ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Συστηθείτε μας...Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Απάντηση
VALMET
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2019 7:26 pm

ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευση από VALMET »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 3ΠΟΡΤΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΩΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ TERIOS II 1500.TO TERIOS ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ <τετραμελης με 2 παιδια 3 και 6 ετων>ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΣ ΟΙ ΟΡΕΙΝΕΣ ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ .ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΤΕΡΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ? ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΑΝΕΤΑ ΜΕ 120?ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ? ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΕ ΥΓΡΑΕΡΙΟ Η ΟΧΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΕΓΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ? ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ? ΛΟΓΩ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. :?:
ΑΡΚΕΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΤΕΡΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΓΙΑ ΕΝΤΟΣ.
ΚΑΘΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΚΤΗ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VALMET την Τρί Μαρ 26, 2019 1:02 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ΓιώργοςΠειραιάς
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Τρί Απρ 03, 2012 8:56 am
Τοποθεσία: Πειραιάς

Re: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευση από ΓιώργοςΠειραιάς »

Καλώς ήρθες,

Νομίζω με αρκετό διάβσμα στα θέματα του φόρουμ θα λυθούν οι περισσότερες απορίες σου.
η μόνη ερώτηση- για μένα- που πρέπει να κάνεις είναι ΤΙ ΘΈΛΕΙΣ απο το επόμενο σου αυτοκίνητο!
Σε γενικές γραμμές εγώ θα σου πώ οτι το Terios είναι αυτοκίνητο πολυσουγιάς.
θα σου κάνει τα πάντα σε πολύ καλό βαθμό.
δεν θα σε καλύψει αν θες:
Αγριάδες εκτός δρόμου
Αγριάδες στις εθνικές
Αυτοκίνητο με κατανάλωση αναπτήρα
Χώρους αυτοκινούμενου, κτλ
Το αέριο σκέψου το πάρα πολύ σοβαρά (εγώ λέω κάθετα όχι) και ό,τι αποφασίσεις.
Οι περισσότεροι απο εμάς φορτώνουμε οικογένειες( κάποιοι έρχονται εκδρομές με 4 ενήλικες μέσα) και είναι το μοναδικό μας αυτοκίνητο.
Στην πόλη δεν μπορώνα βρώ που είναι λίγο....

αυτά ,νομίζω..... καλό διάβασμα και οτι θές εδώ είμαστε- εστω και καθυστερημένα κάποιες φορές
The Black Pearl
M/T LSD SX PLUS 1500CC
Και CB με άδεια έχομεν
Και παίζουμε και ερασιτεχνικά
SY1BWK
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευση από manos man. »

Μπορεί να μην είναι το απόλυτο εκτός δρόμου 4χ4 αλλά να ξέρεις ότι έχει αποδειχτεί σκυλί. Το θεωρώ πιο αξιόπιστο ακόμα και από το jimny που είναι το απόλυτο μικρό εκτός δρόμου.
Όσο για την εθνική με ταβάνι τα 120 θα εχεις σχετικά καλό ταξίδι (εχει θόρυβο ο κινητήρας). Και παραπάνω να πας ακόμα και στα 160 το αμάξι παραμένει σταθερό, αλλά κατανάλωση και θόρυβος ξεφεύγουν δραματικά!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
VALMET
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2019 7:26 pm

Re: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευση από VALMET »

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΤΕΡΙΟΣ 2ΗΣ ΓΕΝΙΑΣ.ΕΙΔΑ 3-4 ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΤΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΥΠ ΟΨΙΝ .ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΕΡΙΟΣ 2ΗΣ ΓΕΝΙΑΣ 1500 ΚΥΒΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΑ ΦΟΥΣΚΩΜΑΤΑ ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ.ΤΟ BADGET ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΩ ΕΙΝΑΙ 7000-7500 ΕΥΡΩ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ.. ΕΙΝΑΙ 6948806432. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
VALMET
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2019 7:26 pm

Re: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευση από VALMET »

ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΛΕΟΝ ΤΟΥ ΤΕΡΙΟΣ 1500 2006 ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΣΑΣΜΑΝ.ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΖΟΡΙΣΩ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΕ ΑΝΗΦΟΡΕΣ .ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΖΕΣΤΑΜΕΝΟ ΛΑΔΙ ATF.NA EΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡ ΤΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΓΝΗΣΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΕΛΕΓΘΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΔΙΑΡΡΟΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ Η ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ..
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.
VALMET
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2019 7:26 pm

Re: ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ

Δημοσίευση από VALMET »

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΝΑΘΥΜΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΣΜΑΝ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΙΚΑ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία-παρουσίαση νέων μελών”