Maxxis Trepador M/T

Συζήτηση για ότι αφορά τις ζάντες και τα ελαστικά
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Maxxis Trepador M/T

Δημοσίευση από manos man. »

Εικόνα Εικόνα

Εικόνα


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qCiUMFBuCeM[/youtube]


Διαστάσεις για Terios I : 205/70/15
Διαστάσεις για Terios II: 205/80/16*

* Προσοχή ! Το ελαστικό αυτό δεν βγαίνει στις εργοστασιακές διαστάσεις του Terios II . Πριν την επιλογή αυτής της διάστασης θα πρέπει πρώτα να γνωρίζετε τις σημαντικές αλλαγές που θα παρουσιαστούν στη συμπεριφορά του οχήμτός σας !




Ακολουθούν απόψεις μελών :
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manos man. την Τετ Απρ 18, 2012 9:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Maxxis Trepador M/T

Δημοσίευση από manos man. »

Mitsos έγραψε

Ο θορυβος ειναι πολυ χαμηλος για Mud (καμια σχεση με το παλιο BF η Dueler κλπ)
Για καταναλωση δεν μπορω παλι να πω καθ οτι πανε αιωνες απο τοτε που δεν ειχα Mud/αναγομωση. Πιστευω ομως οτι αλλαγη στην καταναλωση παρατηρειται περισσοτερο με αλλαγη διαστασης παρα πελματος.
Θεωρω τα Maxxis Αριστα. Η κατι παραπανω απο αριστα....
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Maxxis Trepador M/T

Δημοσίευση από manos man. »

santo έγραψε:Μόλις ψώνισα τα Maxxis Trepador 205-80-16 για τον Τέρυ μου (Τ2) σε τρελλή τιμή από τον αγωνιστικό μου προμηθευτή ... http://www.camskill.co.uk

τιμούλα = 387,88 Ευρώ στην πόρτα μου!!!!
Δυστηχώς αν και ήθελα να βάλω τα Cooper Discoverer STT, βγαίνουν σε κτηνώδης διαστάσης..225/75/16...οπότε δεν παίζουν.. Για να δούμε!!

Απο Σεπτέμβρη με το επόμενο μηνιάτικο θα ψωνίσω τις ποδιές.. Εικόνα
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Maxxis Trepador M/T

Δημοσίευση από manos man. »

santo έγραψε:Σήμερα παρέλαβα 1 λάστιχο για την ρεζέρβα από τον Mitso και άρχισα να σιγοψήνωμαι.. μέχρι να έρθουν τα υπόλοιπα και να τα ζαντάρω!!!! Είναι αισθητά ποιό λεπτό από τα 215, καλά από τα 235 τα μαμίσια καμία σχέση!!! ότι πρέπει.. το όχημα θα πέρνει καλίτερα τα πόδια του από πέλμα.. αλλά από βήμα.. μακρύναμε άπειρα.. 6,9 νομίζω.. οπότε.. μόνο 1 σέτ μπρος-πίσω κορωνοπήνια από 13άρι ή αυτόματο θα μας σώσουν!!!!

Διαφορές :

Διάμετρος 235-60-16 : 68,8 εκατοστά
Διάμετρος 205-80-16 : 73,4 εκατοστά

Περίμετρος 235-60-16 : 216,2 εκατοστά
Περίμετρος 205-80-16 : 230,7 εκατοστά
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση