Εμπλοκή πίσω καθίσματος

Κουβέντα για την εξωτερική εμφάνιση και το σαλόνι του Terios
Απάντηση
hackaday
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2014 2:36 am
Τοποθεσία: Σέρρες
Επικοινωνία:

Εμπλοκή πίσω καθίσματος

Δημοσίευση από hackaday »

Χαίρεται. Είμαι και εγώ ένας περήφανος ιδιοκτήτης Terios. Έχω ένα πρόβλημα με το πίσω κάθισμα. Το πίσω δεξί κάθισμα (πίσω από τη θέση του συνοδηγού) έχει μαγκώσει και δε σηκώνεται εδώ και μια εβδομάδα. Απ' ότι παρατήρησα πρέπει να έχει μαγκώσει από την εσωτερική μεριά (όχι από την πλευρά της πόρτας). Δε μιλάω για την πλάτη αλλά για το κάθισμα που κάθονται οι επιβάτες. Το περίεργο είναι ότι δε ζορίστηκε ούτε ασκήθηκε πίεση πάνω του. Παραθέτω φωτό (δεν είναι δικιά μου) με το σημείο όπου πιστεύω ότι μάγκωσε το κάθισμα. Καμιά ιδέα για να το ξεμπλοκάρω; Ευχαριστώ πολύ.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Εμπλοκή πίσω καθίσματος

Δημοσίευση από kostas »

Καλως τον! υποθετω οτι τραβας την θηλιτσα και δεν σηκωνεται με τιποτα? τοτε κανε με πιεση τραβωντας παντα την θηλεια πρωτα κατω και μετα πανω.
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
hackaday
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2014 2:36 am
Τοποθεσία: Σέρρες
Επικοινωνία:

Re: Εμπλοκή πίσω καθίσματος

Δημοσίευση από hackaday »

kostas έγραψε:Καλως τον! υποθετω οτι τραβας την θηλιτσα και δεν σηκωνεται με τιποτα? τοτε κανε με πιεση τραβωντας παντα την θηλεια πρωτα κατω και μετα πανω.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το δοκίμασα αλλά τίποτα. Θα ξαναδοκιμάσω αύριο. Μακάρι να πετύχει. Έχω ασκήσει πίεση από πίσω, έχω ασκήσει δύναμη τραβώντας το κάθισμα προς τα πάνω, έλεγξα τους μεντεσέδες (οι οποίοι είναι ok) αποτέλεσμα μηδέν. Τώρα που το θυμήθηκα η θηλειά πρέπει να είναι κρυμμένη κάτω από το κάθισμα και έτσι όπως σφήνωσε το άτιμο δε μπορώ να τη βγάλω.
Απάντηση