Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Άνοιξε και σας περιμένει...για να μας πείτε ότι σας ευχαριστεί εκτός του αυτοκινήτου
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από manos man. »

Ενημέρωση θα γίνει άμεσα και στο facebook ώστε να ενημερωθούν πιο εύκολα τα μέλη που πιθανόν για λόγους ευκολίας να επισκέπτονται την ομάδα και την σελίδα του club στο facebook. Το forum στήθηκε με αγάπη με μεράκι και προσωπική εργασία. Στηρίζεται στο φιλότιμο. Όλα αυτά τα στοιχεία το κάνουν ξεχωριστό και με αυτά τα στοιχεία θα πορευτούμε!!! ;)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από giorgos man. »

vags έγραψε:Μετά την προσθήκη του φίλου Big όπως έχει διαμορφωθεί η τελική λίστα:

1) Vags
2) daiterios
3) joannathom
4) giorgos man.
5) Tag
6) Geovil
7) Yrig
8) Γιώργος Πειραιάς
9) Todotsouk
10) Synteknos
11) tetradusterios
12) PAOK
13) goranterios
14) dimiteis
15) MAKIS
16) kostas
17) manos man.
18) Δημητρης
19)Pesketzis
20)fireman
21)marina
22)Αζωρ
23)Θεοδώρα
24) Terioskost
25) Παναγιώτης Κοζάνη
26) denso
27) stev kar
28)terisxrysos
29)koytss66
30)Big
Καλησπέρα φίλοι μου.
Να θυμίσω τη λίστα των τότε συμμετεχόντων στη συνδρομή. Πόσοι από αυτούς δεν θα συμμετάσχουν ; Νομίζω ελάχιστοι.
Τότε που είμασταν πολύ λιγότεροι, τώρα που έχουμε αυξηθεί τόσο πολύ ; δεν θα μαζευτούμε τουλάχιστον οι 2πλάσιοι ; λέω εγώ τώρα.... :P :P
Βέβαια ,όπως έγραψε και ο Βαγγέλης δεν είναι όλοι ενεργοί, συμφωνώ αλλά και πάλι πολλοί είμαστε.
Απλά πιστεύω ότι δεν έχουν ενημερωθεί όλοι.
Αλλοι έχουν καιρό να μπούν στο forum (γι αυτό έχει σημασία κατά τη γνώμη μου να μπαίνουμε , όχι μόνο στο Facebook ), και άλλοι ως επι το πλείστον στο facebook.
Μιλώντας με το Μάνο είπε ότι θα ενημερώσει εκείνος στο facebook μόλις μπορέσει.
Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω κι εγώ τηλεφωνικά με κάποιους με sms ή με e-mail.

Μαρίνα, για την πρότασή σου για κάποιες διαφημίσεις , το συζητάμε.
Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά φοβάμαι μήπως κάνουμε "κακή αρχή " και αργότερα γίνει αλαλούμ. Αυτό και μόνο.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από Marina »

Μάνο πολύ καλή η ιδέα να ποστάρεις στο facebook το θέμα, ελπίζω τώρα να έχουμε περισσότερες συμμετοχές ώστε να διατηρήσουμε την αυτονομία μας.
Εννοείται ότι και για μένα καλύτερο είναι να πορευτούμε με ιδίες δυνάμεις, η λύση των διαφημίσεων είναι η έσχατη και πάλι μιλάω αυστηρά για δυο το πολύ..δεν θα το μπερδέψουμε καθόλου.

Η σωστή λίστα είναι αυτή

1. giorgos man
2. nektarios
3. goranterios
4. kostas
5. manos man.
6. geovil
7. tetradusterios
8. daiterios
9. Tag
10. Πειραιάς
11. STAVROS
12. Marina
13. stevkar
14. Synteknos
15. Βάσω
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
vags21
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 9:03 am

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από vags21 »

1. giorgos man
2. nektarios
3. goranterios
4. kostas
5. manos man.
6. geovil
7. tetradusterios
8. daiterios
9. Tag
10. Πειραιάς
11. STAVROS
12. Marina
13. stevkar
14. Synteknos
15. Βάσω
16. Θάνος
17.vags
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από giorgos man. »

άντε, άντε..... να μεγαλώνει ο κατάλογος λέμε !!!! :lol: :lol: :lol: ;) ;)
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
NEKTARIOS
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Τετ Ιουν 04, 2014 12:47 am

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από NEKTARIOS »

Σύμφωνα με τα αρχεία, για την ανανέωση του 2014, το κόστος των 224 ευρώ μοιράστηκαν 30 άτομα. 7,5 ευρώ το άτομο.
Αν ζητούμενο είναι να είναι το κόστος/άτομο ίδιο, τότε για 460 ευρώ χρειαζόμαστε 61 άτομα.
Μέχρι τώρα έχουν δηλώσει ενδιαφέρον 23 άτομα, άρα 20 ευρώ το άτομο.
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από giorgos man. »

Γειά σου Νεκτάριε.
Δίκιο έχεις με τους υπολογισμούς σου, αλλά πιστεύω ότι θα γραφτούν στον κατάλογο κι άλλοι.
Αλλωστε έχουμε και μια κοπή πίτας μπροστά μας που όλο και κάτι θα γίνει εκεί......
Εγώ πάντως δεν αγχώνομαι !!!!! Θα τη βρούμε την άκρη μέχρι τότε.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από manos man. »

1. giorgos man
2. nektarios
3. goranterios
4. kostas
5. manos man.
6. geovil
7. tetradusterios
8. daiterios
9. Tag
10. Πειραιάς
11. STAVROS
12. Marina
13. stevkar
14. Synteknos
15. Βάσω
16. Θάνος
17. vags
18. Pesketzis
19. Koyts66
20. Makis
21. Terioskost.
22. g.Koytrias
23. joannathom
24. Theodora
25. Ιωάννης Λιάκος
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
vags
Webmaster
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 7:50 pm

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από vags »

Καλησπέρα σε όλους! Μετά από μια μικρή μάχη με διάφορα προβλήματα είμαστε και πάλι στον αέρα, αλλά αυτή την φορά από νέο server ;) To site μας μεταφέρθηκε ολόκληρο σε άλλη εταιρία και πλέον δεν παίζει από το bluehost.

Πρόκειται για μια λύση που τέσταρα εδώ και δύο μήνες και μου φάνηκε ιδιαίτερα αξιόλογη από απόψεις ταχύτητας αλλά και αξιοπιστίας.

O νέος server προέκυψε μέσω μια ειδικής προσφοράς που βρήκα μετά από έρευνα στο διαδίκτυο, έχει κόστος 5 ευρώ το χρόνο άρα δεν χρειάζεται να μαζέψουμε πρός το παρόν κανένα ποσό. Είναι σημαντικό να πούμε ότι τεχνικά φέρει τις ίδιες προδιαγραφές του προηγούμενου.

Άρα πλέον μένουμε εδώ και αν αντιμετωπίσουμε θέματα ξανασυζητάμε το θέμα bluehost ή όποιου άλλου ακριβότερου server.

Η εκτίμηση μου είναι ότι όλα θα πάνε καλά. Όπως και να έχει πάντα υπάρχει backup του site άρα δεν ανησυχούμε για καμία εξέλιξη.

Προσωπικά χαίρομαι ιδιαίτερα που σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς μπορέσαμε και ξεφύγαμε από τις εμπορικές πολιτικές των μεγάλων παρόχων φιλοξενείας και τα υψηλά κόστη συντήρησης.

Πρός το παρόν δουλεύω σε ένα θέμα που υπάρχει με εικόνες, που απαιτεί λίγο χρόνο για να ανέβουν όλες και να φαίνονται όπως πρέπει. Για όποιο άλλο πρόβλημα παρατηρήσετε από την μεταφορά, στείλτε μου pm να το κοιτάξω.

Καλή συνέχεια σε όλους.
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ανανέωση φιλοξενίας (web hosting) του site μας

Δημοσίευση από Marina »

Βαγγέλη ευχαριστούμε πολύ για την προσπάθεια που καταβάλλεις και τον χρόνο ενασχόλησής σου με το θέμα των server, Είμαστε πολύ τυχεροί που σ' έχουμε ...είσαι πολύ μπροστά!!! ;) ;) ο master της τεχνολογίας και του forum!!! 8-) 8-) :!:
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Απάντηση