κάτι κοινωνικές υποχρεώσεις ( βλέπε Γαμοβαφτίσια ΟΧΙ κοντινών προσώπων) ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ και δεν νομίζω κρίνοντάς από την μέχρι τώρα δουλειά που έχουν ρίξει τα παιδιά που έχουν "τρέξει" τις εκδρομές ότι ο "πήχης" μπορεί να κατέβει τόσο χαμηλά. Πιστεύω μέχρι το επίπεδό του δώρου με το γούρι είμαστε ΟΚ παρακάτω αν λάβετε υπόψιν σας αυτά που ανέφερα παραπάνω πιστεύω οτι προσβάλεται το επίπεδο και η ποιότητα της παρέας μας...........

Γνώμη μου πάντα ε



να είστε όλοι καλά


Είπα να μην απαντήσω στο φίλο μου τον Γιώργο Πειραιά, αλλά είναι ένα θέμα που με αφορά και με θίγει, καθώς ήμουν ο συνδιοργανωτής στην κοπή της πίτας του 2013 και δεν θέλω να αφήνω αναπάντητα κάποια πράγματα...
1) θα μιλήσουν όσοι ήρθαν και βίωσαν την εκδρομή για τον αν ρίξαμε τον πήχη στην οργάνωση της εκδρομής, επειδή επιλέξαμε χρηματικό έπαθλο και όχι δώρο. Για το αν ψάχναμε την εύκολη λύση και για το αν θέλαμε να βγούμε από την υποχρέωση. Να θυμίσω ότι οι διαδρομές βγήκαν με πολύ προσωπική δουλειά και χωρίς να χρεωθεί κανένας εκδρομέας.
2) επιλέξαμε χρηματικό έπαθλο λόγω οικονομικής κρίσης και με το σκεπτικό οτι τα καύσημα κοστίζουν ένα κάρο λεφτά και επειδη δεν μπορούσαμε να έχουμε δύο μπετόνια βενζίνη ως υλικό δώρο, έτσι σκεφτήκαμε ότι τα χρηματικό έπαθλο θα ξελάφρωνε τον τυχερό της χρονιάς. Άσχετα που λίγο πριν την κοπή της πίτας προέκυψαν άλλα δύο δώρα, του Πεσκετζή και της Μαρίνας, για το ΚΤΕΟ, αλλά και ένα εξοπλισμένο φαρμακείο για όλο το κλαμπ. Εξάλλου δεν ξέρω να υπάρχει άλλος άπλας στις ημέρες μας που να μην υπολογίζει και το ευρώ για να ρθει στην εκδρομή.
3) επιπλέον ένα υλικό δώρο, δεν ξέρω αν το σκεφτήκατε, αλλά κάποιος μπορεί να το έχει διπλό και τρίδιπλο (ή μήπως να βάλουμε και κάρτα αλλαγής), ενώ το χρηματικό έπαθλο είναι πιο ευέλικτο, πως να το κάνουμε; ;)

Αυτές είναι οι δικές μου απόψεις και περιμένω απαντήσεις με επιχειρήματα και χωρίς παρεξηγήσεις, διότι όλοι έχουμε δικαίωμα να λέμε τις απόψεις μας...
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Απάντηση