καλως σας βρηκα

Συστηθείτε μας...Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Άβαταρ μέλους
alp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μαρ 04, 2015 5:18 pm

καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από alp »

καλησπερα, καλως σας βρηκα.

μετα απο προτροπη του ορκισμενου Γιαπωνεζοφιλου συνεταιρου μου, έκανα το βημα και μολις απεκτησα το εκπληκτικο Terios.

το αγορασα για τη γυναικα μου, αυτοματο του 2006 μπας και ξεστραβωθει και οδηγησει, αλλά από το λίγο που το οδηγησα για να το φερω σπιτι, δε νομιζω οτι θα την αφησω να το χαρει και πολυ. :lol: :lol:

ειχα ξεχασει τη χαρα του να οδηγεις μικρο και βασικα ελαφρυ αυτοκινητο.

αν κι ο σκοπος αγορας του ειναι για χρηση πολης (ρολος στον οποιο πιστευω θα ειναι εξαιρετικο, λογω μεγεθους σε συνδυασμο με το μεγαλο υψος) νομιζω πως τα all terrain και η ποδιά θα πρεπει να μπουν αμεσα επανω....

αληθεια, ακουσα πως εχουν και LSD πισω? αν ναι, ξερετε τι τύπου είναι?

επίσης, επαθα πλάκα με τους χώρους. αποκλειεται να χωρεσαν ολο αυτο μονο σε 4 μετρα.

αυριο παει για βιολογικο καθαρισμο σαλονιου, στο καπακι για αντιηλιακες μεμβρανες και το Σαββατο ...καλιφορνια.

καλες βολτες σε ολες και ολους.
http://www.vanrent.gr Ημερήσια Ενοικίαση Φορτηγών (Van) και Leasing Αυτοκινήτων
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από Synteknos »

Καλώς μας ήρθες Εικόνα Εδώ θα βρεις αρκετό υλικό για διάβασμα και μια καλή παρέα που έχει βασικό σκοπό την καλοπεραση! Μας πετυχαίνεις και πάνω στην εποχή που θα κόψουμε την πίτα, στον Κίσσαβο το ΣΚ. Ή μάλλον θα κόψουν γιατί εγώ δυστυχώς δεν... :(

Καλιφόρνια διαβάζω! Έντονες off road ανησυχίες! Δεν του φαίνεται αλλά το τερατάκι έχει αρκετές δυνατότητες. Δεν θυμάμαι αν το αυτόματο έχει LSD διαφορικό όμως...
Σχεδόν φοβάμαι να ρωτήσω αλλά όταν λες "ελαφρύ" το Terios, ποιά είναι τα βαριά τα οποία έχεις συνηθίσει; 8-)
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από goranterios »

alp καλώς ηρθες στο terios klub net καλορίζικο το τερατάκι με το καλό να το χαρείς στην πόλη αλλά και στις εκτος δρόμου αποδράσεις σου.
Είναι πολύ τίμιο όχι ελαφρύ για το μήκος του,θά το ευχαριστηθείς πάντως :!: :!: :!:
Με το καλό να σε γνωρίσουμε από κοντά. :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
alp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μαρ 04, 2015 5:18 pm

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από alp »

Synteknos έγραψε: Καλιφόρνια διαβάζω! Έντονες off road ανησυχίες!
μπα, για ενα δοκιμαστικο μόνο. και μιας και ειναι κοντά γι αυτο την ανεφερα.
εγώ προτιμώ διασχίσεις και μακρυνές διαδρομές. τα τύπου trial δε μου λένε τιποτε.
Synteknos έγραψε:Σχεδόν φοβάμαι να ρωτήσω αλλά όταν λες "ελαφρύ" το Terios, ποιά είναι τα βαριά τα οποία έχεις συνηθίσει; 8-)
με κατι παλιοεγγλέζικα τραβιέμαι χρόνια... ;)
http://www.vanrent.gr Ημερήσια Ενοικίαση Φορτηγών (Van) και Leasing Αυτοκινήτων
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από Synteknos »

Σε βρίσκω σωστό και στις δύο απαντήσεις Εικόνα Εικόνα Με το καλό να δούμε και φωτογραφικό υλικό και από τα αγγλάκια και από τις διασχίσεις!
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Άβαταρ μέλους
joannathom
Δημοσιεύσεις: 530
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 6:10 pm
Τοποθεσία: ΙΘΑΚΗ

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από joannathom »

Καλωσήρθες στο κλαμπ!
Καλορίζικο το τέριος και καλές βόλτες!
Σίγουρα θα το ευχαριστηθείς όπως κι εμείς και στην πόλη και στο χώμα!! :) :) :)
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από Pesketzis »

Καλοτάξιδο και καλολάσπωτο το Τερατάκι σου!!!
Άβαταρ μέλους
alp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μαρ 04, 2015 5:18 pm

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από alp »

ευχαριστω για τα καλα σας λογια.

πηγα και το πρωτο χωματακι (πολυ χαλαρο) και αρχιζω να εχω πιο ολοκληρωμενη εικονα για το αυτοκινητο.

βρηκα και το αδυνατο σημειο του: στο ταξιδι με απογοητευσε (φρικτος βομβος μετα τα 120 και καθολου δυναμη για προσπερασεις), αλλα τουλαχιστον σε επαρχιακο δρομο ειναι ευχαριστο.

στο χωμα εχει ομορφο, αερινο πατημα. δεν ειναι οδοστρωτηρας, περισσοτερο θα ελεγα οτι χορευει (με τη καλη εννοια, δε χοροπηδαει) πανω απο τα εμποδια και παρα τα 100% ασφαλτινα ελαστικα, περναει κι απο λασπουρες μια χαρα (γρηγορο κι αποτελεσματικο το lsd του). και εδω το μικρο βαρος του το σωνει.

φυσικα το μεγαλο του ατου ειναι η χρηση πολης (γι αυτο που αγοραστηκε δηλαδη), παρκαρει παντου, εχει χωρους και ομορφη θεση οδηγησης. κι επειδη ειναι ψηλο, αλλά οχι πολυ ψηλο, ειναι ευκολο στο μπες-βγες, εχει και χωρους και γενικα ζεις καλα μαζι του. εντελως το αντιθετο απο το audi a3 που αντικατεστησε δηλαδη.

εβαλα και υγραεριο και τωρα δε καιει πραγματικα τιποτε. μιλαμε για -30% απο τη μοτοσυκλετα μου σε ευρωκαταναλωση.

τα δυσκολα τωρα:

ξερει κανεις που μπορω να βρω τους βιδωτους κρικους ρυμουλκησης? επρεπε να εχει 2 μεσα και δεν εχει κανεναν!
στη daihatsu δεν το εχουν σαν ανταλλακτικο.
κι αν τους βρω ξερετε αν κανουν για σημεια αγκυρωσης ? ή πρεπει να φτιαξω κατι αλλο? (μιλαω για δυνατα τραβηγματα και kerr, σε ενδεχομενο κολληματος οχι για φορτωμα απο οδικη βοηθεια, αλλά αφου ειδα οτι παει στο χωμα, ισως πρεπει να ανοιξουμε τετοια κουβεντα. )

ευχαριστω και παλι.
αλεξης.
http://www.vanrent.gr Ημερήσια Ενοικίαση Φορτηγών (Van) και Leasing Αυτοκινήτων
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από tetradusterios »

Καλώς ήρθες alp και νομίζω οτι θα αλλάξεις άποψη για το θηρίο
που απόκτησες . ;)
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
alp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Μαρ 04, 2015 5:18 pm

Re: καλως σας βρηκα

Δημοσίευση από alp »

tetradusterios έγραψε:Καλώς ήρθες alp και νομίζω οτι θα αλλάξεις άποψη για το θηρίο
που απόκτησες . ;)
να αλλαξω αποψη???

μα....
το θεωρω εξαιρετικο.
http://www.vanrent.gr Ημερήσια Ενοικίαση Φορτηγών (Van) και Leasing Αυτοκινήτων
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία-παρουσίαση νέων μελών”