ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Συστηθείτε μας...Πείτε μας μερικά πράγματα για εσάς!
asimas2009
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2016 6:54 pm

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από asimas2009 »

Παίδες καλησπέρα.
Με λένε Γιώργο και εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι την αγορά ενός Terios.

Χρειάζομαι όμως τις πολύτιμες συμβουλές σας...
Έως τώρα σαν 4κινητο είχα ένα Jimny με το οποίο έβγαζα τα γούστα μου με τους 2 γιους μου που τρελαίνονται για δράση στα βουνά. ...
Εδώ όμως και 1 χρόνο η οικογένεια αυξήθηκε και από 4 άτομα έγινε 5 !!!
Εδώ λοιπόν ήρθε και η σκέψη να αγοράσω ένα Terios για να χωράω καλυτερα
Ήδη πουλήθηκε το suzuki και είμαι στην αρχή της αναζήτησης για μεταχείρισμένο.
Θα ήθελα να ρωτήσω τώρα τα εξής. ....
Θα με χωράει το terios για ταξίδι με μπαγκάζια?
Θα πηγαίνω αξιοπρεπώς στο δρόμο λόγω μικρού κινητήρα και μεγάλου βάρους από 5 άτομα και αποσκευές? ?
Υπ όψιν ότι σαν κύριο αυτοκίνητο μετακίνησης είχα αυτοκίνητα μεγάλης ιπποδύναμη τουλάχιστον 200 άλογα. ...
Αυτή τη στιγμή τα πούλησα όλα και σκέφτομαι να έχω σαν πρώτο το terios και να πάρω και ένα μικρό για την πόλη ....
Θέλω τις γνώμες σας
Σας ευχαριστώ εκ των προταιρων
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από TAG »

Γιωργο καλως ηρθες στη μεγαλη παρεα !
διαβάζοντας το φορουμ θα μαθεις πολλα για τον Τερη
Και για τις δυνατοτητες του
Καταρχήν σιγουρα ξεχνας την αγορα Τεριος 1.
Εχει μεν μεγαλυτερους χωρους απο το αθανατο Jimny αλλα σαφως
Νομιζω με 5 πρεπει να πας σε Τεριος 2.
Σε χωρους θα σε καλυψει. Μεταξονιο. Εχει μεγαλο. Πορτμπαγκαζ 380 λιτρα
Μεγαλύτερο απο πολλα μικρομεσαια ιχ.
Τωρα απο εκει και περα σιγουρα ξεχνας τα γκαζια μεν αλλα θα κινηθεις αξιοπρεπως
Στη πολη. Και στην εθνικη ανετα με 120- 140.
Καλη αγορα..
Επίτιμος....
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από dimiteis »

ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ!!!! ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑ ΤΕΡΙΟΣ 2 ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΧΑΡΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ... ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΟΛΤΑΡΕΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΣΕΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ... ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ...
ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΠΑΛΙΟ 2, ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟ 1500...
ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΤΟΧΟΥΜΕ 6ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΛΙΩΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΟ ΑΓΑΠΑΜΕ.. ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΧΑΤΗΡΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΣΕ ΖΕΣΤΕΣ ΣΕ ΚΡΥΑ , ΣΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΜΑΚΡΥΝΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΣΤΙΣ ΛΑΣΠΕΣ ΣΤΑ ΧΙΟΝΙΑ :)

ΑΑΑ!!! ΞΕΧΑΣΑ.. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΡΙΟΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΕΡΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΚΟΒΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΧΩΡΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ... ΕΚΤΟΣ ΑΝ Η ΣΥΖΗΓΟΣ ΟΔΗΓΕΙ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ;)
asimas2009
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2016 6:54 pm

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από asimas2009 »

Λοιπόν χαίρομαι πάρα πολύ που ακούω αυτά που ήθελα να ακούσω. ....και αυτό γιατί από το 2006 που βγήκε το Terios 2
πραγματικά το ερωτευθηκ και περίμενα την κατάλληλη στιγμή ώστε να το αποκτήσω.
Αν με το καλό βρω καλό μεταχείρισμένο και το αγοράσω θα είναι το δεύτερο daihatsu στην οικογένεια αφού μόλις έδωσα τα χέρια για την αγορά ενός sirion 1300 μοντέλο 2011 με 44.000 χλμ σε λα χανι χρώμα το οποίο θα το έχει η γυναίκα και υα καλύψει τις πολλές μετακινήσεις εντος πόλεως! !!!!!
Από κει και πέρα θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα για την αγορά του μεταχείρισμένου. ...
Κατ αρχήν υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω ιδιαίτερα εκτως από τα κλασσικά που κοιτάς σε ένα αυτοκίνητο? ??
Το αυτόματο σε σχέση με το χειροκίνητο κιβώτιο είναι δύσχρηστο σε χιόνια και λάσπη? ??
Από κατανάλωση με νορμάλ οδήγηση εντός και εκτως Αθήνας πώς θα είμαι? ??
Τι διαφορές υπάρχουν στα προ και μετά facelift???
Για πείτε μου και κανένα καλό συνεργείο ή αντιπρόσωπο για καλό τεχνικό έλεγχο στην Αθήνα....
Συγγνώμη αν κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις μου
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από dimiteis »

ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΛΟΓΙΑ ΓΙΩΡΓΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ... ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ...
Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΑΥΞΗΜΕΜΗ ΣΤΟ ΦΑΙΗΣΛΙΦΤ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ...
ΤΟ ΦΑΙΗΣΛΙΦΤ ΘΑ ΣΤΟ ΠΡΟΤΙΝΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ, ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.,ΑΛΛΑ ΤΟ ΓΟΥΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ.. ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...
ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟ ΣΤΑ ΦΩΤΑ ΠΙΣΩ, ΣΤΗΝ ΜΑΣΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΣΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΣΤΕΝΑ ΣΤΟ ΦΑΙΗΣΛΙΦΤ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΚΑΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΑΛΑΦΡΟ ΠΕΠΑΤΗΜΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΦΑΙΗΛΙΦΤ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΛΙΓΟ ΛΕΠΤΟΤΕΡΩΝ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ , ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑ ΓΚΡΙ ΦΡΥΔΙΑ ΣΤΟΥΣ ΘΟΛΟΥΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ
ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ ΤΗΝ ΣΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ.. Ο ΘΑΝΑΣΣΗΣ Ο ΚΟΛΟΝΕΡΟΣ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΤΑ ΝΤΑΙΧΑΤΣΟΥ..
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΣΤΑ ΝΤΑΙΧΑΤΣΟΥ http://www.daihatsusena.gr/
ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ, ΡΩΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ.
asimas2009
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2016 6:54 pm

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από asimas2009 »

Από θέμα σέρβις τι γίνεται?
Θέλει κάθε 7500 χλμ όπως και το sirion???
Κόστος περίπου στο μεγάλο σέρβις και στα ενδιάμεσα? ??
Έχει ιμάντα ή καδενα?
dimiteis
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 10, 2012 12:06 am

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από dimiteis »

KAΔΕΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΕΡΙΟΣ2 ΚΑΙ ΑΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΣΤΑ 7500 ΠΡΟΤΙΝΕΙ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ...
ΓΙΑ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΣΤΑ ΣΕΡΒΙΣ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ Η ΣΕΝΝΑ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ Ο ΠΕΣΚΕΤΖΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...
asimas2009
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2016 6:54 pm

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από asimas2009 »

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....
Ευελπιστώ σύντομα να βρω και να σας παρουσιάσω το καινούριο μου παιχνιδι
asimas2009
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2016 6:54 pm

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από asimas2009 »

Γειά σας και πάλι.
Είμαι πολύ κοντά στην απόκτηση ενός Terios 1500 μοντέλο 1/2008 με 53.000χλμ από ηλικιωμένο συγγενικο μου πρόσωπο που δεν έχει πατήσει ούτε χαλίκι ποτε. ..
Είναι χρώματος ανθρακι με προφυλακτήρες που δεν είναι στο χρώμα του αμαξώματος
Θα ήθελα να ρωτήσω κατά πόσον αξίζει τον κόπο και το κόστος όταν το πάρω να τους βάψω στο χρώμα του αυτοκινήτου
Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΏΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ

Δημοσίευση από Marina »

Γιατί να τους βάψεις;;; άστους μαύρους εξάλλου αν έχεις σκοπό να πατήσεις εσύ χαλίκια (πράγμα που στο προτείνω γιατί αλλιώ δεν έχει νόημα η αγορά)... και ακόμη καλύτερα να μας ακολουθείς στις εξορμήσεις τότε το βάψιμο δεν το χρειάζεσαι, αυτά που χρειάζεσαι είναι άλλα... ;) ;) :lol: :lol: αναρτήσεις ..ψηλώματα..κτλ... βλέπε εκδρομές και φωτο.... :lol: :lol: :lol:
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία-παρουσίαση νέων μελών”