Συζήτηση εκδρομών

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Στην πανελλήνια είχα ρίξει την ιδέα αν θέλαμε την γνωστή συνταγή του Μαστροκωστοπουλου.
Πέρα από αυτό, κάτι άλλο σε μέρη που δεν έχουμε πάει δυσκολεύομαι να βρω. Θα μου άρεσε πολύ να πηγαίναμε προς Πρέσπες μεριά, αλλά γνωρίζω ότι η απόσταση είναι απαγορευτική. Μια άλλη ιδέα που μου περνάει από το μυαλό είναι η Ζαγορά Πηλίου. Είναι ρίσκο ο καιρός γενικά, αλλά πιστεύω πως φέτος ο χειμώνας δεν θα μας δυσκολέψει πολύ.
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από TAG »

Σίγουρα η εύρεση της περιοχής που θα πραγματοποιηθεί η κοπής Πίτας που να συνδιάζει:
Μέρος που δεν έχουμε επισκεφθεί + καταλύματα ικανά σε αριθμό να καλύψουν τις ανάγκες αυτής της μεγάλης παρέας, είναι μια δύσκολη εξίσωση !!


Οι δικές μου προτάσεις είναι οι εξής :

ευρύτερη περιοχή Ορεινής Ναυπακτίας
Λιτόχωρο, Ευρύτερη περιοχή Ολύμπου

Μάνο είμαστε στη διάθεση σου για οποιαδήποτε βοήθεια.
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από tetradusterios »

Κοπη πίτας 2023...είναι γεγονός!!! Ημερομηνίες είναι καλό να γίνει πριν την καθαρά Δευτέρα , γνωστοί οι λόγοι περί νηστείας!! μετά παίζουν και οι εκλογές. Μερος τώρα εγώ προτείνω ορεινή Ναυπακτία και Μέτσοβο...και τα δύο έχουν και πολλά καταλύματα και γύρω πολλές επιλογές για ταρζανιες. Πρεπει να τρέξει το θέμα με ταχύτητα Ferrari.
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

Μανο καλημερα και απο δω.
Ανεβασα στην ομαδα του Viber μια προταση για το Βωλακα Δραμας.Βασικα βρεθηκα εκει και απο την πλακα,σοβαρεψε το πραμα.
Τα παιδια εχουν πολυ διαθεση και υπαρχουν πολλα που μπορουν να γινουν.Και πολλα που συζητησαμε να κανουμε,ωστε να φυγουμε λιγο απο τα ιδια και τα ιδια.
Απο εκει και μετα,η θεση μου γαι Ολυμπο ή Ευβοια....Προτιμω το δευτερο.Πιστευω οτι ο Ολυμπος δεν ειναι για οργανωσεις τυπου Πανελληνιας ή κοπη πιτας.Οποτε,αναγκαστικα,θα ψηφισω ,μεταξυ των δυο που προτείνεις,την Ευβοια.
Ας δουμε τι λεει και η υπολοιπη κοινοτητα και αποφασιζουμε.
Παντως,ή εδω ή εκει,πρεπει να το σχεδιαζουμε σιγα σιγα.Ο καιρος δεν ειναι μακρια.Πολλα πραματα χρειαζονται προετοιμασια-οργανωση.
Παραθετω το αποσπασμα ,οπως το ανεβασα σε μια ομαδα του viber που ειναι πολλοι απο την κοινοτητα του club εκει.


<<Χαιρετω την παρεα.
Λοιπον,θετω ερωτηση για την επομενη Κοπη της πιτας.
Κινηθηκε το θεμα στην πλακα,αναψανε τα αιματα,πεφτουνε ιδεες και το θεμα φουντωνει....
Βρεθηκα στην περιοχη του Βωλακα και στο ξενοδοχειο που ειχε γινει καποτε μια Πανελληνια.
Οι περισσοτεροι πηραν μια πολυ καλη γευση τοτε.
Υπαρχει προταση για την επομενη κοπή της πιτας,για τις 17,18,19 Φεβρουαριου.
Ο καιρος θα εχει χειμωνιασει.....(νισαφι πια...!)
Θα υπαρχουν πολλες δυνατοτητες για δραστηριοτητες.
Κρυο θα κανει....Αλλα μην αγχωνεστε.Θα ερθουμε πιο κοντα .....στο τζακι !Φαγητο δεν λεω τιποτα....το ξερετε........δεν παιζεται!Καφες ή ποτακι στο ιδιαιτερο σαλονι.....ταξιδι στο χρονο!Η Μαρια και ο Παναγιωτης,εγγυημενοι και δοκιμασμενοι οικοδεσποτες στην οργανωση και εξυπηρετηση.
Υπαρχει διαθεση να γινουν πολυ ωραια πραματα.......μεσα και εξω!
Λεμε να ...παιξουμε και λιγο!
Τα βασικα,διαμονη και βραδυνα γευματα,στο ξενοδοχειο.
Αναλογα τη συμμετοχη,μπορει να γινει χορος με dj ......ειδικα αν εχουμε ολο το ξενοδοχειο δικο μας.....
Ε.....και κανα δυο να ειναι ασχετοι,δε θα γλυτωσουν......θα τους ενσωματωσουμε!
Για το πως θα κυλήσουν οι δυο βραδιες,υπαρχουν πολλες ιδεες.
Για εξω,υπαρχουν διαδρομες,τις οποιες θα δοκιμασουμε πιο μπροστα....
Θεωρητικα θα εχει χιονισει...οποτε κοντα ειναι και το χιονοδρομικο του Φαλακρου .....
Πολλα μπορουν να συνδυαστουν...για παιχνιδι,βολτα ή επιμορφωτικες επισκεψεις ....
Υπαρχει και η ιδεα για κατι ακομη που χρειαζεται οργανωση.Δεν μπορω να πω ακομα τιποτα.....Θα χρειαστει λιγο τρεξιμο απο τους οργανωτες και....τρεξιμο απο τους συμμετεχοντες.....(....δε γλυτωνετε χε χε ).
Σιγουρα θα σας ανοιξει η ορεξη.....!
Το θεμα ειναι,αν συμφωνειτε για τον χωρο,τοπο και χρονο.
Οι ημερομηνιες ειναι τετοιες,ωστε να μην ειμαστε στη νηστεια μεσα,να ειναι πανω στα καρναβαλια,να μην μας εχουν κλεισει με κανενα covit, παλι και να εχουμε ενα φυσικο περιβαλλον με πολλες επιλογες.
Θα πρεπει ομως να παρετε θεση.
Γιατι ο χρονος τρεχει για ολους και δεν ειναι ευκολο να οργανωθουν τελευταια στιγμη.
Εννοειται,αν καποιος εχει να προτεινει κατι αλλο,το θετει και ο,τι αποφασισει η ομαδα.
Ενταξει ....τα ειπα και ησυχασα!>>
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από tetradusterios »

Η Εύβοια δεν ειπώθηκε από κανέναν...εκτός εάν η Ζαγορά είναι στην Εύβοια :roll: :roll:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από Marina »

Η Εύβοια μάλλον είναι η τριτοτέταρτη πρόταση!!😁
Πέρα από την πλάκα, για το μέρος εμείς δεν έχουμε ιδιαίτερο πρόβλημα, το μόνο που θα παρακαλέσω είναι να μην γίνει το ΠΣΚ 17-19 /23 γιατί υπάρχει προγραμματισμένη εκδρομή με το σχολείο και το παιδί που πρέπει να συνοδεψω...εκτος αν θελετε να το συνδυάσουμε 😉😉..η εκδρομή είναι Καλαμπάκα!
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

Καλημερα σε ολους.
Επανερχομαι.
Επειδη ο καιρος περνα και με ρωτανε φιλοι τι αποφασισαμε για την κοπη,θα ηθελα να παρουμε καποιες αποφασεις.
Προς Θεου,δεν πιεζω, γιατι εχω το κολλημα ή συμφερον να την αναλαβω!
Επειδη ,ομως,επεσε και η δικη μου προταση,αναγκαστικα μπαινω στο παιχνιδι.
Προσωπικα,περαν της Καθαρας Δευτερας,θα μου ειναι δυσκολο να αναλαβω και ισως και να συμμετεχω!
Επισης,ο προορισμος που προτεινα ειναι καθαρα χειμερινος.Και περαν της Καθαρας Δευτερας,θα υπαρχει θεμα με το μενου και φυσικα με τις τιμες.Μπορω να πω τα καλυτερα για τα φαγητα,αλλα αν μπουμε σε διαδιακασια για ψαρικα,δεν μπορω να εκφερω γνωμη.
Θα πρεπει πρωτα να αποφασισει η ομαδα του club για το μερος και μετα για τις ημερομηνιες.
Θα πρεπει να ειδοποιηθουν ολοι το συντομοτερο δυνατον,ωστε να παρθει μια αποφαση.
Αν ειναι δυνατον να πουμε προορισμους και να αρχισουμε να ψηφιζουμε εδω και ισως παραλληλα και στο viber ,οσοι δεν ειναι εγγεγραμμενοι εδω.Να μην ψηφιζουν,φυσικα,οσοι ειναι και εδω και εκει,και στα δυο.
Για τις ημερομηνιες,επειδη εγραψε η Μαρινα,αν θελετε να δουμε και το προηγουμενο ΠΣΚ 10-12 Φεβρουαριου.
Ο χρονος περναει ομως και χρειαζεται προετοιμασια.
Τουλαχιστον οσον αφορα εμενα προσωπικα.
Αυτα φιλοι μου........Ενεργοποιηθειτε!!!!!!
PATH4DENTIST
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2014 2:42 am

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από PATH4DENTIST »

ΟΡΕΙΝΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ
ΜΕΤΣΟΒΟ
ΒΩΛΑΚΑΣ
ΟΛΥΜΠΟΣ
ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ (ΣΥΓΓΝΩΜΗ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...!)
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Καλησπέρα στην παρέα
Από ημερομηνίες βλέπω παντως η πιο αποδεκτή να είναι 10-12/2
Σχετικά με την ορεινή Ναυπακτία, έχουμε ενα θετικό και αρνητικό μαζί. Εχει γιορτή τσιγαρίθρας (νομίζω μας κυνηγάει το φαγητό :lol: ) ! Πολύ ενδιαφέρουσα γιορτή αλλά περιορισμένη διαθεσιμότητα. Περιμένω απάντηση από ενα ακομα ξενοδοχείο και σύντομα θα σας ενημερώσω.
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Συζήτηση εκδρομών

Δημοσίευση από manos man. »

Καλησπέρα φιλοι μου.
Τα πράγματα εχουν ως εξής:

Ανω Χώρα 10-12 το ξεχνάμε. Παίζει μόνο 17-19 αλλά και πάλι από θεμα τιμών απογοητεύτηκα. Υπάρχουν εκδηλώσεις που μειώνουν την διαθεσιμότητα και η ζήτηση αυξάνει τις τιμές. Υπάρχει το ενδεχόμενο να κατηφορήσουμε προς την Ναύπακτο που είναι ωραία πόλη και έχουμε δυνατότητα να κατευθυνθούμε προς τον Εύηνο ποταμό. (Δεν εχω προλάβει να κανω διερευνητική με ξενοδοχεία εκεί, αλλά αν θέλετε θα εχω νεότερα μεχρι αυριο το μεσημέρι.)

Εχω μιλήσει και με ξενοδοχεία στο Μέτσοβο που μπορεί να παίξουν οι ημερομηνίες 10-12/2 σε νορμάλ τιμές

Επίσης έχω επικοινωνήσει και με ξενοδοχείο στην Ζαγορά που αυτή την στιγμή μπορούν να μας καλύψουν σε διαθεσιμότητα. Οριακά για 10-12 λίγο καλύτερα για 17-10/2.

Τελος είναι η πρόταση του Δημήτρη στον Βώλακα που πήγαμε πριν δύο χρόνια και όντως ηταν υπέροχα!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση