AUX είσοδος για Terios II

Κουβέντα για την εξωτερική εμφάνιση και το σαλόνι του Terios
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

AUX είσοδος για Terios II

Δημοσίευση από Synteknos »

Στο παρακάτω link, εκτός από το κιτ ψηλώματος του Terios II, θα βρείτε και ένα πολύ ενδιαφέρον καλώδιο το οποίο συνδέεται στο εργοστασιακό R/CD και επιτρέπει την σύνδεσή του με εξωτερική πηγή (π.χ. MP3 player) μέσω 3.5mm stereo jack.

https://www.ssl-id.de/kiessetz-und-schm ... p/english/
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: AUX είσοδος για Terios II

Δημοσίευση από Synteknos »

Μετά από παραγγελία στο συγκεκριμένο site, ο Γιάννης δίνει περισσότερες λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο αξεσουάρ.

yrig έγραψε:
To AUX για το εργοστασιακό radioCD είναι επίσημο ανταλλακτικό της Daihatsu, που φυσικά δεν εισάγει η επίσημη αντιπροσωπεία.
Δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα στην εγκατάσταση, δεδομένου ότι έχω ανοίξει όλο το ταμπλό αρκετές φορές. Οπότε η όλη διαδικασία με τη βοήθεια του manual (περιέχει μόνο φωτογραφίες) δε μου πήρε παραπάνω από 15 λεπτά (μαζί με το πεντάλεπτο που έχασα για να "ψαρέψω" μια βίδα που έπεσε πίσω από την κεντρική κονσόλα!).
Την είσοδο για το jack μπορείς να τη βάλεις ή στην κενή θεση δίπλα από την υποδοχή του αναπτήρα είτε μεσα στο ντουλαπάκι (όπου προτίμησα να τη βάλω εγώ).Η λειτουργία του γίνεται από το πλήκτρο DISC όπου όταν υπάρχει συνδεδεμένη πηγή ήχου εμφανίζει στην οθόνη την ένδειξη AUX.
Αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου....Piece of cake!
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
konstantinos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Ιαν 08, 2014 3:47 pm

Re: AUX είσοδος για Terios II

Δημοσίευση από konstantinos »

Γεια χαρα χρονια πολλα και καλη χρονια.Προσπαθω αυτες τις μερες να βγαλω εξοδο aux στο εργοστασιακο radio-cd.Καταρχην ειναι εφικτο?Σε ποια εξοδο παει( 12 pin η 20 pin)?Το καλωδιο που εχω εχει jack 3,5 στην ακρη και εχει 3 καλωδια(μαυρο ασπρο κοκκινο). Αν σας ειναι ευκολο θα μπορουσε καποιος που εχει αυτο το καλωδιο να το βγαλει μερικες photo μπας και βγαλω ακρη?
Απάντηση