Εκδρομούλα...23/09

Ημερήσιες βόλτες των μελών του TeriosClub.net
Girishajin
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2012 2:28 pm

Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από Girishajin »

Κατόπιν επικοινωνίας με διακοπεύοντες φίλους, με τα παιδιά χθες στον καφέ και με άλλα club, η πιο "βολική" ημερομηνία είναι η Κυριακή 23/09 !

Για όσους δεν ήταν χθες, ενημερώθηκα οτι στις 23/09 θα ανεβούν κάποιοι φίλοι που δεν κατάφεραν να έρθουν στον καφέ αλλα είναι τόσο δραστήριοι που αναγκάζουν κ τα υπόλοιπα μέλη του terios club να πατήσουν χώμα!

Το αρχικό πλάνο είναι να πραγματοποιηθεί μια "ήπια" βόλτα που θα ξεκινάει απο την περιοχή των Μεγάρων και θα καταλήγει στην Ψάθα όπου: είτε θα βουτήξουμε στην θάλασσα είτε στην ταβέρνα με τις XL μερίδες. Κάποιοι φίλοι πρότειναν να πάμε Μυλοκοπή. Το θέμα είναι προς συζήτηση κ περιμένω να δω τι θέλετε! Επειδή είμαστε γνήσιοι Έλληνες.... το φαγητό αποτελεί μεγάλο παράγοντα της καλοπέρασης!

Θα ήθελα να μου πείτε πόσοι ενδιαφέρεστε κ τι θα σας ενδιέφερε.

Πλοηγός θα είμαι εγώ οπότε μπορείτε να με ενημερώσετε για οτιδήποτε χρειάζεστε.

Επειδή δεν έχουμε ξανακάνει εκδρομή με πολλούς απο εδώ θα ήθελα να σας ενημερώσω για κάποια βασικά πράγματα καθώς κ όσοι δεν έχουν εξοπλισμό να ΜΗΝ ανησυχούν.

Η εκδρομή θα είναι ήπια κ θα έχει "κοπάνες" ή παιχνίδι (απλό εως extreme) για όσους θέλουν να παίξουν.
Ιμάντες, κλειδιά, φτυάρια, οργανωμένο φαρμακείο, υπάρχουν από εμένα.
CB/ VHF/ UHF έχω για όλες τις κατηγορίες των επικοινωνιών που μπορεί να τύχει να έχετε. (το PMR ανήκει στα UHF)
Γρήγοροι δρόμοι διαφυγής σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης.
Το βουνό αποτελεί την δεύτερη φύση μου, οπότε μην ανησυχείτε για τίποτε!

Καλό θα ήταν να μου πείτε τι έχετε απο επικοινωνίες για να ξέρω αν χρειάζεται να σας φέρω κάτι έξτρα που έχω.

Λεπτομέρειες διαδρομής , πρόγραμμα και ώρα συνάντησης θα ανακοινωθούν τις προσεχείς ημέρες. Όπως ανέφερα χθες, θα προσπαθήσω να ενώσω 2 club (Terios club και SUV4FUN) επειδή σαν κατηγορίες αυτοκινήτων έχουμε ίδιες κ έτσι μπορούμε να μεγαλώσουμε την παρέα μας! (τα Τ1 έχουν την τιμητική τους στις περισσότερες εκδρομές γτ έχουμε την πιο "κοντή" πρώτη οπότε δε συναντούμε πουθενά πρόβλημα. χεχε.. :twisted: )

Φέρτε μαζί σας καλή παρέα κ κέφι όπως χθες στον καφέ! Τα μαγιώ είναι must!
Άβαταρ μέλους
mpekatsas7
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:30 am
Τοποθεσία: Περιστέρι-Ίλιον!

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από mpekatsas7 »

:P Γεια σου Βασιλη Φιλε (Girishajin) οδηγε μας!!! :P
Το θελω πολυ και θα προσπαθησω πολυ να ειμαι μαζι σας (λογω πιθανης μετακομισης εκεινο το ΣΚ.)! ;)
Παντως μας χρειαζεται μια βολτιτσα παιδια, αντε να οργανωθουμε γρηγορα!!! :P ;)
Βαγγελης
TERIOS I - 1.3 SX
ntontos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2012 10:23 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ κορυδαλος

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από ntontos »

Γεια και απο εμενα αν ειναι για τις 23 του μηνα το πιθανοτερο ειναι να ερθω ;)
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από Marina »

Έτσι ..έτσι ... να υπάρχει δραστηριότητα ....πολύ καλά θα κάνετε..
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Girishajin
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2012 2:28 pm

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από Girishajin »

Απο πλευρας διαδρομων η παρεα τεινει για ψαθα διοτι οι διαδρομες ειναι πιο πολλες κ πιο ευχαριστες. Αφου θα παμε που θα παμε με την βενζινη στα υψη, ας το χαρουμε στο επακρο.

Για ωρα κ σημειο συναντησης θα ενημερωσω την αλλη βδομαδα.

Οποιος γνωριζει διαδρομες, παιχνιδια κ κοπανες, μπορει καλλιστα να ερθει να βρεθουμε κ να τα συνδιασουμε. Η διαδρομη δεν ειναι μυστικη κ οποιος θελει μπορω να του την πω ή να την γραψει στο gps του.

Καλη συνεχεια σε ολους :-)
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από giorgos man. »

Καλησπέρα κι από μένα. :) :)
Γενικά είμαι "μέσα" για τη βόλτα, εκτός απροόπτου.

Οσο για τις επικοινωνίες, το Club ......συννενοείται ως επί το πλείστον μέσω PMR.
Εγώ προσωπικά έχω δυνατότητα και για Cb & VHF.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
vitaroulas
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2012 9:17 am
Τοποθεσία: Αμαρούσιον
Επικοινωνία:

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από vitaroulas »

Θα χαρώ να σας δω στην παραλία μιας και θα βρίσκομαι πιθανότατα στο εξοχικό :D

Εννοείται φαγητό στο πρώτο ταβερνάκι εκεί που αρχίζει το βότσαλο όπου η Μαίρη με τις τεράστιες μερίδες έχει γράψει ιστορία :mrgreen:
Δαμιανός
GV 2.0
nikolakis81
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Σεπ 10, 2012 1:42 am
Τοποθεσία: Καλλιθέα Αθήνα

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από nikolakis81 »

Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι νέο μέλος στην παρέα και δεν έχω προλάβει ακόμα να κανω παρουσίασή το τεράτακι μου!! Αλλά για την εκδρομουλα είμαι και εγώ μέσα για τις 23 κατά 99%. και εγώ με pmr 2 ή 3 άτομα!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikolakis81 την Δευ Σεπ 17, 2012 12:16 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Girishajin
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2012 2:28 pm

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από Girishajin »

Πολύ καλημέρα σας!

Έχουμε κ λέμε!

Η διαδρομή υπολογίζεται στα 50 χλμ (λεπτομέρειες και χάρτης θα δημοσιευτούν τις επόμενες μέρες ) και θα ξεκινάει απο την περιοχ'η των Μεγάρων με κατάληξη στην παραλία της Ψάθας .Τελικώς βγήκε΄πιο δραστήρια απ' ότι αρχικά φανταζόμασταν και αν μας κάνει κ ο καιρός το χατήρι και ρίξε καναν δυό βροχούλες μέχρι τότε μπορεί να γίνει κ ακόμα πιο ενδιαφέρουσα .
Όλα τα λεφτά είναι τα τελευταία χλμ όπου θα κροσάρουμε ένα ποτάμι σε καταστάσεις πραγματικού offroad εκεί που ο χάρτης δεν δείχνει καν μονοπάτι. Είναι αμμώδες και με αρκετή βλάστηση. ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να χαθεί κανείς (αν αυτό φοβάται κάποιος) αφού η διαδρομή είναι ΜΟΝΑΔΙΚΉ κ καταλήγει σε άσφαλτο.

ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 23/09 Κ ΩΡΑ 9.00 ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

Η διαδρομή υπολογίζεται να διαρκέσει περίπου 4 ώρες και εκτός απο τους φίλους του TERIOSCLUB θα ακολουθησουν την αποχαιρετιστήρια βόλτα κ κάποιοι φίλοι απο το SUV4FUN.

Καλή διάθεση κ όρεξη για γνωριμίες! Ολα τα υπόλοιπα κανονίστηκαν!

(έχω 2 εξτρα pmr. Όποιος χρειάζεται ας φέρει μαζί του 4 μπαταρίες ΑΑΑ)

Πινακάκι συμμετοχών. Έλα να μαζευόμαστε!

1. Girishajin (3 άτομα.)
2. sun4fun
3. suv4fun (δεν βάζω ψευδώνυμα για να μην τύχει κ είναι ίδια)
4. suv4fun
5. mpekatsas k ntontos (κατα 90%)
6. nikolakis81 (99%)
7. giorgosman
8.
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Εκδρομούλα...23/09

Δημοσίευση από geovil »

Girishajin έγραψε:Πολύ καλημέρα σας!

Έχουμε κ λέμε!

Η διαδρομή υπολογίζεται στα 50 χλμ (λεπτομέρειες και χάρτης θα δημοσιευτούν τις επόμενες μέρες ) και θα ξεκινάει απο την περιοχ'η των Μεγάρων με κατάληξη στην παραλία της Ψάθας .Τελικώς βγήκε΄πιο δραστήρια απ' ότι αρχικά φανταζόμασταν και αν μας κάνει κ ο καιρός το χατήρι και ρίξε καναν δυό βροχούλες μέχρι τότε μπορεί να γίνει κ ακόμα πιο ενδιαφέρουσα .
Όλα τα λεφτά είναι τα τελευταία χλμ όπου θα κροσάρουμε ένα ποτάμι σε καταστάσεις πραγματικού offroad εκεί που ο χάρτης δεν δείχνει καν μονοπάτι. Είναι αμμώδες και με αρκετή βλάστηση. ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να χαθεί κανείς (αν αυτό φοβάται κάποιος) αφού η διαδρομή είναι ΜΟΝΑΔΙΚΉ κ καταλήγει σε άσφαλτο.

ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ 23/09 Κ ΩΡΑ 9.00 ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ

Η διαδρομή υπολογίζεται να διαρκέσει περίπου 4 ώρες και εκτός απο τους φίλους του TERIOSCLUB θα ακολουθησουν την αποχαιρετιστήρια βόλτα κ κάποιοι φίλοι απο το SUV4FUN.

Καλή διάθεση κ όρεξη για γνωριμίες! Ολα τα υπόλοιπα κανονίστηκαν!

(έχω 2 εξτρα pmr. Όποιος χρειάζεται ας φέρει μαζί του 4 μπαταρίες ΑΑΑ)

Πινακάκι συμμετοχών. Έλα να μαζευόμαστε!

1. Girishajin (3 άτομα.)
2. sun4fun
3. suv4fun (δεν βάζω ψευδώνυμα για να μην τύχει κ είναι ίδια)
4. suv4fun
5. mpekatsas k ntontos (κατα 90%)
6. nikolakis81 (99%)
7. giorgosman
8.geovil
Απάντηση