Ελλάδα - Αζερμπαιτζάν.

Ημερήσιες βόλτες των μελών του TeriosClub.net
Απάντηση
Girishajin
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2012 2:28 pm

Ελλάδα - Αζερμπαιτζάν.

Δημοσίευση από Girishajin »

Συμφορουμιτες και συμφορουμιτισες!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΠΟ ΙΑΠΩΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Τι κάνετε ρε παιδια;;;

Εγω μια χαρα. Όσοι με ξέρετε κ με θυμάστε, είμαι ο Βασίλης με το κόκκινο τέριος 1. Επειδή εδω δε παίζει off road δυστυχώς, κανονιζω με το που ερθω Ελλαδα, να κανω μια εξόρμηση. ΜΕΓΑΛΗ.
Τα αρνητικά της είναι:

- Λόγω φόρτου εργασίας κτλ ακόμη δεν γνωρίζω πολλές λεπτομέριες κ είναι μεταβλητές οι ημερομηνίες για πολλούς λόγους (αν τα παιδια που θελω να συναντήσω θα είναι στην χώρα τους, Ανάλογα τις καιρικές συνθήκες Ιίσως κάποιοι φίλοι να μην θέλουν να οδηγουν σε παγωμένουν δρόμους η να μην τους αρέσει το χίονι.Επίσης το ποιοι/πόσοι θα ακολουθήσουν κ το πόσο διάβασμα θα έχω!)

-Πολλά χλμ κ οι καιροί δύσκολοι.

Λοιπόν έχουμε κ λέμε. Περιληπτικά:
Πάνω από 7.500 χλμ.
Θα επισκεφτούμε πάνω απο 11 μεγάλες πολεις για φωτογραφίες κτλ
Φεβρουάριος - Μαρτιος 2014 είναι η αναμενόμενη αναχώρηση.

Την διαδρομή την κάνω εγώ για να βρεθώ με φίλους εκεί που θα πάμε. Εννοώ οτι δεν έχει κάποιο άλλο σκοπό εκτός απο την τουριστική περιήγηση σε αυτά τα μέρη κ να περάσουμε καλά. Το κυριότερο είναι οτι δεν θέλω να χρησιμοποιήσω GPS. Όποιος έρθει βέβαια μπορεί να χρησιμοποιήσει οτι θέλει κ αν είμαστε παρέα δεν θα ήθελα να σας κουράσω με το να ρωτάω πληροφορίες στα χωριά κτλ. Απλα επειδή το βρίσκω μαγεία να το κάνω με αυτό τον τρόπο γι αυτό το λέω.

Ελλάδα- Βουλγαρία-Ρουμανία-Μόλντοβα (40 χλμ μονο)-Ουκρανία-Γεωργία-Αζερμπαιτζάν.
Στην Ουκρανία θα πάρουμε πλοίο κ θα πάμε Γεωργία! Κοντά στην πόλη της Αιδηψού (Odessa) θα γίνει η επιβίβαση μας :)

Η βενζίνη είναι ακριβή μόνο στην Ελλάδα οπότε με το που θα φύγουμε απο ελλάδα, τα έξοδα μας θα μειωθούν σημαντικά. χεχε!

Θα σας πω λεπτομέρειες για βενζίνες στις γύρω χώρες εν καιρώ. Γενικά Γεωργία κ Αζερμπαιτζάν είναι γύρω στα 89 λεπτά. Αλλά θα μάθω ακριβώς.

Αν μαζευτούμε πολλά άτομα εννοείται οτι θα κάνουμε πολύ καλό πρόγραμμα για να μην έχουμε προβλήματα (gps, on board cam, vhf κτλ) κ για να ξέρουν όλοι οι φίλοι πως έχει η πορεία. Αν είμαστε 1-2 οχήματα, το προγραμμα θα είναι ευμετάβλητο ανάλογα με τις ορέξεις μας!

Μέχρι στιγμής η όλη οργάνωση και όλα τα θέματα γίνονται απο εμένα γιατί ξεκίνησε σαν πλάκα αλλά τώρα παίρνει μορφή.

Αυτά μέχρι στιγμής. Είμαι εδώ οτι θέλετε!

(Επειδή όλοι έχουμε εμπειρία με διαφωνίες κ άλλα παρατράγουδα, θα ήθελα να διευκρινήσω οτι η εκδρομή γίνεται απο εμένα για μένα. Ούτε χρήματα ζητάω, ουτε κάτι άλλο. Όποιος θέλει μπορεί να πάρει μέρος αρκεί να μπορεί να οδηγήσει σε περίπτωση ανάγκης. Δεν κατηγορώ κανένα αλλά προσπαθώ να προλάβω καταστάσεις.Όσοι με ξέρετε, γνωρίζεται πολύ καλα ;) )

Βασίλης!
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Ελλάδα - Αζερμπαιτζάν.

Δημοσίευση από giorgos man. »

Γειά σου Βασίλη :P :P

Πιστεύω να με θυμάσαι (ο Γιώργος με το μώβ Terios 1 που είχαμε κάνει τη βόλτα στο όρος Πατέρα με κατάληξη στην Ψάθα... )

Πως τα περνάς εκεί στα ξένα ?
Θυμάμαι για ποιό λόγο έχεις πάει εκεί, έχεις προσαρμοστεί στους ρυθμούς της ζωής εκεί ??

Εμάς βέβαια ( εμένα δηλαδή ), μου φαίνεται ότι θα είναι τελείως άλλος κόσμος και πολύ διαφορετικές συνήθειες, ίσως λόγω άγνοιας....

Καλή συνέχεια στις δραστηριότητές σου.
Αντε να σε βλέπουμε στο forum και να κρατάμε επαφή.

Πολλά χαιρετίσματα από την Πατρίδα Βασίλη. :P :P
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
mpekatsas7
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:30 am
Τοποθεσία: Περιστέρι-Ίλιον!

Re: Ελλάδα - Αζερμπαιτζάν.

Δημοσίευση από mpekatsas7 »

:P Γειά σου Βασίλη, ποτέ δεν σε ξεχνάμε!!! ;) :P
Βαγγελης
TERIOS I - 1.3 SX
Απάντηση