Διαρροη τρελη,..προβλημα με λαδια!

Ότι άλλο θέμα σας απασχολεί για το Terios
Απάντηση
Kosti
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 08, 2020 12:51 pm

Διαρροη τρελη,..προβλημα με λαδια!

Δημοσίευση από Kosti »

Geia xara κ καλως σας βρηκα. Εχω ενα Terios tou 99, 1.3
Paidia,exo ena problhma.

ξαφνικα, shmera arxise na xanei ladia απο το μπροστινο μεροσ του,..κατω κατω, πισω απο την πινακιδα.
Εχθεσ το πηγα σε λαμαρινα για να μου βαλει τον προφυλακτηρα κ προφανως χτυπησε το ψυγειο καθως τον εβαζε με αποτελεσμα να φτυνει σημερα ολα τα λαδια.
Ωστοσο το μετρησα τη σταθμη κ εχει μεσα το τριπλασιο απο το κανονικο κ επειδη εχω να βαλω λαδι τουλαχιστον 6μηνες, δεν ειναι φυσιολογικο να δειχνει οτι εχει το τριπλασιο.
Εκτοσ απο το οτι μπορει να τρυπησε το ψυγειο ή το λαστιχακι τροφοδοσιας του, υπαρχει καμια αλλη περιπτωση που μπορει να οφειλεται η αδικαιολογητη αυτη διαρροη λαδιου;
Χωρις να το χτυπησω η τρακαρω, χωρις αποτομα φρενα ή οτιδηποτε. Οταν το πηρα απο τον λαμαρινα καθως εστριβα δεξια εβρισκε η ροδα η αριστερη στον προφυλακτηρα (ενω φαινοταν να καθεται σωστα) και μετα απο 1 ωρα περιπου λειτουργειας, σημερα, 1μερα μετα τον λαμαρινα, ειχα αυτη την διαρροη. ποταμι οχι σιγα σιγα. το αμαξι δουλευει παιρνει μπροστα αλλα το μετεφερα σπιτι με ασφαλιστικη.
2ερωτησεις:
1) Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι αλλο εκτος απο το ψυγειο? Μπορω να το φτιαξω μονος μου,..πειράζοντας κατι συγκεκριμενο?
2)Οταν βαζω μπροστα κ πατώντας γκαζι συνεχιζει κ φτυνει λαδι πολυ. Με παιρνει να με παει μεχρι το συνεργειο ή παλι πρεπει να το μεταφερω?

Ευχαριστω πολυ
Κωστης
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Διαρροη τρελη,..προβλημα με λαδια!

Δημοσίευση από kostas »

Πήγαινε συνεργείο προφανώς μας λες ότι χάνει παραφλου.
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπόλοιπα προβλήματα & λύσεις”