Νέος κάτοχος T2

Συστηθείτε μας...Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
delete
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 01, 2017 1:25 pm

Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από delete »

Γεια σας παιδιά,

Νεος κάτοχος και εγώ μερικών εβδομάδων με αγορά Τerios 2 A/T του 2006 με 88.000κλμ. Αφού πέρασα απο το παλιο forum ήρθα και σε αυτό για να ξεζουμισω κάθε πληροφορία απο εσάς τους παλιούς!!

Καλη χρόνια, καλά χιλιομετρα και παντα υγεια εύχομαι!!
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από goranterios »

Kαλώς ήρθες φίλε delete στην μεγάλη οικογένεια του terios klub net και λέω μεγάλη οικογένεια αφού είσαι το 600 μέλος μας :!: :!: :!: Καλορίζικο το α/τ τερατάκι σου, πολλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα εντός μά και εκτός οδικού δικτύου :!: :!: Καλή μελέτη στο φόρουμ :!: :!: :!: ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΆ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ :!: :!: :!:
όταν μπορέσεις βάλε και φωτογραφίες από το τερατάκι σου ;) :!: :!:
delete
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 01, 2017 1:25 pm

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από delete »

600??? :o :shock:

Άντε και στα 1000.
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από manos man. »

Καλώς ήρθες!!
Καλοτάξιδο και καλά χιλιόμετρα! Θα το ευχαριστηθείς το αμάξι οσο δεν φαντάζεσαι!! ;)
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
KOSTAS TERIOS2
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 10:10 pm

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από KOSTAS TERIOS2 »

Καλησπέρα καλή χρόνια! Είμαι νέο μέλος και νέος ιδιοκτήτης Terios1.5 2008 !μια βασική ερώτηση αυτό φορούσε ελαστικά 235/60R17 και του έβαλα Yokohama geolandar G15 215/65R16 ξέρετε εάν έχασα ύψος και πόσο περίπου?
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από goranterios »

Καλώς ήρθες Κώστα Καλορίζικο και Καλοτάξιδο το ΤΈΡΙΟΣ σου, έχουμε ίδιο μοντέλο καλή μελέτη στο φόρουμ ;)
Τά ελαστικά πού φορούσες ηταν 235/60/16 και 688,40 χιλιοστά και τά 215/65/16 685,90 χιλιοστα εισαι χαμηλότερος μόνο 2,5 χιλιοστά δηλαδή 1/4 του πόντου είναι αμελητέο και θα δείς να πέρνει ελαφριά ανάσα εκεί πού πρέπει ρεπρίζ, τά ελαστικά εάν και καινούργια είναι συνέχεια του πολύ καλού G12 και καλύτερο :!: :!: :!: Καλορίζικα :!: :!: :!:
KOSTAS TERIOS2
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 10:10 pm

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από KOSTAS TERIOS2 »

Goran terios σε ευχαριστώ πολύ.!!ήμουν ανάμεσα σε πολλά τζιπ μέχρι και στο tiguan 1,4 είχα πολλές αμφιβολίες και τελικά μετά από λίγα χλμ με το τρίο έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχω κάνει την καλύτερη επιλογή! !Καλά δεν το συζητάω σε εκτός δρόμου με λάστιχο 80 δρόμο 20 χώμα το περασμένο σκ ήμουν στενή Εύβοια με 2 μέτρα χιόνι εκτός ότι δεν έβαλα πουθενά αλυσίδες δεν κολλησε πουθενά και με αφησε αφωνο πολύ καλό! ! Μόλις εχτές έβαλα τα λάστιχα ο λαστιχας μου όμως μου έλεγε ότι θα πέσω 1,5 πόντο και είχα ξενερώσει λγιο αλλά αφού είναι μόνο 2,5 χιλιοστά κομπλέ! Τα λάστιχα αυτά τα επέλεξα γιατί έχουν το χαμηλότερο δείκτη κατανάλωσης από όλα και οτι τα g12 τα έχω δοκιμάσει και ήταν καλά τωρα g15 θα δω εντυπώσεις και θα σας πω !! :D
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από daiterios »

Καλώς όρισες και καλοτάξιδο το Terios σου.
Έκανες την καλύτερη επιλογή στο θέμα της αγοράς, τώρα όσον αφορά το tiguan είτε το 1.4 είτε το 2.0 σε βενζίνη αλλά και diesel προσωπικά δεν τα θεωρώ jeep αλλά SUV και πίστεψε με δεν έχει καμία σχέση το terios με το tiguan σε εκτός δρόμου διαδρομές, με το terios ακόμα και με ασφάλτινα ελαστικά μπορείς να μπείς σε χώμα πόσο μάλλον όταν του τοποθετήσεις και χωμάτινα ελαστικά, το tiguan ούτε με ασφάλτινα αλλά ούτε και με χωμάτινα ελαστικά δεν μπορεί να συναγωνιστεί το Terios σε εκτός δρόμου διαδρομές, δεν θα αναφερθώ καθόλου στο κομμάτι της αξιοπιστίας όπου με κλίμακα το 10 το terios είναι 11/10 ενώ το tiguan 6/10 και μιλάω εκ΄πείρας.
Καλοτάξιδο και πάλι και να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς.
KOSTAS TERIOS2
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 10:10 pm

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από KOSTAS TERIOS2 »

Καλος σας βρήκα! ! Ευχαριστώ πολύ να σε καλα !! Όντως το tiguan στη περισσότερες αγγελίες έγραφαν όλοι αλλαγή μοτέρ λόγω βλάβης κτλ..και τότε το πήρα απόφαση και είπα μακριά! ! Και άρχισα να κοιτάω το TERIOS μέχρι που το έπιασα στα χέρια μου και θέλω να το οδηγώ όλη την ώρα! !☺☺
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Νέος κάτοχος T2

Δημοσίευση από kostas »

Καλώς ήρθες συνονόματε καλορίζικο καλά έκανες με τα λάστιχα και για λόγους οικονομίας.
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία-παρουσίαση νέων μελών”