Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Ημερήσιες βόλτες των μελών του TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

μεσα και εμεις για κυριακη,
περισσοτερο νομιζω παιζει ο Αλιμος το dia noche που είπε ο Γιώργος κατα τις 1200 για καφεδακι και μετα βλεπουμε τι τραβαει η ορεξη,
τι λετε;;
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
maverick
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2012 10:18 pm
Τοποθεσία: ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από maverick »

Πολυ μουργελα βλέπω,μονο για ταβλι και για πρεφα δεν ειπαμε :mrgreen: .Προταση συναντηση στην επάνω πλατεία της Πεντελης καφεδακι στο χερι :mrgreen: κουβεντουλα και βολτιτσα χαλαρη στο βουνο.Στο κατεβασμα σταση για σουβλακια και οτι αλλο κανουμε κέφι.
RAV MKIII BF 225/70/R16
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από giorgos man. »

Παιδιά, έχουν πέσει πολλές προτάσεις για συνάντηση κι εγώ που τις είδα μπερδεύτηκα για να πώ την αλήθεια.
Ενδιαφέρουσες όλες είτε προς τα βόρεια είτε προς Αλιμο.
Εγώ θα πρότεινα ένα μέσο όρο απόστασης, για να βολεύει τους περισσότερους.

Κάπου στην Καισαριανή που προτείνει ο Μανόλης ( TAG ) ίσως να είναι το πιό εφικτό σημείο.
Η πρόσβαση είναι εύκολη και από Πειραιά, Π. Φάληρο, Αγ. Παρασκευή Αγ. Δημήτριο. Ισως πιό μακρυά να πέφτει για τον maverick ( αν δεν απατώμαι είσαι Γλυκά Νερά ? ).

Απέναντι από το σημείο που είχαμε συναντηθεί όταν πήγαμε στον Υμηττό, υπάρχει δημοτικό αναψυκτήριο
"ΤΑ ΞΥΛΙΝΑ"που μπορεί να "παίξει" καφές ή μπύρα με ποικιλία. Υπάρχουν και ταβερνεία εκεί γύρω που αν υπάρχει διάθεση μπορεί να εξελιχθεί.......

Προσπαθώ να το κάνω πιό συγκεκριμένο για να μην βρίσκεται στον "αέρα" χωρίς απόφαση.
Νομίζω ότι βολεύει και τη Νανά (θα της τηλεφωνήσω μήπως δεν έχει ενημερωθεί ).

Φυσικά, αν επιλεχθεί άλλο σημείο συνάντησης, εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Τηλέφωνα για συννενόηση οπωσδήποτε αύριο ( δηλαδή σήμερα ). :) :) :)
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από TAG »

Οκ..
Απο μένα προτείνω Ξύλινα
Και ώρα π.χ 12:00

1.Tag
2.
3.
4....

Γιώργο απλά βάλε πάλι οδηγίες..
Επίτιμος....
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από geovil »

Οκ..
Απο μένα προτείνω Ξύλινα
Και ώρα π.χ 12:00

1.Tag
2.Geovil
3.
4....

Γιώργο απλά βάλε πάλι οδηγίες..
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Οκ..
Απο μένα προτείνω Ξύλινα
Και ώρα π.χ 12:00

1.Tag
2.Geovil
3.ΓιώργοςΠειραιάς+Μαίρη
4....
5...

Γιώργο απλά βάλε πάλι οδηγίες
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
ktmmatis
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2012 9:32 pm

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από ktmmatis »

Οκ..
Απο μένα προτείνω Ξύλινα
Και ώρα π.χ 12:00

1.Tag
2.Geovil
3.ΓιώργοςΠειραιάς+Μαίρη
4.ktmmatis
5...

Γιώργο απλά βάλε πάλι οδηγίες
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από giorgos man. »

Ο.Κ. λοιπόν ΞΥΛΙΝΑ....

1.Tag
2.Geovil
3.ΓιώργοςΠειραιάς+Μαίρη
4.ktmmatis
5. Giorgos man.


Θα με "συμπαθάτε" , αλλά μόλις επέστρεψα στο σπίτι από διάφορες υποχρεώσεις και για το λόγο αυτό δεν ανακοίνωσα νωρίτερα. Βέβαια , σχεδόν με όλους έχουμε μιλήσει και τηλεφωνικά οπότε οι οδηγίες έχουν δοθεί, αλλά τις γράφω κι εδώ για όσους δεν μιλήσαμε.
Να θυμίσω λοιπόν ότι "ΤΑ ΞΥΛΙΝΑ" είναι δημοτικό αναψυκτήριο και βρίσκονται στο τέρμα Καισαριανής (για όσους θυμούνται, απέναντι από το σημείο που είχαμε συναντηθεί όταν πήγαμε τη βόλτα στον Υμηττό).

Για όσους έρχεστε από Αθήνα, περνάτε μπροστά από το γνωστό ξενοδοχείο Κάραβελ, και συνεχίζετε το δρόμο ευθεία πρός Καισαριανή ( όχι αριστερά πρός Πανεπιστημιούπολη ). Η λεωφόρος Καισαριανής λέγεται Εθνικής Αντιστάσεως. Συνεχίζετε όπως πάει ο δρόμος διασχίζοντας όλη την Καισαριανή και στο τέλος της , τελειώνοντας δηλαδή τα τελευταία σπίτια δεξιά υπάρχει ένα μεγάλο parking (αλάνα). Παρκάρετε εκεί και απέναντι , μέσα στο πάρκο , είναι ένα ξύλινο αναψυκτήριο.

Για αυτούς που έρχονται από Παγκράτι (Φιλολάου ), στο τέλος της θα συναντήσουν κάθετα τη λεωφόρο Καισαριανής ( έχει και πινακίδα ) , οπότε ισχύουν τα ίδια με τα προηγούμενα.

Για όσους ανέβουν απο Λ. Συγγρού, μετά το INTERKONTINENTAL στρίβουν για ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ όπου συνεχίζοντας μπροστά από το Καλλιμάρμαρο και περίπου μετά από 700 m στρίβουν για ΚΑΡΑΒΕΛ , οπότε ακολουθούν τις παραπάνω οδηγίες.

Και τέλος, για αυτούς που θα έρθουν από περιφερειακό ΚΑΤΕΧΑΚΗ , αμέσως μετά τη συμβολή με την έξοδο της Αττικής Οδού , υπάρχει έξοδος πρός Καισαριανή. Ακολουθώντας το δρόμο της εξόδου πρός Καισαριανή , πρίν μπείτε στα πρώτα κτήρια στο αριστερό σας χέρι βρίσκεται το parking που λέγαμε παραπάνω. Χαρακτηριστικό του είναι μια μεταλλική αψίδα στην είσοδό του.


Εχω επικοινωνήσει με τη Νανά , η οποία είπε ότι θα έρθει, με το Θοδωρή (Todotsuk) o οποίος έχει να πάει σε βάφτιση στις 12.00, αλλά αν προλάβει θα μας πάρει τηλέφωνο και αν είμαστε ακόμη εκεί θα έρθει, με το Βαγγέλη ( Mpekatsas) ο οποίος αν μπορέσει να βρεί κάποιον να οδηγήσει θα έρθει ( έχει τη μέση του και του ευχόμαστε περαστικά ).
Πήρα και τον Κώστα ( Terioskost ) , αλλά δεν τον βρήκα στο τηλέφωνο.

Αυτά, ...... δεν έχετε παράπονο, ......πολυλογάς όπως πάντα εεε ????


Με το καλό να τα πούμε και από κοντά λοιπόν :P :P :P :P
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
mpekatsas7
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:30 am
Τοποθεσία: Περιστέρι-Ίλιον!

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από mpekatsas7 »

:P Καλημερα παιδια, πραγματι ο Γιωργος με πηρε τηλ. και τον ευχαριστω, αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσω να ερθω λογω της μεσης μου (ειμαι στο κρεββατι μου)! Καλα να περασετε!!! :P ;)
Βαγγελης
TERIOS I - 1.3 SX
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Βόλτα στην Αττική Δεκέμβριος 2012

Δημοσίευση από TAG »

Καλε μας Φίλε,
Περαστικα να είναι.. Μείνει εκεί.. Μην το κουνας να γίνεις
Γρήγορα καλα !!!
;)
Επίτιμος....
Απάντηση