Κοπή Πίτας 2018 - Γαρδίκι

Οργανωμένες εκδρομές του TeriosClub.net
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Κοπή Πίτας 2018 - Γαρδίκι

Δημοσίευση από manos man. »

Με τον ερχομό του νέου έτους , όπως πάντα ανοίγει και το θέμα της εκδρομής για την κοπή της πίτας!
Η ομάδα που έχει αποδείξει ότι χωρίς τα ταξίδια δεν μπορεί, καλείται να επιλέξει τον επόμενο προορισμό μας! ;)
Λόγω χρόνου δεν έχω αναλυσει κάποιες προτάσεις αλλά σαν ιδέες για συζήτηση ρίχνω τις παρακάτω προτάσεις.
1. Κάτω Όλυμπος ( πολύ ωραίες διαδρομές, σχετικά χαμηλό υψόμετρο)
2. Βόρεια Εύβοια ( κλασικός προορισμός με πολλών ειδών διαδρομές και φυσικά τον φίλο μας τον Ζαριγκα να μας περιμένει

Περιμένω και τις δικές σας σκέψεις - προτάσεις :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από dimiteis »

ΠΡΟΤΙΝΩ ΚΑΤΙ ΑΠ ΟΛΑ ΑΥΤΑ...


http://www.athinorama.gr/travel/traveli ... artid=3689
Άβαταρ μέλους
tetradusterios
Δημοσιεύσεις: 829
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 8:40 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣ/ΝΙΚΗ

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από tetradusterios »

Ήρθε και η κοπή πίτας του 2018! Μου φαίνεται ότι μέρος θα βρούμε αλλά ημερομηνία λόγου Πάσχα θα ζοριστούμε. Δηλαδή να μην πέσουμε σε νηστεία κτλ. 19 Φεβρουαρίου Καθαρά Δευτέρα 35 μέρες από σήμερα. Τέλος πάντων αν τοποθετηθούν και οι υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι για τον τόπο και τον χρόνο της πίτας μας για το 2018 σε λίγο πιο γρήγορους ρυθμούς θα έχουμε αποτέλεσμα.
Ωραία η πρόταση του Μάνου για Κάτω Όλυμπο (πολύ λάσπη) και με συνδυασμό με ξενοδοχείο παραλία (εκτός υψηλής σεζόν) θα είναι καλό πακέτο. Η Εύβοια είναι σιγουράκι από όλες τις πλευρές αρκεί να μην δούμε τα ίδια.
Ο φίλος μας ο Δημήτρης προτείνει αν κατάλαβα καλά ορεινή Αρκαδία και ορεινή Αχαία . Είναι μέρη που δεν έχω πάει και θέλω να πάω κάποια στιγμή της ζωής μου.
Θα πω και εγώ την πρόταση μου για να υπάρχει και αυτή , είναι το Δασικό χωριό Λιβαδάκι στην Μεγάλη Κάψη στον Τυμφρηστό Φθιώτιδας που είναι σχεδόν στη μέση της Ελλάδος, 270 από Αθήνα, 290 από Θεσ/νίκη ,υψόμετρο 960 όχι πολύ μεγάλο και μπορείς να παίξεις με διαδρομές από πολλές πλευρές . Σπεύσατε να τοποθετηθείτε γιατί δεν ΚΡΑΤΙΟΜΑΣΤΕ :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?t=1222
Η γνώση είναι δύναμη!!!
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από Marina »

Καλημέρα στην παρέα...όντως πρέπει λίγο να το τρέξουμε γιατί το Πάσχα είναι νωρίς και η κοπή της πίτας πρέπει να γίνει πριν απ'αυτό.
Την νηστεία λογικά δεν την γλιτώνουμε αλλά δεν πειράζει όλα θα βολευτούν, εγώ θα έλεγα να προσανατολιστούμε για το
Π.Σ.Κ. 23-25/2/2018.
Η δική μου επιθυμία είναι Βόρεια Εύβοια, απο κει και πέρα πραγματικά όπου και να πάμε εμείς καλά θα περάσουμε... σκεφτείτε όμως μετά το κρύο και τη διαδρομή στο βουνό να μας περιμένει και ένα καυτό λουτρό με ιαματικό νερό που πηγάζει από τα βάθη της ελληνικής γης... ;) ;) :lol: :lol: (..θα σας πείσω δεν μπορεί...)
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από dimiteis »

TYMΦΡΗΣΤΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ, ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΒΟΙΑ ΕΠΙΣΗΣ, ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ...
meterizi
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2013 3:00 pm
Τοποθεσία: ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΙΑΚΟΣ ΦΩΚΙΔΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από meterizi »

ΝΑ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΥΜΦΡΥΣΤΟ ΚΟΚΟΡΕΤΣΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΟΡΕΥΟΥΝ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ
5.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
stev kar
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 8:36 pm

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από stev kar »

Είμαι με Μαρίνα, ασυζητητί
Κάθε Μέρα μια Καινούργια Αρχή!
Κάθε Μέρα μια Ολόκληρη Ζωή, από μόνη της!
Άβαταρ μέλους
giorgos man.
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:28 pm
Τοποθεσία: Σίσι Λασιθίου Κρήτη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από giorgos man. »

Γειά σας κι από μένα.
Εγω , να πω την κρυφή μου αλήθεια , ψήνομαι για Δασικό χωριό Λιβαδάκι.
....ξέρω τι θα μου πείτε..... είμαι αδιόρθωτος...... ;) ;) ;) :D :D


Υ.Γ. 1 . ότι αποφασίσει η πλειοψηφία !!!

Υ.Γ. 2. Σίγουρα θελω να πάω ξανά στον Αθ. Διάκο και να ξαναδώ "ιπτάμενα" κοκορέτσια, αλλά θα το κανονίσω σε άλλο
χρόνο , παρακινώντας την "τοπική" κοινωνία ( Αθηναίους ) :lol: :lol: :lol:
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με την βία
Άρθρο 120 (παραγρ.4) του ισχύοντος Συντάγματος της Ελλάδας (ακροτελεύτια διάταξη).
koyts66
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 12:06 pm

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από koyts66 »

Και εμεις λεμε για βόρεια Εύβοια (λογω ηλικιας) ιαματικα , υδρομασάζ κλπ !!!!!!!!!!! καλη ανταμωση!!! ;)
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Συζήτηση για Κοπή Πίτας 2018

Δημοσίευση από panos_t2 »

Εγω θα συμφωνήσω μαζι με τους Γιωργιδες(Κασ. & Μαν.) για δασικο χωριο Λιβαδακι!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Απάντηση