Κλείδωμα διαφορικού 50:50 σε άσφαλτο

Συζήτηση για ότι αφορά τις ανάρτησεις, το πλαίσιο και την μετάδοση
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vags
Webmaster
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 7:50 pm

Κλείδωμα διαφορικού 50:50 σε άσφαλτο

Δημοσίευση από vags »

Καλησπέρα σε όλη την παρέα teriosclub.
Μόλις πήγα τον Τέρη για καθάρισμα σε ένα βενζινάδικο γιατί αύριο "γάμος γίνεται...." ;) και συνέβει το εξής. Πάω να πάρω το όχημα και διαπιστώνω βαρύ τιμόνι. Κάνω μια όπισθεν για να φύγω και διαπιστώνω ότι το όχημα κινούνταν με δυσκολία. Ξεκινάω κάνω 500-600 m με περίεργη συμπεριφορά και βλέπω την πράσινη ένδειξη του διαφορικού αναμμένη. Ο τύπος που καθάρισε το αμάξι πάτησε το κουμπάκι και έτσι οδήγησα σε άσφαλτο κλειδωμένος στο 50:50. Παίζει να έχει πάθει ζημιά το όχημα και τι μπορώ να κάνω για να καταλάβω ότι όλα είναι ΟΚ? ευχαριστώ
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Κλείδωμα διαφορικού 50:50 σε άσφαλτο

Δημοσίευση από geovil »

Vags...απο τη στιγμη που το ξεκλειδωσες και συμπεριφερεται κανονικα,και δεν ακους ή νοιωθεις κατι περιεργο σαν θορυβο και σαν συμπεριφορα,δεν νομιζω να εχει παθει κατι...............
Δεν φανταζομαι με 500-600 μετρα κλειδωμενος να εχεις κανει ζημια παντως.........

Οσο γι αυτον που πατησε το κουμπακι,αν ειναι μαυριδερος,κανε ενα τηλεφωνο στη Χρυση Αυγη και θα σου λυσει το προβλημα μια για παντα!!!!!!!!!!!.......χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα................ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Κλείδωμα διαφορικού 50:50 σε άσφαλτο

Δημοσίευση από Marina »

χα...χα... μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι Γιώργο :lol: :lol: :lol:
Πάντως και εγώ νομίζω ότι δεν παθαίνει το τέρας κάτι έτσι τόσο εύκολα (και εγώ κάποια στιγμή το είχα πατημένο για λίγα χιλιομετρα χωρίς να το καταλάβω).... αυτό που έγινε πάντως με τον Vags ίσως είναι ένας καλός λόγος να κοιτάμε όλα τα τα "κουμπάκια" του αυτοκινήτου μετά το πλύσιμο αν είναι στη σωστή θέση.... :lol: :lol:
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις-Πλαίσιο-Μετάδοση”