General Grabber A/T

Συζήτηση για ότι αφορά τις ζάντες και τα ελαστικά
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

General Grabber A/T

Δημοσίευση από manos man. »

ΕικόναΕικόνα
Εικόνα








Διαστάσεις για Terios I : 205/75/15 *
Διαστάσεις για Terios II: 215/65/16 , 215/70/16*

* Προσοχή ! Οι διαστάσεις αυτές είναι μεγαλύτερες από τις εργοστασιακές . Πρίν από την επιλογή αυτών των διαστάσεων θα πρέπει να γνωρίζετε τις αλλαγές που πιθανός παρουσιαστούν στη συμπεριφορά του οχήματός σας !


Ακολουθούν απόψεις μελών :
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manos man. την Τρί Απρ 24, 2012 3:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από manos man. »

Προκειται για το νεο ελαστικο της Genaral ! Aπ' οσο εψαξα θα αντικαταστησει το Grabber A/T 2 . Λογικα δεν εχει κυκλοφορησει στην Ελλαδα ακομα, κατι που πιστευω πως θα γινει συντομα ;)
Βλεποντας το πελμα δινει την εντυπωση για ενα αξιολογο Α/Τ ελαστικο ! Με τις ακρες των τακουνιων να ειναι αγριες και να εχουν εγκοπες κατι που το συνανταμε κυριως σε Mud Terrain ελαστικα :)
Πιστευω σε λιγο καιρο, αν καποιο μελος τα επιλεξει, να εχουμε συντομα μια πρωτη αποψη :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από panos_t2 »

Λοιπον....Να μαι και εγω με τα καινουργια μου "παπουτσια"!!!
Μεσα Αυγουστου αλαξα λαστιχα μετα απο παααρα πολυ σκεψη!!!Ημουν πολυ ευχαριστημενος με τα BF, οπως και οσοι τα εχουν δοκιμασει φυσικα, αλλα εψαχνα κατι λιγο πιο οικονομικο. Πριν απο τα ΒF φορουσα General Grabber AT2 και ημουν και με εκεινα εξισου ευχαριστημενος!!!Δεν ειχαν και μεγαλη διαφορα με τα Goodrich αλλα ηταν λιγο "ευεσθητα"...Μετα απο πολυ διαβασμα και σκεψη κατεληξα στα καινουργια Grabber AT μιας και ειδα μεγαλη κοντρα μεταξυ BF και General σε πολλα ξενα forum και η τιμη τους ειναι κοντα στα 200euro μικροτερη!!!!Για την ακριβεια τα εβαλα 440ευρο....
Απο τοτε που τα εβαλα εχω κανει περιπου 8000χλμ σχεδον σε ολα τα ταιρεν εκτος χιονι-παγο...
Στο δρομο εχουν απιστευτη προσφυση και σε στεγνο και σε βρεγμενο (αν και νωρις ακομα για συμπρασματα αλλα τα BF εχουν σοβαρο προβλημα στο βρεγμενο δρομο ακομα και καινουργια)
Στο χωμα πολυ ευχαριστημενος!!!
Στη λασπη δεν τα περιμενα τοσο καλα!!!Καθαριζουν γρηγορα και σε βγαζουν απ οπου μπορει να σε βγαλει ενα καλο A/T!!!
Μεγαλη εντυπωση μου εκαναν στην αμμο!!!Και το αναφερω αυτο για τους φιλους που βουτανε στις παραλιες!!!Δοκιμασα σε μερη που "εσκαβα" με τα BF και πραγματικα δεν καταλαβαινουν τιποτα!!!Ξεκινουσα τερμα στην αμμο και απλα τ αμαξι εφευγε!!!Και αυτο για την αμμο μου το ειχε πει και ο λαστιχας οτι ειχε ακουσει πολυ καλα λογια απο φιλο του που τα εβαλε!!!!

Λοιπον σας ζαλισα λιγο!!!!Με συγχωρειτε!!!

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος προς το παρον με τα Grabber AT!!!!!Περιμενω την Πανελληνια για ενα καλο τεστ, αν και τα τελικα μου συμπερασματα θα βγουν οταν θα χω κανει 15000-20000χλμ και θα τα χω δοκιμασει και σε παγο-χιονι!!!!

http://www.generaltire.eu/www/generalti ... er-at.html
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από goranterios »

Πάνο καλοφόρετα και να σε βγάλουν πολλά πολλά χιλιόμετρα έχω δεί άριστα σχόλια για το συγκεκριμένο ελαστικό :!: :!: :!: Θα το δούμε από κοντά στην πανελλήνια ;) :!: :!
Πάνο αν γνωρίζεις βγαίνει μόνο σε 215/70/16 για τά τερατάκια μας :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από panos_t2 »

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε!!!!
Βγαινουν και σε 215/65/16 και σε 215/70/16!!!!εγω φοραω 215/65/16!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
toumpanos
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2015 4:39 pm

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από toumpanos »

Ποσο στοιχιζουν σε 215/65/16?
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από panos_t2 »

440 μου στοιχισαν εμενα φιλε!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Άβαταρ μέλους
toumpanos
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2015 4:39 pm

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από toumpanos »

Σε ευχαριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από manos man. »

Παρατηρώ ότι με τα συγκεκριμένα λάστιχα έχει εξοπλίσει ο στρατός αρκετές "Καναδεζες" !
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
panos_t2
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Παρ Ιαν 24, 2014 11:37 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: General Grabber A/T

Δημοσίευση από panos_t2 »

Εχω παρατηρησει και εγω το ιδιο τωρα τελευταια στη Θεσσαλονικη Μανο!!!!
Isuzu Dmax 4jj1
OME Suspension by ARB
Marshal MT51
Mekik Motors Air Camp RoofTopTent
T-Max dual battery system
Απάντηση