Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Συζήτηση για ότι αφορά τις ανάρτησεις, το πλαίσιο και την μετάδοση
paliothodoros
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2013 4:39 am

Re: Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Δημοσίευση από paliothodoros »

ειναι λογικο να σε εξυπηρετησουν ..... φιλε μου ειναι μια ζημια στην οποιοα δεν εφταιγες εσυ δεν τρακαρισες δεν το χτυπησες ....
πρωτα εαν δεν σου εκαναν αυτη τη προσφορα δεν θα το εφτιαχνες στην αντιπροσωπια....εβρισκες μεταχειρισμενο με 400-500 €
μονο τη δυσφημιση που θα γινοταν φτανει και περισευει ......... τωρα αυτα για το τριτεκνος που σου ειπαν ειναι βλακειες.
απλα η κατασκευαστρια εταιρια ξερει της αδυναμιες του αυτοκινητου και οπου χρειαστει επεμβαινει ωστε να μην ξεκινησουν ασχημες φημες .....μου κανει εντυπωση παντως γιατι οι ιαπωνες ειναι ψοιρες σε κατι τετοια....
mikelos
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Οκτ 28, 2016 7:35 pm

Re: Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Δημοσίευση από mikelos »

Μετα απο τοσα χρόνια βλέπω οτι δεν εχει ποστάρει κανεις τίποτα.
Σημερα σήκωσα το αμάξι στον αέρα και διαπίστωσα οτι το πίσω διαφορικό δεν είναι και στα καλυτερά του.Δεν εχω θόρυβο η οτιδήποτε αλλο απλα ειδα οτι γυρίζοντας μια πλήρη στροφή τον ένα τροχό ο αλλος γύρισε στην ίδια φορά μεν αλλα 1/4 δε.
Εμαθα οτι κάποιος έκανε αναγόμωση στα δισκάκια και έφτιαχνε στην ουσία το lsd......μπορεί να ειναι και φίδια!!!
Τελικά σε περίπτωση ζημιάς η πατέντα τον παιδιων για το πισω διαφορικό μετά απο σπάσιμο έπιασε??? υπάρχει τρόπος επισκευής???
Άβαταρ μέλους
Makis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:57 pm
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Δημοσίευση από Makis »

Φιλε mikelos καλησπέρα,προσωπικά εγω έχω σπάσει 2 πίσω διαφορικά και 1 εμπρός ,άρα καταλαβαίνεις για τι κανίβαλο μιλάμε!!!!!!!!!!!! :D μετά λοιπόν το σπάσιμο των δυο πίσω πήρα το διαφορικό που είχε υποστεί μετατροπή απο τον ΤΣΑΔΙΜΗΣ για να το τσεκάρω....!!!! Ήταν ενισχυμένο με πλανήτες-δορυφόρους επιπλέον σε σχέση με το εργοστασιακό,άρα ήταν και λίγο πιο σφηχτο (χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό). Ομολογώ ότι στάθηκε στο ύψος του μετά απο αρκετό ξύλο.το κράτησα περίπου ενα χρόνο, γιατί στην συνέχεια με έτρωγε ο κωλος μου να το βελτιώσω βάζοντας του αργά......όποτε και δεν το χρειαζόμουν πλέον.αυτην την στιγμή το διαφορικό το έχει ο ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (μέλος εδώ στο club)ο οποίος έμεινε και αυτός επίσης ευχαριστημένος απο την συμπεριφορά του.αλλα ξέρεις τον τρώει και αυτόν ο κωλος του και θέλει να βελτιώσει αρκετά το TERIOS του....ειναι στην φάση όπου το πουλάει λοιπόν!!!
Αν σε ενδιαφέρει επικοινωνίες μαζί του.....
...whatever burns goes!!!
LOW RANGE DANA_30-35 TURBO
mikelos
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Οκτ 28, 2016 7:35 pm

Re: Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Δημοσίευση από mikelos »

Makis έγραψε:Φιλε mikelos καλησπέρα,προσωπικά εγω έχω σπάσει 2 πίσω διαφορικά και 1 εμπρός ,άρα καταλαβαίνεις για τι κανίβαλο μιλάμε!!!!!!!!!!!! :D μετά λοιπόν το σπάσιμο των δυο πίσω πήρα το διαφορικό που είχε υποστεί μετατροπή απο τον ΤΣΑΔΙΜΗΣ για να το τσεκάρω....!!!! Ήταν ενισχυμένο με πλανήτες-δορυφόρους επιπλέον σε σχέση με το εργοστασιακό,άρα ήταν και λίγο πιο σφηχτο (χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό). Ομολογώ ότι στάθηκε στο ύψος του μετά απο αρκετό ξύλο.το κράτησα περίπου ενα χρόνο, γιατί στην συνέχεια με έτρωγε ο κωλος μου να το βελτιώσω βάζοντας του αργά......όποτε και δεν το χρειαζόμουν πλέον.αυτην την στιγμή το διαφορικό το έχει ο ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ (μέλος εδώ στο club)ο οποίος έμεινε και αυτός επίσης ευχαριστημένος απο την συμπεριφορά του.αλλα ξέρεις τον τρώει και αυτόν ο κωλος του και θέλει να βελτιώσει αρκετά το TERIOS του....ειναι στην φάση όπου το πουλάει λοιπόν!!!
Αν σε ενδιαφέρει επικοινωνίες μαζί του.....
Απο οτι κατάλαβα το διαφορικό είναι ένα!!!! δεν πουλιέται κάπου η να γίνει η μετατροπή στο δικό μου!!!!
Ο Τσιαμίδης ασχολείται πλέον με τέτοιες μετατροπές η το έκανε μόνο για την πάρτη του.
Thanks Μιχάλης

υσ1.τελικά αργά έβαλες???? :o
υσ2.και εγώ απο Ηράκλειο Κρήτης αλλά μένω Αθήνα
Άβαταρ μέλους
Makis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:57 pm
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Δημοσίευση από Makis »

Καλα το κατάλαβες,υπάρχει μόνο ενα.φτιαχτηκε ενα για να τςεκαριςτει ότι δουλεύει σωςτα,με σκοπό να γίνουν κι αλλα,αλλα δεν προχώρησε το project.λογο μη ενδιαφερόντων!!!!!το πουλάει ο ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ.....επειδή ειναι πατέντα δεν μπορείς να το βρεις πουθενά άλλου!!!!!!μμπορεις αν θέλεις να ρωτήσεις τον ΤΣΑΔΙΜΗΣ για να ενισχύσει το δικό σου...
Τελικά έβαλα αργά....τα κατάφερα!!!!ωραια ειμαστε και χωριανακια.....εγω είμαι Ηρακλειο,όποτε κατέβεις με το καλο πάρε τηλ. Να γνωριστούμε και απο κοντά!!!!!
...whatever burns goes!!!
LOW RANGE DANA_30-35 TURBO
mikelos
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Οκτ 28, 2016 7:35 pm

Re: Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Δημοσίευση από mikelos »

Makis έγραψε:Καλα το κατάλαβες,υπάρχει μόνο ενα.φτιαχτηκε ενα για να τςεκαριςτει ότι δουλεύει σωςτα,με σκοπό να γίνουν κι αλλα,αλλα δεν προχώρησε το project.λογο μη ενδιαφερόντων!!!!!το πουλάει ο ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ.....επειδή ειναι πατέντα δεν μπορείς να το βρεις πουθενά άλλου!!!!!!μμπορεις αν θέλεις να ρωτήσεις τον ΤΣΑΔΙΜΗΣ για να ενισχύσει το δικό σου...
Τελικά έβαλα αργά....τα κατάφερα!!!!ωραια ειμαστε και χωριανακια.....εγω είμαι Ηρακλειο,όποτε κατέβεις με το καλο πάρε τηλ. Να γνωριστούμε και απο κοντά!!!!!
Καταλαβαινεις τωρα οτι εχω μπει στην μπριζα!!!! Αν μπορεις δωσε μου το τηλ σου με μήνυμα να μάθω λεπτομέρειες για τα κοντά αλλά και για την μετατροπή του διαφορικου εφοσον μπορεί ο ΤΣΑΜΙΔΗΣ.Αν καταφέρω θα μιλήσω και με τον Νεκτάριο αν δει το μύνημα η το ποστ.
Αν εχεις βέβαια τηλέφωνα των παιδιων μου τα στελνεις και αυτα.
Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Makis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:57 pm
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Βλάβη στο διαφορικό (πίσω)

Δημοσίευση από Makis »

MAKIS : 6946364659
NEKTARIOS : 6932190100
TSADIMIS : 6932269707 (εχουμε να μιλησουμε παρα πολυ καιρο,πιστευω να ειναι το ιδιο)
...whatever burns goes!!!
LOW RANGE DANA_30-35 TURBO
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις-Πλαίσιο-Μετάδοση”