ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Δημοσίευση από Synteknos »

ΒΑΣΩ έγραψε:... έχουμε αποδείξει ως παρέα πως & στο τελευταίο χωριουδάκι ξεσαλώνουμε !!!
Η ομορφιά και η ουσία του TeriosClub.net σε μια φράση! Αν και - πάλι :( - θα λείψω, συμφωνώ με τους υπόλοιπους. Μην κλειστείτε στην πόλη.
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Άβαταρ μέλους
g.koytrias
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 12:30 pm
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Δημοσίευση από g.koytrias »

Φιλαράκια καλησπέρα και πάλι κι από μένα!!!

Ειλικρινά σέβομαι και συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με τις απόψεις των προλαλήσαντων, αλλά επιτρέψτε μου να εκθέσω τους λόγους που μας οδήγησαν στην επιλογή της Λάρισας ως τόπο διαμονής.

1. Το οικονομικό ζήτημα αποτελεί έναν από τους κυριότερους λόγους. Συγκεκριμένα, μετά από προσωπική έρευνα αρχικά στα ξενοδοχεία της τριγύρω ορεινής περιοχής (Αμπελάκια, Στόμιο και Καρίτσα) οι τιμές οι οποίες προτάθηκαν για τα δωμάτια ήταν αρκετά υψηλές σε σχέση με την τιμή την οποία έχει συμφωνηθεί με το ξενοδοχείο στη Λάρισα. Μιλώντας υποκειμενικά θεωρώ ότι το συγκεκριμένο είναι αυτό που λέμε "value for money" ξενοδοχείο για αυτά που μας προσφέρει σε σχέση με τα υπόλοιπα που βρίσκονται εκτός Λάρισας. Προσωπική μου άποψη είναι ότι, δε με πειράζει να μείνω σε ένα ξενοδοχείο το όποιο με την τιμή που μου προτείνει θα έχει ως αποτέλεσμα να μπορέσουν όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα να ακολουθήσουν την εκδρομή, μιας και τη σήμερον ημέρα ακόμα και τα 40 το λιγότερο ευρώ παραπάνω για ένα διήμερο είναι έξοδα τα οποία δεν είναι αμελητέα.

2. Τα ξενοδοχεία εκτός Λάρισας δεν είχαν αρκετά δωμάτια που να εξυπηρετήσουν τα 15-20 τουλάχιστον αυτοκίνητα και θα έπρεπε να σπάσουμε τον κόσμο σε κοντινούς ξενώνες και ενοικιαζόμενα δωμάτια, τα οποία παρεπιμπτόντως θα ανοίγαν μόνο για μας, μιας και λειτουργούν κυρίως τους καλοκαιρινούς μήνες.

3. Συμφωνώ με την άποψη ότι όλοι ζούμε σε πόλεις και πως είναι ωραίο να ξεφεύγεις για λίγο στη φύση, αλλά τη φύση θα τη χορτάσουμε πιστεύω ή τουλάχιστον θα τη χαρούμε αρκετά και τις δύο ημέρες (Σάββατο και Κυριακή) που θα γίνουν και οι εκτός δρόμου διαδρομές. Άλλωστε θεωρώ πως είναι μια καλή ευκαιρία να κάνουμε και κάτι διαφορετικό από αυτό που κάναμε τις προηγούμενες φορές, μιας και η παρέα ξέρει να περνάει καλά οπουδήποτε. Και στην πόλη και στο βουνό. ;)

4. Όσον αφορά την κίνηση εντός και εκτός πόλης δεν θα υπάρξει πρόβλημα μιας και η τοποθεσία του ξενοδοχείου αν και βρίσκεται στο κέντρο, είναι αρκετά βολική και ως προς την είσοδο και ως προς την έξοδο. Άλλωστε δε θα αφήναμε αυτοκίνητα να κινούνται μόνα τους χωρίς τη συνοδεία σκούπας. ;)

Όλα τα παραπάνω τα αναφέρω χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης. Ίσως να ήταν δικό μου λάθος που δεν ανέφερα πιο πριν τους λόγους που με οδήγησαν στην εν λόγω επιλογή. Βέβαια αν η παρέα θέλει να απορρίψουμε την πρόταση της διαμονής στη Λάρισα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να αλλάξω τον τόπο διαμονής και να κλείσω σε κάποιο απο τα ξενοδοχεία εκτός Λάρισας, έχοντας όμως κατά νου τα παραπάνω στοιχεία που ισχύουν σε αυτή την περίπτωση.

Συγνώμη για τη μακροσκελή ανάλυση, αλλά ήθελα να είμαι όσο το δυνατόν πιο ξεκάθαρος μαζί σας. Θα ήθελα να ακούσω και τις δικές απαντήσεις στα παραπάνω για να ξέρω πώς να κινηθώ, μιας και οι μέρες περνούν και δεν πρέπει να χάνουμε χρόνο. :) :) :)
TERIOS II 1500cc A/T
VSC-TRC, DAC-HAC
PESKETZIS UNDERCOVER
BODY LIFT 2.5cm BiMors
Continental CrossContact A/T
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Δημοσίευση από tetradusterios »

stev kar έγραψε:Η πρότασή μου είναι να τελειώνουμε με τις συζητήσεις.
Ο καιρός περνάει!!!!! Θα ταξιδέψουμε?
Η υπομονή μου εξαντλείτε!!!!!!!!!!!!
Θα πάρω μιά πίτα και θα φύγω μόνος, χαχαχαχα!!!!!!

ΕΥΤΥΧΕΙΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!
Ο χρόνος κυλά σε βάρος μας και ο Γιώργος απ' ότι καταλαβαίνω έμεινε στον άσσο.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα για οπουδήποτε αρκεί να έχει όρεξη να παίξει μπάλα η ομάδα. :lol: :lol:
Θα πρέπει για μένα να ζυγίσουμε τα θετικά και τα αρνητικά και να τοποθετηθούν γρήγορα τα μέλη
για να τρέξει ο Γιώργος με υπερηχητική ταχύτητα για να τα προλάβει όλα.
Τουλάχιστον από Δευτέρα να γνωρίζει που θα προσγειώσει την αποστολή. :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Δημοσίευση από panos_t2 »

Εχει δικιο ο Γιωργος για τον Γιωργο!!!! ;) ;)
Πρεπει να βοηθησουμε για να τα κανονισει ολα γρηγορα!!!!
Προσωπικα ουτε εγω εχω προβλημα να μεινουμε εντος Λαρισας...και πιστευω θα χουμε αρκετο χρονο για την φυση!!!!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
Θανος
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2013 6:23 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Δημοσίευση από Θανος »

Καλημέρα σε όλους...Σαφώς και η προτίμηση των περισσοτέρων θα ήταν η διαμονή κάπου εκτός πόλης αλλά αφού τα παιδιά που τρέχουν το θέμα έχουν ψάξει και ενημερώνουν οτι πιθανότατα να σπάσει η παρέα,θα έλεγα να τους δώσουμε το οκ,ωστε να φύγει κι ένα βάρος! παρ'ολα αυτα,από εμένα,ότι αποφασίσει η παρέα....
Άβαταρ μέλους
g.koytrias
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 12:30 pm
Τοποθεσία: Βόλος

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Δημοσίευση από g.koytrias »

Επειδή δεν πρέπει να φύγει κανείς από την εκδρομή με μισή καρδιά ή στεναχωρημένος κι επειδή σίγουρα όλοι προτιμούν να μείνουν εκτός πόλης ήδη έχει δρομολογηθεί νέα έρευνα-πρόταση!!! ;)

Παραμείνετε συντονισμένοι και θα έχετε σύντομα νέα!!! :) :) :)

Το πολύ δυο ημέρες υπομονή!!! 8-) 8-)
TERIOS II 1500cc A/T
VSC-TRC, DAC-HAC
PESKETZIS UNDERCOVER
BODY LIFT 2.5cm BiMors
Continental CrossContact A/T
Άβαταρ μέλους
theodora
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:45 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2015

Δημοσίευση από theodora »

Οπως και να ´χει γιωργο οπου και να καταληξουμε
δε θα φυγει κανενας με μιση καρδια
απο την εκδρομη μην στεναχωριεσαι :)
Και μαλλον επειδη σε αγχωσαμε αθελα μας
σ´ευχαριστουμε διπλα για την ολη σου προσπαθεια
"Κοντέσα"
Απάντηση