ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από tetradusterios »

Καλό μήνα να χουμε, μήνας προσαρμογής και οργάνωσης.Αντε να λέμε προορισμούς, ημερομηνίες και να παίρνει το site μας φωτιά. :lol:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από stev kar »

:D :D :D
Φίλοι μου!!!! Ευτυχείτε!!!!
Σωστός ο Γιώργος! Σας πεθυμήσαμε!!!!!! Άντε να βρισκόμαστε!!!
Προτείνω λοιπόν κ ακούω προτάσεις για 10-12 Οκτ ή 17-19 Οκτ. Πήλιο να μπούμε και σε καμιά θάλασσα, ίσως!!!
Φιλιάααα!!!!! ;) ;) ;)
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
Άβαταρ μέλους
theodora
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:45 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από theodora »

συμφωνω με σταυρο για ημερομηνιες ειναι οτι πρεπει για συναντηση χωρις πολλα κρυα και χιονια και ανοιχτοι δρομοι για διαδρομες
για μερος μου αρεσει η ιδεα του πηλιου αλλα επισης με μανο λεγαμε οτι ωραια ειναι και στο κισαβο που ειχε ακουστει κι
αλλη φορα...anyway και στο φεγγαρι να παμε θα ερθω (αρκει να με παρουν μαζι με τα μπαγαζια τους οι θεσσαλονικεις φιλοι μας :D )
"Κοντέσα"
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από manos man. »

Σημερα μπηκα με σκοπο να ανοιξω θεμα για την πανελληνια! Αλλα με προλαβατε :lol:
Οσο αφορα τις ημερομηνιες ειμαι οριακα για 17 με 19 γιατι εκεινες οι μερες λογικα θα ειναι και οι τελευταιες της σεζον!!
Η ιδεα του Πηλιου ειναι πολυ καλη! Και βορειο Πηλιο θα εχουμε αρκετες διαδρομες να κανουμε! Μαλιστα η εποχη θα εχει ωραια χρωματα μεσα στο δασος!! ;)
Ομως μπορω να ριξω στο τραπεζι κι αλλες προτασεις προς συζητηση; Με την Θοδωρα συζητησαμε λιγο το ενδεχομενο για Κισσαβο!
Ενω με τον TAG συζητησαμε και την περιπτωση να ξαναπαμε στον Αθανασιο Διακο! Που ηταν απο τις πιο επιτυχημενες εκδρομες! Ωραιο μερος, φοβερο φαγητο, ωραιο ξενοδοχειο, καλες τιμες!! ;)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από TAG »

Καταρχήν με το καλό η 8η !!

Οι δικές μου προτάσεις:
Έγώ δε θα έλεγα όχι και για λίγο ποιο μετά... π.χ 31-1 με 2 Νοεμβρίου ή 7-8 με 9 Νοεμβρίου.
Αφενός να μην είναι και εντελώς στεγνά και μας φάει η σκόνη (για χιόνια με νορμάλ δεδομένα είναι νωρίς)
αφετέρου ίσως δε προλαβαίνουμε να οργανωθούμε νωρίτερα.. Καταθέτω λοιπόν και αυτές τις ημερομηνίες.

το Που ?
Μεταξυ μας :oops: ... ξανα πήγαινα Αθανάσιο Διάκο Βαρδουσια Οίτη.. ξερεται εκει που εγινε το φοβερό γλέντι και τις θαυμάσιες βουνίσιες διαδρομές
που είναι άπειρες... απλά το βαζω σαν αουτσάιντερ επιλογή και εναλλακτική μια και ξέρουμε τι θα βρούμε ;) και που ...
Φυσικά και για Πήλιο ακούγεται μια χαρά και για Κισαβο ;)

Να προτείνω επίσης τα Άγραφα !!
δε ξέρω βέβαια καθόλου εάν υπάρχουν κλίνες ή να βολεύει κλπ κλπ, αλλά πρέπει να είναι πανέμορφα...

Μακάρι να τα καταφέρουμε και να έρθουμε γιατί τελευταία διάφοροι αστάθμητοι παράγοντες δεν μας αφήνουν !! :evil: :oops:
Αυτά από μένα .
Όλα να πάνε κατ ευχήν !!! ;) :P
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από tetradusterios »

Ξεκίνησα να γράφω, αλλά δεν είπα την άποψή μου. Λοιπόν εγώ προτείνω, καταρχήν για ημερομηνία, 1-2 Νοεμβρίου ή 8-9 Νοεμβρίου, για να λασπωθούμε και όχι να σκονιστούμε και για να έρθουμε όσον το δυνατό περισσότεροι (μπας και μαζέψουμε κανένα φράγκο). Τώρα, όσον αφορά τον προορισμό, καλό είναι και το Βόρειο Πήλιο, καλύτερος ο Αθανάσιος Διάκος, αλλά τα Άγραφα και τα χωριά του Ασπροποτάμου είναι προορισμοί άγριας ομορφιάς και μέρη τα οποία δεν έχουμε επισκεφτεί.


μέχρι στιγμής για ημερομηνία:
10-12 Οκτωβρίου (2 ψήφοι)
17-19 Οκτωβρίου (2 ψήφοι)
1-2 Νοεμβρίου (3 ψήφοι)
8-9 Νοεμβρίου (3 ψήφοι)


μέχρι στιγμής προορισμοί:
Πήλιο (5 ψήφοι)
Αθανάσιος Διάκος (3 ψήφοι)
Άγραφα (2 ψήφοι)
Κίσσαβος (2 ψήφοι)
Ασπροπόταμος (1 ψήφος)


καλή αντάμωση, ευτυχείτε, όπως λέει και ο Άρχοντας :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
Todotsouk
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 10:57 pm

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από Todotsouk »

Προτιμώ να λασπωθούμε και όχι να σκονιστούμε, οπότε ψηφίζω 1-2/11 ή 8-9/11 και για μέρη θα προτιμούσα σε μέρη που δεν έχουμε ξαναπάει.
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από manos man. »

Πω πω!!! Χαμος!! Πολυ καλες επιλογες!! Δυστυχως δεν μπορω να ξεχωρισω καποια επιλογη! Ολες παιρνουν ψηφο απο εμενα!! :D
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από giorgos man. »

Γειά σας κι από μένα φίλοι μου και καλό μήνα να έχουμε :D

Για την ημερομηνία να συμφωνήσω για 8-9 Νοεμβρίου , ε....πανελλήνια χωρίς mano man. γίνεται ??? ;) ;) :P :P :lol: :lol:
Τώρα, για προορισμό, πραγματικά όλοι όσοι έχουν προταθεί είναι πολύ καλοί και είναι δύσκολο να ξεχωρίσεις κάποιον.
Επιφυλάσσομαι να πω λίγο αργότερα :idea:
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΣΥΖΉΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ 8'η ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΑ

Δημοσίευση από panos_t2 »

Καλο μηνα και απο μενα!!!!
Για ημερομηνιες προτεινω και εγω Νοεμβριο και οσο για το μερος θα ναι η πρωτη μου συναντηση οποτε οπου πειτε ακολουθω!!!!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Απάντηση