Ηχοσύστημα

Κουβέντα για την εξωτερική εμφάνιση και το σαλόνι του Terios
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από Big »

Οπότε πας σε βαφή? :roll:
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από manos man. »

Οχι! Το αφησα οπως ειναι :lol: :lol: Μην φανταστεις οτι ειναι κατι το τρομερο! Ισα που φαινονται οι γρατζουνιες!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
paliothodoros
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2013 4:39 am

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από paliothodoros »

βαλτε καμμια φοτο απο τα ηχοσυστηματα σας να τα θαυμασουμε....
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από geovil »

Επειδη κι εγω εχω θεμα με την αναπαραγωγη mp3 ,λογω του οτι ο Τερης μου ειναι προ facelift,επεσα τυχαια σε μια διαφημιση για FM Car Transmiter........δεν ξερω τι γνωμη εχετε για αυτα και τι εμπειριες..........
Πηρα λοιπον κι εγω ενα για να δοκιμασω.......
Το συγκεκριμενο συνδεεται στον αναπτηρα του αυτοκινητου,συνδεεται με καρτες SD,USB και ολα τα MP3-MP4 players.
Βρισκεις μια συχνοτητα στα FM που να μην παιζει καποιος σταθμος,σεταρεις το Transmiter στην συχνοτητα αυτη και ακους πλεον τα τραγουδια σου απο το ραδιοφωνο........
Μην περιμενετε αποδοση αντιστοιχη με cd,απλα ποιοτητα ραδιοφωνου.αλλα απο το να μην εχεις τιποτα , καλο ειναι κι αυτο.....
Εχει και τηλεχειριστηριο για να αλλαζεις τις συχνοτητες,να επιλεγεις τα τραγουδια.Επισης μπορεις να εχεις τα τραγουδια ταξινομημενα σε φακελους και εχεις τη δυνατοτητα να αλλαζεις και φακελο.........
Να και μερικες φωτο για να καταλαβετε περι τινος προκειται ,για οσους δεν το εχουν δει ποτέ......
Στην οθονη βλεπεις την συχνοτητα που εκπεμπει ,τον αριθμο του φακελου και ισως και τιτλο τραγουδιου αν ειναι στα λατινικα βεβαια,δεν ειμαι σιγουρος για το τελευταιο.....
Την γωνια θεασης της οθονης μπορεις να την ρυθμισεις στο πανω-κατω,αναλογα με το που εχει το αυτοκινητο τον αναπτηρα,για να βλεπεις τις ενδειξεις....
Απο μια προχειρη δοκιμουλα που εκανα εγω παντως,παιζει :) :) :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Σήμερα μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα με το R/CD της μαμάς.
ενώ δέν έχει μέσα CD δείχνει να έχει και δέν μπορεί να πάρει μέσα δισκάκι με τίποτα. Κάποιες φορές απο τα ατελίωτα eject βγάζει Error 1 που σημαίνει βρώμικο CD η ανάποδα βαλμένο τοοποίο βέβαια και δέν ισχύει.
Για πέστε καμιά γνώμη γιατί το δώρο έχει πάει σε τέλη-εφορίες-κοινόχρηστα κτλ. :lol: :lol:
ξέρει κανένας αν resetάρει κάπως αυτό το πράγμα;;;
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από Big »

Σε τέριος δεν μου έχει τύχει αλλά μου έχει τύχει στο navara και είχε κολλήσει ένα μικρό σκουπιδάκι από αυτοκόλλητο που έβαζε ο father στα cd για να αναγράφει τίτλο κλπ και υπήρχαν 2 τρόποι επίλυσης. Ο πρώτος ένα cd καθαρισμού που έχει ένα βουρτάκι και ο δεύτερος άνοιγμα και καθαρισμό!

Μακάρι να πιάσει σε σένα ο πρώτος αν μπορεί να διορθωθεί με αυτό τον τρόπο!
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από kostas »

Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από goranterios »

Μπράβο Κώστα ωραία και κατατοπιστικά βιντεάκια :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από manos man. »

Και μια πολύ SOS παρατήρηση. Οταν ανοίξουμε την κονσόλα και πάμε να ξεβιδώσουμε τις βιδες του ηχοσυστήματος, πολύ μεγάλη προσοχή στις βίδες! Ειναι πολύ ευκολο να πέσουν μεσα βαθεια και σχεδόν αδύνατον ακόμα και με μαγνητη τα τις πιάσεις!!!!
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Εχω χάσει αρκετες.....
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Euaggelos
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιουν 18, 2019 12:03 pm

Re: Ηχοσύστημα

Δημοσίευση από Euaggelos »

Καλημέρα φίλε μου. Δηλαδή αν αγοράσω ένα cd-mp3 από το facelift μοντέλο μπαίνει και λειτουργεί στο δικό μου μοντέλο που είναι του '08;;
Απάντηση