Εισροή νερού στην καμπίνα

Κουβέντα για την εξωτερική εμφάνιση και το σαλόνι του Terios
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Εισροή νερού στην καμπίνα

Δημοσίευση από Synteknos »

Σε γενικές γραμμές, τα τερατάκια μας τα πάνε πολύ καλά όσον αφορά την στεγανότητα του χώρου επιβατών. Παρ' όλα αυτά, έχουν αναφερθεί συγκεκριμένες περιπτώσεις όπου οι κάτοχοι ανακάλυψαν νερό στην καμπίνα.

Ο fpal αντιμετώπισε πρόβλημα με εισροή νερού στις μπροστινές κολώνες, όπου στο σέρβις που το πήγε να το ελέγξει του είπαν...
Fpal έγραψε:παιδια ρώτησα το μηχανικό και μου είπε πως κάτω από το μαύρο πλαστικό που έχει η ενσωματωμένη σχάρα έχει μια βιδα η οποία περνάει από κάτω και ενώνεται με το αμάξωμα. Δεδομένου ότι εγω το φόρτωσα από πάνω (μάλλον πιέστικε) και πέρασε νερό από το λαστιχάκι της βίδας με την πρώτη επίμονη βροχή. Ας ελπίσουμε να είναι αυτό, δεν το έχω ανοιξει ακόμα. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδια.!!!
Είναι επίσης γνωστή η ιστορία του γράφοντος, οπου το τερατάκι εμεινε να... μουλιάζει σε θαλασσινό νερό για 1 ώρα, κολλημένο στην παραλία... Εικόνα
(δείτε εδώ: viewtopic.php?f=6&t=158&p=416#p416)

Επίσης, ο Makis αντιμετώπισε πρόβλημα εισροής νερού στην ασφαλειοθήκη που βρίσκεται μέσα στην καμπίνα, πίσω από το μικρό ντουλαπάκι, κάτω από τον διακόπτη των καθρεπτών. Το πρόβλημα δημιουργήθηκε λόγω της εγκατάστασης του καλωδίου για τους προβολείς οροφής. Το νερό βρήκε δίοδο ΜΕΣΑ από το εξωτερικό, πλαστικό προστατευτικό του καλωδίου των προβολέων, ταξίδεψε ως την ασφαλειοθήκη και έκαψε τους 3 γκρί ρελέδες που είναι εκεί. Απίθανο, αλλά συνέβη... Εικόνα
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Απάντηση