Γκρικλις - Η γλώσσα που μας επέβαλαν οι... Κίσσινγκερ

Άνοιξε και σας περιμένει...για να μας πείτε ότι σας ευχαριστεί εκτός του αυτοκινήτου
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Γκρικλις - Η γλώσσα που μας επέβαλαν οι... Κίσσινγκερ

Δημοσίευση από manos man. »

Λεωνιδας έγραψε: 09 Μαρ 2010 13:29
Αν και το θεμα εδω ΜΕΣΑ ειναι μαλλον λυμενο για τους περισσοτερους (ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΡΧΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ),εξ αλλου ηταν και παραινεση του ιδρυτη του Φορουμ,τολμω να το ανοιξω θελωντας να το τονισουμε και για τους καινουργιους.

Πιστευω οτι οσο το αφηνουμε σαν λαος ,ιδιαιτερα στην νεα γενια, βαζουμε ενα λιθαρακι στην προσπαθεια καποιων (γνωστων-αγνωστων)να ΑΦΕΛΛΗΝΙΣΟΥΝ την γλωσσα μας.Το τι ειναι η γλωσσα μας Παγκοσμιως δεν χρειαζεται προσπαθεια να καταλαβεις,αρκει να δεις ορολογιες στις διαφορες επιστημες των αλλων λαων οπως:Αστρονομια,Ιατρικη,Βιολογια,Φαρμακολογια,Γεωγραφια,κλπ.
Πιστευω επισης οτι εκτος απο το συνομωσιακο του θεματος ,ειναι και κουραστικο να τα διαβαζεις στο διαδικτυο.Στα παιδια μου εχω απαξιωσει ολους αυτους που γραφουν τουρκαλβανικα στο διαδικτυο και χωρις να τους το αχω επιβαλλει αμεσα νοιωθουν κι αυτα απεχθεια για την ΗΛΙΘΙΑ γραφη .Ξερετε ομως φιλοι μου τι δυσκολια συναντουν στην επικοινωνια με συμμαθητες και φιλους? Εχει παραγινει προβλημα στην νεα γενια ...δυστυχως!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Απάντηση