Πρόταση Βολτίτσας

Ημερήσιες βόλτες των μελών του TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Εκδρομούλα λοιπόν, σας λέω τι έχω στο μυαλό μου και πέφτουν οι αντίστοιχες προτάσεις,

ΚΑΤΑΖΗΤΕΙΤΑΙ λοιπόν:
για πραγματοποίηση ολοήμερης πολυεκδρομής Παραλία με κατα προτίμηση
Δύσκολη πρόσβαση (για λιγότερο κόσμο και να ξεμουδιάσουν και λίγο τα Terατάκια μας)
Οσο ο δυνατόν κοντά (θέλει και κανένα 70άρι να γεμίσει το Terας )

σκεφτόμουνα να το κάνουμε κάπως έτσι:
αναχώρηση πρωινή, ολίγον απο OFF, άφιξη στην παραλία για Μπάνακι-άραγμα, επειδή θα μας ψιλοπιάσει και καμιά πείνα μήπως να έχουμε και το κατιτίς μας μαζί (BBQ;;;;;) χαλάρα να χωνέψουμε και επιστροφή μολις αρχίσει να δροσίζει.

για πέστε καμιά γνώμη!
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από manos man. »

Πρωτη προταση απο '' Manousakis Travel'' :lol: :lol: :lol:

Θα μπορουσατε να πατε στην Ψαθα! Δεν εχω παει ποτε μου οποτε καποια πραγματα δεν τα ξερω. Π.χ δεν ξερω ποσο κοσμο μαζευει... Ομως απ οτι βλεπω στο google eath ειναι μεγαλη παραλια και σιγουρα θα βρειτε και ησυχο μερος να αραξετε ;) Τωρα οσον αφορα την προσβαση, μπορειτε να πατε απο Μεγαρα και να κατευθυνθειτε προς Αλεποχωρι. Πριν το Αλεποχωρι να στριψετε δεξια (θα υπαρχει λογικα ταμπελα) για το χωριο Λούμπα. Λιγο πριν μπειτε στο χωριο, δεξια ξεκιναει ενας χωματοδρομος! Αυτος αναεβαινει στο Ορος Πατερα και καταληγει στην Ψαθα ;)

Και φωτο απο το google earth οπως φαινεται η Ψαθα απο την προτεινομενη χωματινη διαδρομη για να παρετε μια γευση! :)
1580467.jpg
70015678.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από manos man. »

Σας εχω και μια δευτερη προταση πολυ ομορφη, αλλα ειναι λιγακι μακρυα... Οτι αποφασισετε ;)
Εχετε ακουστα την παραλια Μυλοκοπή ;

Για δειτε εδω!
http://magoulaonline.gr/2009/06/3827
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από Synteknos »

Να σας πω ότι Σάββατο 22/09 θα είμαι στη Αθήνα. Αν κλείσετε την βόλτα για εκείνη την ημερομηνία, εννοείται ότι θα ακολουθήσω. Αλλιώς, κανονίζουμε και άλλο καφεδάκι :D
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από manos man. »

Synteknos έγραψε:Να σας πω ότι Σάββατο 22/09 θα είμαι στη Αθήνα. Αν κλείσετε την βόλτα για εκείνη την ημερομηνία, εννοείται ότι θα ακολουθήσω. Αλλιώς, κανονίζουμε και άλλο καφεδάκι :D
Πλακα κανεις!!! Παιζει να ειμαι κι εγω στην Αθηνα!!! Σχεδιαζω μετα την εξεταστικη να ανεβω για λιγες μερες :) :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από daiterios »

Να πω ότι νόμιζα ότι το είχατε κανονισμένο :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από giorgos man. »

manos man. έγραψε:
Synteknos έγραψε:Να σας πω ότι Σάββατο 22/09 θα είμαι στη Αθήνα. Αν κλείσετε την βόλτα για εκείνη την ημερομηνία, εννοείται ότι θα ακολουθήσω. Αλλιώς, κανονίζουμε και άλλο καφεδάκι :D
Πλακα κανεις!!! Παιζει να ειμαι κι εγω στην Αθηνα!!! Σχεδιαζω μετα την εξεταστικη να ανεβω για λιγες μερες :) :)

χα χα χα !!!
....ευτυχώς που υπάρχει και το club και ενημερώνομαι για τις προθέσεις του γιού μου !!!! :o :o :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgos man. την Τρί Σεπ 04, 2012 11:09 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από giorgos man. »

" Manousakis Travel version 1" συνέχεια......

Εγώ συμφωνώ με την πρόταση για παραλία "Μυλοκοπής".
Δεν την ξέρω, αλλά θα είναι μια ευκαιρία να κάνουμε και μια σχετική εξερεύνηση βρέ αδρεφέ να τη μάθουμε. Παρόλο που έχω πάει αρκετές φορές στη λίμνη Βουλιαγμένης και στο Ηραίο, αυτή δεν την έχω "ανακαλύψει" και χαίρομαι ιδιαίτερα που το "Manousakis Travel version 2" (εξελιγμένη έκδοση ) χειρίζεται τόσο ωραία το google earth.

Για την παραλία της Ψάθας δεν θα το έλεγα, γιατί μαζεύει αρκετό κόσμο λόγω ασφάλτου ( παλαιότερα μέσω Πόρτο Γερμενού ήταν χωματόδρομος ) και γίνεται σχετικά χαμός το καλοκαίρι. Τώρα βέβαια λόγω σχολείων ίσως να έχει αραιώσει ο κόσμος.

Στη Μυλοκοπή μπορούμε να πάμε και μέσω Αλεποχωρίου - Σχίνου και να φτάσουμε στην περιοχή της Λίμνης Βουλαγμένης που είναι ωραία διαδρομή, παρά να πάμε μέσω εθνικής οδού. Το μόνο πρόβλημα που ίσως βαρύνει ορισμένους θα είναι τα παραπάνω χιλιόμετρα.

Οσο για το ....κάτιτίς μας το κανονίζουμε.... :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgos man. την Δευ Νοέμ 23, 2015 12:19 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από manos man. »

giorgos man. έγραψε:
manos man. έγραψε:
Synteknos έγραψε:Να σας πω ότι Σάββατο 22/09 θα είμαι στη Αθήνα. Αν κλείσετε την βόλτα για εκείνη την ημερομηνία, εννοείται ότι θα ακολουθήσω. Αλλιώς, κανονίζουμε και άλλο καφεδάκι :D
Πλακα κανεις!!! Παιζει να ειμαι κι εγω στην Αθηνα!!! Σχεδιαζω μετα την εξεταστικη να ανεβω για λιγες μερες :) :)

χα χα χα !!!
....ευτυχώς που υπάρχει και το club και ενημερώνομει για τις προθέσεις του γιού μου !!!! :o :o :lol: :lol:
Δεδομενο επρεπε να το ειχες! Ολο το καλοκαιρι δεν σε ειδα... Να μην ανεβω μετα την εξεταστικη;;; Ε φανταστικε μου πατερα;;;; χαχαχα :) :) :) :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Πρόταση Βολτίτσας

Δημοσίευση από TAG »

:shock: ωχχχ ξεμεινε από χαρτζιλικι.. :lol: :lol: :lol:
Επίτιμος....
Απάντηση