ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Κουβέντα για την εξωτερική εμφάνιση και το σαλόνι του Terios
Απάντηση
konstantinos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 08, 2014 3:47 pm

ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από konstantinos »

Γεια σε ολους. Ενδιαφερομαι για την αγορα kit xenon για τη μεσαια σκαλα του terios και σκεφτομαι να την εγκαταστησω μονος μιας και πιανουν τα χερια μου. Επειδη δεν σκεφτομαι να διαθεσω πολλα χρηματα κοιτω την επιλογη αγορας απο ebay μιας κ υπαρχουν πολλα Kit μεχρι 30 euro. Οπως αυτο : http://www.ebay.com/itm/AC-55W-35W-Slim ... 3cddda35b1

Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε καποιον που εχει βαλει κατι παρομοιο σε αυτα τα λεφτα, αν αξιζει και αν ειναι ασφαλες για το αυτοκινητο και για τους απεναντι.
Καπου διαβασα οτι τα αυτοκινητα που διαθετουν projector οπως το terios υποστηριζουν τα xenon. Οπως επισης οτι καποια αυτοκινητα οπως VW και AUDI (κυριως τα γερμανικα) μετα τη τοποθετηση xenon kit απο ebay καηκε το μοτερ των υαλοκαθαριστηρων.
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από daiterios »

Πρώτα από όλα σχετικά με το μοτέρ των υαλοκαθαριστήρων δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα.
Επίσης σχετικά με τους απέναντι είχα ξένον από το 2008-2013 και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα από τους απέναντι, αλλά το πρόβλημα το έχουμε εμείς σαν οδηγοί τις πρώτες ημέρες μιας και δεν είμαστε εξοικιωμένοι με την φωτεινότητα και το χρώμα.
Γνώμη μου είναι να διαθέσεις κάτι περισότερο για να έχει ποιό σίγουρο αποτέλεσμα από άποψη αξιοπιστίας, δηλαδή να μην σου χαλάσουν γρήγορα και ξαναχρειαστεί κάποιο από τα εξαρτήματα αλλαγή με επιπλέον κόστος.
konstantinos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 08, 2014 3:47 pm

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από konstantinos »

Ευχαριστω πολυ φιλε.Μαλλον εχεις δικιο οτι πρεπει να το ψαξω περισσοτερο.Λογικα δε θα ειναι και τοσο αξιοπιστα.Αλλα σε περιπτωση που καποιος εχει δοκιμασει καποιο kit απο καποιον seller και ειναι ευχαριστημενος αν θελει μπορει να ενημερωσει και εμας τους υπολοιπους.Και παλι ευχαριστω για την απαντηση σου daiterios!
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από daiterios »

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο σετ από ebay οπότε σε αυτό το κομμάτι δεν μπορώ να βοηθήσω αλλά καλό είναι να κοιτάξεις κάτι από Ελλάδα, ποιο ακριβά βέβαια αλλά άμεσο αποτέλεσμα και σε θέμα προβλήματος, ενώ από έξω εάν βγει ελλατωματικό είναι + τα μεταφορικά.
Η επιλογή είναι δική σου.
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από Big »

Εγώ σε teriosI που είχα βάλει διαπίστωσα και μόνος μου ότι ενοχλούσε τους απέναντι όσες ρυθμίσεις και αν έκανα!

Αν έχεις projector λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Προσωπικά το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ότι δεν λειτουργούσε η φωτεινή ένδειξη όταν άναβα την μεγάλη σκάλα!

Βάζω 2 φώτο η μία σε επαρχιακό δρόμο για Καρπενήσι με τα xenon στην μεγάλη σκάλα, και άλλη μία στην Εθνική με λάμπες αλογόνου Osram ultra bright
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από Big »

Και άλλη μία με osram σε συνθήκες ομίχλης!

Είναι στην μεγάλη σκάλα. Το χρώμα τους πλησιάζει στην μεγάλη σκάλα τα xenon. Μπορώ να σου πω ότι είμαι περισσότερο ευχαριστημένος με τις αλογόνου!
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
konstantinos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 08, 2014 3:47 pm

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από konstantinos »

Πολυ καλος ο φωτισμος!Δε περιμενα τετοιο φως απο τις osram.Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει.Ισως απλα να αλλαξω και εγω λαμπες γιατι δε θελω να τρυπησω το καπακι τις μεσαιας σκαλας.Ιδωμεν.
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από panos_t2 »

Ακουσα για τις osram οτι καιγονται ευκολα...Ισχυει κατι τετοιο????
Βασικα μου το ειπε ο πωλητης που πηγα για να παρω, και μου προτεινε xenon παρα τις osram γιατι λεει καιγονται ευκολα!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
Δημητρης
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 12:20 pm
Τοποθεσία: Πατρα

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από Δημητρης »

Απο το Απριλιο /12 αντικατέστησα τις δυο λαμπες με τις Osram Night Breaker Plus και δεν εχω το παραμικρο προβλημα
οι οποίες όπως λέει ο κατασκευαστής φωτίζουν έως & 90% περισσότερο (συγκριτικά με απλές λάμπες αλογόνου) , έχουν +10% λευκότερο φωτισμό & αποδίδουν έως + 35 μέτρα μακρύτερη δέσμη φωτός τις προτεινω ανεπιφυλακτα ;) ;) ;)
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: ΑΓΟΡΑ XENON ΑΠΟ EBAY ΓΙΑ TERIOS 1.5

Δημοσίευση από panos_t2 »

Να σαι καλα φιλε!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Απάντηση