Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από Pesketzis »

Καιρός είναι σιγά σιγά να συζητάμε για την μέρα που θα τα πούμε από κοντά δεν νομίζεται;
Η αλήθεια είναι ότι εγώ το έχω εδώ και πολύ καιρό στο μυαλό μου και το δουλεύω.
Αν και έχω ξεμείνει από τετρακίνητο, δεν βλέπω την ώρα που θα ανέβει η οικογένεια στο Auris με προορισμό... την όμορφη παρέα μας :D :D :D
Ρίχνω λοιπόν την πρώτη πρόταση στο τραπέζι και ας αρχίσει η κουβέντα.

Προορισμός..... Βόρεια Εύβοια (Πιστεύω από τους ποιο αγαπημένους μας για πολούς λόγους)
Διαμονή....... Πευκί ή Αιδηψός (Πευκί θα έλεγα εγώ και ήδη έχω κάτι στο μυαλό μου)
Ξεναγός..... Τρελοζαρίγκας (Μιλάμε τακτικά και είναι έτοιμος με διαδρομές ημερήσιες και βραδυνές για όποιους αντέχουν)
Ημέρα...... 26-27-28 Οκτωβρίου (Αργότερα όποτε θέλετε αλλά νωρίτερα δεν μπορώ με τίποτα. Στις 12/10 βαφτίζω τον μικρό οπότε καταλαβαίνεται)

Για πάμε για πάμε να παίρνει φωτιά το τόπικ λέμε :D :D :D
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από geovil »

Επιτελους...........αρχισαν τα οργανα!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Προορισμος , διαμονη και ξεναγος ειναι δοκιμασμενα και δουλευουν στην εντελεια νομιζω!!!

Σχετικα με την ημερομηνια,θα ελεγα να μην πεσουμε πανω στο τριημερο,γιατι και θα δυσκολευτουμε στα ξενοδοχεια και στην επιστροφη μας την Δευτερα,συν το οτι πολλοι με παιδια μπορει να εχουν υποχρεωσεις παρελασεις και λοιπα την Δευτερα 28η.
Ισως θα ηταν καλυτερο να το βλεπαμε για το επομενο ΠΣΚ απο την 28η Οκτωβριου..............

Αυτα.........

Αντε λοιπον συντεριουχοι........δωστε γνωμες και προτασεις!!!!!! :) :) :)
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από manos man. »

Καλα τωρα δεν χρειαζεται να πουμε πολλα για την προταση! Βορεια Ευβοια με Ζαριγκα σημαινει σιγουρη επιτυχια! Οχι βεβαια πως δεν ειμαι ανοιχτος και για αλλες προτασεις!! Μαλιστα σε αυτη την πανελληνια θα... τα δωσω ολα! Αποκλειεται να την χασω! ( Θα χασω την κοπη της πιτας λογο στρατου... ) Παντως στην περιπτωση της Ευβοιας προτεινω να δουμε και για Ροβιες αν υπαρχουν δωματια κοντα για να παιξουμε στο Ορος Κανδυλι :) εχω ακουσει για παααρα πολλες διαδρομες εκει και παρα πολυ καλα λογια απο γνωστους απο την Λεσχη off road Hρακλειου που πηγαν προπερσι ;)

Τωρα για τις ημερομηνιες βολευει 26-27-28 γιατι πολλοι δεν θα χρειαστει να παρουν ρεπο αλλα απο την αλλη ειναι λιγακι δυσκολη ημερομηνια για τους λογους που ειπε και ο Geovil... Για 1-2-3 Νοεμβριου ολα οκ ;) Προβλημα θα εχω για 8-9-10 Νοεμβρη μιας κι εχω βαπτιση στις 9... Γινομαι νονος!!! :)
Ας δουμε τι θα πουν και οι υπολοιποι και αποφασιζουμε!!! ;)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Εγώ θα έλεγα να ανοίξουμε ένα καινούργιο θέμα με τις βαφτίσεις γιατί μας πέφτουνε πολλές :lol: :lol: :lol: :lol:
να τσοντάρο και εγώ λοιπόν ( αν και μου χαλάτε την επίσημη πρόσκληση για τα φιλαράκια απο το club) οτι
27/10 θα βαφτίσουμε την Πειραιώτισσα που λέει και ο Μανουσάκης ( θα ακολουθήσει και επίσημη πρόσκληση)
οπότε δέν γίνετε με τίποτα. θα την ρίξω για 1-2-3 την ψήφο και ελπίζω
εκτός εξαιρετικού απροόπτου να είμαστε οικογενειακώς εκεί !!!!!
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από TAG »

Λοιπόν, για το μέρος συμφωνώ.
Δε θα έλεγα όχι σε άλλη εναλλακτική πρόταση, ειδικά εάν δεν έχουμε ξαναπάει..

για την Ημερομηνία
Όπως είπε ο Γιώργος 28η είναι η παρέλαση και υπάρχει πιθανότητα ο Γιαννάκης να είναι Σημαιοφόρος ή παραστάτης. Οπότε δεν θα μπορούμε..
φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για άλλα παιδάκια που πηγαίνουν σχολείο.
(μάλιστα το ίδιο πρόβλημα υπάρχει λογικά και για την 25η Μαρτίου , αλλά μέχρι τότε , είναι άλλη εκδρομή :lol: )

Νοέμβρη λοιπόν ...

Εγώ σκεφτόμουν για 15-16-17 Νοέμβρη , γιατί ίσως (όσοι έχουμε παιδιά που πηγαίνουν σχολείο,)
να έχουν την γιορτή του Πολυτεχνείου την Παρασκευή 15 καθότι η 17η Νοέμβρη πέφτει Κυριακή ;)
άρα να μπορούμε από Παρασκευή να την κοπανίσουμε.. ;)

αυτά σε πρώτη φάση από μένα και με την ελπίδα ότι δεν θα προκύψει κάτι άλλο απρόοπτο.. :roll:

Με το καλό η 7η Πανελλήνια !!
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από tetradusterios »

Ωρε άρχισαν τα όργανα. :lol: :lol:
Η ψήφος μου κι' εμένα στις 15-16-17 Νοεμβρίου δαγκωτό,
αλλά ο προορισμός στη Βόρεια Εύβοια ολίγον ξαναζεσταμένο φαγητό.
Υπάρχει και Κεντρική Εύβοια και Νότια. Ευρυτανία που έχουμε αφήσει πολλά
μέρη που δεν είδαμε. Αιτωλοακαρνανία με τις λίμνες και τα ποτάμια της και η ορεινή
Ναυπακτία. Πολλοί προορισμοί που θα έχει η 7 Πανελλήνια τη δικιά της υπογραφή. ;) ;)
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από manos man. »

tetradusterios έγραψε:Ωρε άρχισαν τα όργανα. :lol: :lol:
Η ψήφος μου κι' εμένα στις 15-16-17 Νοεμβρίου δαγκωτό,
αλλά ο προορισμός στη Βόρεια Εύβοια ολίγον ξαναζεσταμένο φαγητό.
Υπάρχει και Κεντρική Εύβοια και Νότια. Ευρυτανία που έχουμε αφήσει πολλά
μέρη που δεν είδαμε. Αιτωλοακαρνανία με τις λίμνες και τα ποτάμια της και η ορεινή
Ναυπακτία. Πολλοί προορισμοί που θα έχει η 7 Πανελλήνια τη δικιά της υπογραφή. ;) ;)
Φανταζομαι πως δεν θα ξαναπαμε στα ιδια μερη στην Ευβοια... Εχει παρα πολλα να δουμε! Γι αυτο ανεφερα και το Ορος Καντηλι μιας και ειναι κατ εξοχην off road προορισμος ;) Ειναι και σχετκα κοντα για να εχουμε τον Ζαριγκα ;) Και Νοτια Ευβοια που εχω παει λεει παααρα πολυ αλλα ειναι πλεον πολυ μακρυα για τους Βορειους και πολυ κοντα για τους Νοτιους!
Σιγουρα Αιτωλοακαρνανια και Ευρυτανια εχει πολυ πραγμα να εξερευνησουμε! ;)

Οτι πει ο λαος!!!! :) :) :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
Fanis Kapelis
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Αύγ 29, 2012 11:37 pm
Τοποθεσία: Εδώ, εκεί, παραπέρα...
Επικοινωνία:

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από Fanis Kapelis »

Χαιρετώ την παρέα! Εγώ λοιπόν προτείνω Βάλια Κάλντα. Πανέμορφες διαδρομές και σχετικά εύκολα προσβάσιμη μέσω Εγνατίας. Για διαμονή υπάρχει ξενώνας στη Βοβούσα ( http://www.kerasies.gr/ ) αλλά και καταφύγιο ( http://www.katafigiovaliacalda.com/ ) για τους πιο extreme με 10 ευρώ τη διανυκτέρευση! Επίσης ωραία μέρη ειναι και η Αργιθέα και ο Γράμμος!
SV6NOG
Άβαταρ μέλους
vitaroulas
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2012 9:17 am
Τοποθεσία: Αμαρούσιον
Επικοινωνία:

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από vitaroulas »

TAG έγραψε:Με το καλό η 7η Πανελλήνια !!
Βρε λες να πάμε παρέα; :idea:
χμμμ μούμπλε μούμπλε :mrgreen:
Δαμιανός
GV 2.0
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: Συζήτηση για 7η Πανελλήνια συνάντηση Terios club

Δημοσίευση από joannathom »

κι εγώ προτείνω Βάλια Κάλντα, όχι μόνο γιατί δεν έχω πάει, αλλά γιατί είναι πανέμορφα από τις φωτο και ντοκιματέρ που έχω δεί. Σίγουρα έχει πολλά μέρη να μείνουμε και στο νομό Γρεβενών.
Ας το σκεφτούμε. :) :)
Απάντηση