EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Ότι άλλο θέμα σας απασχολεί για το Terios
Απάντηση
myt.jim
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Αύγ 21, 2013 2:24 pm

EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Δημοσίευση από myt.jim »

Καλησπερα σας. Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος. Οπως εχω κανει και μια δημοσιευση στης αγγελιες πουλαω καποια ανταλλακτικα απο terios I που ειχα καθως το τρακαρα και πλεον το δινω για ανταλλακτικα μονος μου. Εχω δωσει τον εγκεφαλο μαζι με το immobilizer και τα κλειδια ολα μαζι ενα ποσο οπως μου ζητησε ο αγοραστης και οπως ειδα οτι και αλλοι που πουλανε κατι αντιστοιχο τα δινουν πακετο. Τωρα ο αγοραστης μου ζηταει και την ηλεκτρονικη που ειναι στην μηχανη κατω απο το φιλτρο αερα μια πλακετα με δυο βιδες οπου πανω γραφει IGNITER. Μια αναζητηση που εκανα στο ιντερνετ ειδα οτι αυτο καποιοι το δινουν χωρια και μαλιστα 150ευρω μια τιμη που ειδα. Σε καμια αγγελεια με εγκεφαλο δεν ειδα να το εχουν στην φωτο μαζι οποτε για αυτο ρωταω αν καποιος ξερει αν πανε ολα αυτα πακετο ή παει να με κοροιδεψει ο αλλος και καλα οτι ειναι μαζι και να το παρει τσαμπα? Ευχαριστω
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Δημοσίευση από Pesketzis »

Όχι φίλε μου δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.
Άλλο το immobiliser και άλλο το igniter.
myt.jim
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Αύγ 21, 2013 2:24 pm

Re: EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Δημοσίευση από myt.jim »

Pesketzis έγραψε:Όχι φίλε μου δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους.
Άλλο το immobiliser και άλλο το igniter.
Eυχαριστω πολυ κ. Pesketzis . Πηρα αρκετα τηλεφωνα και ολοι μου ειπαν αυτο οτι δεν εχει καμια σχεση οποτε του ειπα και εγω οτι δεν το δινω μαζι και χωρις πολλες αντιρρησεις του ειπα οτι το δινω 80 ευρω και συμφωνησε.Απλα οπως φερομαι εγω ενταξει στους αλλους και τιμια θελω και οι αλλοι να μην με κοροιδευουν δεν ξερω πολλα απο αυτοκινητα αλλα οταν ειναι να δωσω κατι ψαχνωμαι και ρωταω ( εχω και δυο κουμπαρους μηχανικους αυτοκινητων) οποτε δεν παμε αδιαβαστη. Ευχαριστω πολυ για την απαντηση
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Δημοσίευση από Pesketzis »

Σωστός φίλε μου αλλά εγώ αν ήμουν στην θέση σου και πήγαινε να με "κοροϊδέψει", η δεν θα του το έδινα καθόλου ή η τιμή που θα του έλεγα θα ήταν τέτοια που θα... "μάτωνε". Και θα του το έλεγα κιόλας να μην με περνάει και για μακάκα.
Μόνο έτσι κάποιοι μπορεί να γίνουν άνθρωποι.
myt.jim
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Αύγ 21, 2013 2:24 pm

Re: EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Δημοσίευση από myt.jim »

Pesketzis έγραψε:Σωστός φίλε μου αλλά εγώ αν ήμουν στην θέση σου και πήγαινε να με "κοροϊδέψει", η δεν θα του το έδινα καθόλου ή η τιμή που θα του έλεγα θα ήταν τέτοια που θα... "μάτωνε". Και θα του το έλεγα κιόλας να μην με περνάει και για μακάκα.
Μόνο έτσι κάποιοι μπορεί να γίνουν άνθρωποι.

σύμφωνο μαζι σας απλα γενικα δεν κρατάω κακια και επειδή κατάλαβα οτι κάποιος ταλαίπωρος περιμένει να του φτιάξει το αυτοκίνητο του για αυτο το έδωσα γιατι θα έμενε χωρίς αυτοκίνητο για περισσότερο καιρό!Εγω αυτο που λεω σε ολους ουτε τα λεφτα χρειαζωμαι αμεσα ουτε χωρο μου πιανει το αυτοκινητο εκει που το εχω. Οποιος θελει το παίρνει οποιος θελει δεν το παιρνει . Μου λεει ο αλλος η μηχανή θα σου μεινη την δίνεις ακριβά.Αστην να μείνει θα την βαλω στο σαλόνι μου κινητήρα με 89,000χλμ προσερχόμενη δεν την χαρίζω. Ας μου μεινει αυτη στο τελος και θα αγοράσω ενα τεριος παλιο να την βαλω πανω και να εχω ήσυχο το κεφάλι μου!Οποτε απο εξυπνάκηδες και απατεώνες εχει γεμίσει ο τοπος!!Ευχαριστώ και παλι κ. Πεσκετση μου δίνετε το θάρρος να σας παρω τηλεφωνώ αν μου τυχει καποιος τετοιος παλι να σας παρω τηλεφωνώ να σας ρωτησω?
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Δημοσίευση από Pesketzis »

Ότι θες, στη διάθεσή σου...
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: EΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΟ + ΚΙΤ

Δημοσίευση από Big »

Φίλος το έχει κάνει αυτό με την μηχανή :lol: :lol: :lol:

Πάω μία μέρα σπίτι και τι να δω?

Η μηχανή στο σαλόνι με ένα τζάμι από πάνω! Το καινούργιο μου τραπεζάκι μου λέει :o

υ.γ. Εγώ πάντως από τον φίλο δεν έχω κανένα πρόβλημα με κάτι πράγματα που χρειάστηκα. Άψογος, συνεργάσιμος και άμεσος :!:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπόλοιπα προβλήματα & λύσεις”