Καλησπέρα από Κατερίνη!

Συστηθείτε μας...Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
Απάντηση
Inquisitor
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 14, 2018 10:13 pm

Καλησπέρα από Κατερίνη!

Δημοσίευση από Inquisitor »

Ονομάζομαι Θεόδωρος και εδώ και δύο χρόνια έχω ένα Terios πρώτης γενιάς, μοντέλο του '99. Το είχα πάρει μεταχειρισμένο από Γερμανία με 98.000 χλμ και, κατά τα λεγόμενα του μάστορα στο πρώτο σέρβις, το αυτοκίνητο κατά πάσα πιθανότητα δεν είχε βγει καν σε χωματόδρομο, μεχρί που έπεσε στα σαδιστικά μου χέρια...

Έκτοτε έχει οργώσει Όλυμπο και Πιέρια Όρη και ό,τι κατσικόδρομο μπορούσα να βρώ στο διάβα μου. Αν και ήμουν αρνητικός στο Terios λόγω εμφάνισης πριν το πάρω, με την πρώτη βόλτα κατάλαβα πόσο λάθος έκανα να κρίνω από την εξωτερική εμφάνιση. Πλέον δηλώνω ερωτευμένος με τον τερατάκι μου, μιας και δεν καταλαβαίνει απολύτως τίποτα!

Αν κι ελαφρώς κουραστικός σε εθνική οδό, τον ταξίδεψα αρκετά με πήγαινε-έλα Χαλκίδα επί μήνες και μια εξόρμηση προς Πάτρα. Πάντα, βέβαια, μέχρι 100 χλμ/ω στις 3.500 στροφές μιας και στις 4.000 βάζει καλαμάκι στο ντεπόζιτο και ρουφάει βενζίνη λες και είναι ποτροκαλάδα παγωμένη στα μέσα Ιουλίου...

Σήμερα μόλις ανακάλυψα το εν λόγω club και ενθουσιάστηκα, να είμαι ειλικρινής! Είδα ότι υπάρχει άφθονο υλικό για μελέτη στο φόρουμ και σκοπεύω να αποκτήσω όση γνώση μπορώ! Δυστυχώς λόγω επαγγέλματος (ναυτικός) δεν έχω πολύ χρόνο στη στεριά να αφιερώνω σε όσες εξορμήσεις θα ήθελα και δεν θα μπορέσω να είμαι συνεπής και δραστήριος σε τυχόν μαζώξεις. Ωστόσο, το γεγονός ότι υπάρχει δραστηριότητα στο club, θα αποτελέσει κι ένα κίνητρο παραπάνω όταν είμαι σε άδεια και θα χαρώ πολύ να συμμετέχω.

Αυτά το (όχι και τόσο) ολίγα, προς το παρόν. Θα στείλω και φωτογραφίες του Τέρη στο ανάλογο thread του φόρουμ κι ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.

Καλή συνέχεια σε όλους
Είδες Βουνό;
Ανέβα το.
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Καλησπέρα από Κατερίνη!

Δημοσίευση από kostas »

καλώς ήρθες καλό διάβασμα!
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Καλησπέρα από Κατερίνη!

Δημοσίευση από manos man. »

Καλώς ήρθες!!!!
Καλή μελέτη στο forum και καλά χιλιόμετρα!!
Είσαι σε καλό σημείο γεωγραφικά μιας και οι περισσότερες διαδρομές συνήθως μοιράζονται μεταξύ Αθηνών και Θεσσαλονίκης. Θα χαρούμε πολύ να σε γνωρίσουμε κι από κοντά :)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Καλησπέρα από Κατερίνη!

Δημοσίευση από goranterios »

Καλώς ήρθες Θεοδωρή με το τερατάκι σου :!: :!: :!: Καλή μελέτη στο φορουμ :!: :!: :!: Καταλαβαίνω την δυσκολια στο να βρείς χρόνο λόγω δουλειάς :!: :!: :!: Μια φορά όμως να τύχεις συνάντηση πάει κόλλησες (( ΠΑΡΕΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ )) :!: :!: :!:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία-παρουσίαση νέων μελών”