Τη κοπή τη πίτα

Ημερήσιες βόλτες των μελών του TeriosClub.net
Απάντηση
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από stev kar »

:roll: :lol: :P :oops: ;) :) :D
Εγώ πάω παντού!!!!! Αρκεί να βρεθούμε!!!!!
Φιλιάααααααα!!!!!!!
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από tetradusterios »

Εμένα η πρόταση μου για προορισμό είναι η περιοχή γύρω από την Οίτη,πιστεύω οτι χιλιομετρικώς είναι κάπου στη μέση και ημερομηνιακά κοντά στις αρχές Φλεβάρη.Τώρα για την οργάνωση της εκδρομής όπως προανέφερα θα χρειαστούμε να αναλάβουμε πρωτοβουλίες.
Δηλαδή δύο άτομα θα αναλάβουν περί διαμονής,δύο περί διατροφής, δύο περί διαδρομών όπου εδώ βάζω την αφεντιά μου και
δύο άτομα για τα σάντουιτς,καφέδες και βασιλόπιτα.Κάπως έτσι προτείνω να γίνει η κοπή τη πίτα :lol: :lol: :lol:
Περιμένω εθελοντές με διάθεση και χρόνο 8-) 8-)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tetradusterios την Τρί Δεκ 11, 2012 9:25 pm, έχει επεξεργασθεί 4 φορές συνολικά.
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
ΒΑΣΩ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 2:18 pm

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

Ωραία ιδέα! Συμφωνώ με Καστανιά & δηλώνω διαθέσιμη για αναζήτηση καταλύματος.
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από stev kar »

:roll: :P :) :D
Καλημέρα Κ Καλή Βδομάδα!
Εγώ βάζω καφεέδες - σάντουιτς - Βασιλόπιτα, με πολύ αγάπη!!!!
Φιλιάααααα





Άρχοντας
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από manos man. »

Kαλημερα και απο μενα! Κι εγω μπορω να βοηθησω μιας και στην Οιτη ανεβηκα προσφατα! ;) Εχει απιστευτες διαδρομες, ομως πρεπει να γνωριζετε οτι οι διαδρομες ειναι σε πολυ μεγαλο υψομετρο... Μιλαμε για υψομετρα ανω των 1800 μετρων! Τωρα αν ειναι κοιταμε και πιο χαμηλα τι παιζει...
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
Todotsouk
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 10:57 pm

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από Todotsouk »

Συμφωνώ ότι είναι ωραίος προορισμός με άπειρες χωμάτινες διαδρομές, αλλά αν είναι για φεβρουάριο στον εθνικό δρυμό της οίτης μάλλον λίγο χλωμό γιατί θα είναι μάλλον φουλ στα χιόνια. Για διαμονή όποιος φροντίσει θα υπάρξει πιθανόν μια δυσκολία για ξενώνα με τόσα δωμάτια. Σαν ιδέα ρίχνω το
http://www.petrinohotel.gr/
όπου έχει αρκετά δωμάτια στον παλιό πέτρινο και αρκετά πιο χλιδάτα στον διπλανό νεότερο ξενώνα στην Παύλανη(όπου έχει και ωραια διαδρονή πεζοπορίας με ποταμάκι, δεντρόσπιτα κτλ...). Τιμή όμως ήταν τσιμπημένη, αν θυμάμαι καλά 80Ευρώ τη βραδιά προ κρίσης. Επίσης έχειι δίπλα ταβέρνα με ρομερές γίγας ομελέτεςγια πρωινό.
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από Marina »

Εννοείται και να συμβάλουμε όλοι όσοι μπορούμε για την οργάνωση, αν και την περιοχή δεν την ξέρω καθόλου γιατί δεν έχω πάει μπορώ αν θέλετε να ψάξω λίγο στο Internet και με βάση το χάρτη βήμα- βήμα να δώ για κανένα κατάλυμα που να βολεύει, θα μιλήσω και με τη Βάσω για να μοιράσουμε τις επαφές που θα γίνουν.
Ο ξενώνες που πρότεινε ο Θοδωρής είναι αρκετά καλός, λέω να πάρω τηλέφωνο και να δηλώσω ενδιαφέρον για την κράτηση όλων των δωματίων (τα οποία είναι 10) για να δούμε την καλύτερη τιμή που μπορεί να μας κάνει, απο κεί και πέρα βλέπουμε και κανένα άλλο.
Μάνο μιας που ξέρεις την περιοχή πές μας σε παρακαλώ σε ποια μέρη περίπου να ψάξουμε κατάλυμα έτσι ώστε να βολεύει και με τις διαδρομές που πρόκειται να γίνουν.
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
Todotsouk
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 10:57 pm

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από Todotsouk »

Προς την μεριά της Λαμίας
1) Επτάλοφος (πολύ χλίδατα, δεν νομίιζω να παίζει κάτι οικονομικό)
2) Παύλιανη (μόνο 2 ξενώνες το πέτρινο με 10 δωμάτια και τον διπλανό με 5-6 δωμάτια πιο καινούργια που τα έχει ο ίδιος ιδιοκτήτης)
3) Πολύδροσος
4) Γραβιά

αΠΌ ΤΗΝ ΚΆΤΩ ΜΕΡΙΆ
1) Αράχωβα.

Προτείνω όμως να ακουστούν και άλλες προτάσεις.
Άβαταρ μέλους
vags
Webmaster
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 7:50 pm

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από vags »

Καλησπέρα σε όλους. Και εμείς μέσα με κοντέσσα για την Οίτη. Από εκεί και πέρα μπορούμε να αναλάβουμε με τον stevekar τα ψώνια και το κινητό ΚΨΜ και όπου αλλού φανούμε χρήσιμοι θα χαρούμε να βοηθήσουμε.
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Τη κοπή τη πίτα

Δημοσίευση από giorgos man. »

Καλησπέρα σε όλους και από μένα. :) :)

Κατ' αρχήν να συμφωνήσω κι εγώ για την Οίτη, σάν προορισμός νομίζω κι εγώ ότι αφ' ενός είναι πολύ ωραίος και αφ' ετέρου βολεύει χιλιομετρικά τους περισσότερους.


Οσο για τη συμμετοχή στήν προετοιμασία,
εκτός από την υποστήριξη των επικοινωνιών που αυτή είναι δεδομένη,
μπορώ στον καταμερισμό του κινητού ΚΨΜ, αλλά και όπου αλλού χρειαστεί.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Απάντηση