snorkel

Κουβέντα για την εξωτερική εμφάνιση και το σαλόνι του Terios
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: snorkel

Δημοσίευση από dimos »

NEKTARIOS έγραψε:Δήμο, βλέπω ότι επιμένεις.
Αφού επιμένεις, τότε το μόνο που μπορώ να σου πω, εφόσον ο έτοιμος αναπνευστήρας δεν είναι για το δικό σου αυτοκίνητο, είναι να τον πάρεις στα χέρια σου και να δεις αν ταιριάζει και πως θα μπορούσες να τον προσαρμόσεις.
Προχώρα το λοιπόν έτσι και πες μας τα αποτελέσματα.
φιλε νεκταριε δεν επιμενω απλα εκφραζω απορια για τον αν η γωνια καπο κολονας ειναι ιδια στα δυο τεριος με αποτελεσμα να ταιριαζει το snorkel καιμ στα δυο μοντελα
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: snorkel

Δημοσίευση από Synteknos »

Στο Ηράκλειο έχουμε ένα snorkel που περιμένει να μπει σε Τ2. Οταν βρεθούμε με τον Μάκη, θα κάνουμε μια δοκιμή πάνω στο δικό μου Τ1 και θα βγάλουμε μια φωτό να το δεις. Περίμενε μερικές μέρες και θα το καταφέρουμε ;)
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: snorkel

Δημοσίευση από dimos »

Synteknos έγραψε:Στο Ηράκλειο έχουμε ένα snorkel που περιμένει να μπει σε Τ2. Οταν βρεθούμε με τον Μάκη, θα κάνουμε μια δοκιμή πάνω στο δικό μου Τ1 και θα βγάλουμε μια φωτό να το δεις. Περίμενε μερικές μέρες και θα το καταφέρουμε ;)
Ευχαριστω παιδια θα περιμενω
NEKTARIOS
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Τετ Ιουν 04, 2014 12:47 am

Re: snorkel

Δημοσίευση από NEKTARIOS »

Δήμο, μπορεί η έκφραση μου " ... αφού επιμένεις ... " να ακούγετε πιθανόν επιθετική, δεν είναι. Είναι σίγουρα όμως ξεκάθαρη.
Το νόημα είναι ότι εφόσον ένα εξάρτημα δεν είναι φτιαγμένο για το δικό σου αυτοκίνητο, τότε το όποιο άλλο εξάρτημα ή το παίρνεις έτοιμο και το προσαρμόζεις ή προχωράς σε ιδιοκατασκευή. Δεν γνωρίζω άλλο δρόμο.
Η γωνία που αναφέρεις από μόνη της δεν σε βοηθάει, αυτό που θα σε βοηθήσει είναι αυτό που είπε ο Σπύρος.

Σπύρο, είχα ξεχάσει τον αναπνευστήρα του Μάκη!
Μάκη, έχω τον πριτσιναδόρο έτοιμο με ανοξείδωτα πριτσίνια για βίδες Μ4-Μ6 και λοιπά υλικά στερέωσης και στεγανοποίησης αυτής.
Αναμένω!
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: snorkel

Δημοσίευση από dimos »

NEKTARIOS έγραψε:Δήμο, μπορεί η έκφραση μου " ... αφού επιμένεις ... " να ακούγετε πιθανόν επιθετική, δεν είναι. Είναι σίγουρα όμως ξεκάθαρη.
Το νόημα είναι ότι εφόσον ένα εξάρτημα δεν είναι φτιαγμένο για το δικό σου αυτοκίνητο, τότε το όποιο άλλο εξάρτημα ή το παίρνεις έτοιμο και το προσαρμόζεις ή προχωράς σε ιδιοκατασκευή. Δεν γνωρίζω άλλο δρόμο.
Η γωνία που αναφέρεις από μόνη της δεν σε βοηθάει, αυτό που θα σε βοηθήσει είναι αυτό που είπε ο Σπύρος.

Σπύρο, είχα ξεχάσει τον αναπνευστήρα του Μάκη!
Μάκη, έχω τον πριτσιναδόρο έτοιμο με ανοξείδωτα πριτσίνια για βίδες Μ4-Μ6 και λοιπά υλικά στερέωσης και στεγανοποίησης αυτής.
Αναμένω!
δεν το παιρνω επιθετικα δεν υπαρχει τετοιο θεμα
προσπαθω να κανω το τεριακι μου οπως το εχω φανταστει
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: snorkel

Δημοσίευση από Synteknos »

Είναι μια κλασική περίπτωση παρεξήγησης γραπτού λόγου μέσα σε φόρουμ και ο λόγος είναι ότι δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα να βρίσκονται οι δυο συνομιλητές μαζί για να βλέπει ο ένας τις εκφράσεις του αλλού. Γνωρίζοντας τον Νεκτάριο, είναι σίγουρος ότι αν αυτή η συζήτηση γινόταν σε κάποιο καφέ, δεν θα υπήρχε ούτε υποψία παρανόησης των λόγων του. Τουλάχιστον σε αυτήν την παρέα, υπερέχει η καλή διάθεση. Αλλού, θα είχε γίνει χαμός τώρα!

Στο θέμα μας τώρα. Σε μια συζήτηση που έκανε ο Μάκης με φίλο του που έχει βάλει σνόρκελ, του είπε ότι λόγω μεγαλύτερης διαδρομής του αέρα, καλό θα ήταν να αλλαχτει το εργοστασιακό φιλτροκούτι με βαρελάκι για να μην "κόψει" το αυτοκίνητο. Οπότε πρέπει να αποφασίσει τί θέλει να κάνει, να συγκεντρώσει όλα τα ανταλλακτικά και μετά να προχωρήσουμε στην εγκατάσταση.
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
NEKTARIOS
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Τετ Ιουν 04, 2014 12:47 am

Re: snorkel

Δημοσίευση από NEKTARIOS »

Βρεθήκαμε, ήπιαμε καφέ, φάγαμε και παγωτό και αφιερώσαμε και ένα ολόκληρο λεπτό για να δούμε αν ταιριάζει ο αναπνευστήρας του Μάκη σε Terios1.
Δεν βγάλαμε τον πλαστικό θόλο για να δούμε λεπτομέρειες, παρόλα αυτά πιστεύω ότι έχουμε μια πρώτη εικόνα και άποψη.

Προσωπικά πιστεύω ότι μπορεί να μπει σε Terios1, με την επιφύλαξη του ελεύθερου χώρου πίσω από το φτερό, δεν ανησυχώ ιδιαίτερα όμως.

Οι υπόλοιποι της παρέας, παρακαλώ την γνώμη σας για να βοηθήσουμε τον Δήμο.

P.S. Εγώ να δω πότε θα κάνω το Terios μου όπως έχω και δεν έχω φαντασθεί! Καλή αρχή με τον αναπνευστήρα!
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: snorkel

Δημοσίευση από dimos »

λογω αδειας μολις μπηκα ξανα στο forum
νεκταριε αν ειναι ετσι θα κοιταξω να το προχωρησω το θεμα και θα δω πως θα παει
ευχαριστω για τις πληροφοριες
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: snorkel

Δημοσίευση από dimos »

http://www.clasf.co.ve/q/snorkel-terios/
κατι τετοιο ψαχνω ...αλλα γιατι σε οποιο μαγαζι και να ρωτησα εκαναν ολοι τον κινεζο ?
NEKTARIOS
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Τετ Ιουν 04, 2014 12:47 am

Re: snorkel

Δημοσίευση από NEKTARIOS »

Προτείνω να περιμένεις τον Σύντεκνο να πει την άποψή του.

Ο χώρος πίσω από το φτερό που θα είναι η συγκεκριμένη εισαγωγή μπορεί να κρύβει εκπλήξεις!
Είπαμε, για Terios2 είναι ο συγκεκριμένος αναπνευστήρας.

Όσον αφορά εισαγωγές και αγορές από το εξωτερικό με πιστωτική ή κατάθεση χρημάτων ....
Απάντηση