Κοντές σχέσεις σε Terios II

Συζήτηση για ότι αφορά τις ανάρτησεις, το πλαίσιο και την μετάδοση
Άβαταρ μέλους
g.koytrias
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 12:30 pm
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από g.koytrias »

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την επιμονή, την υπομονή, το μεράκι και την αγάπη γι' αυτό που κάνουν!!!
TERIOS II 1500cc A/T
VSC-TRC, DAC-HAC
PESKETZIS UNDERCOVER
BODY LIFT 2.5cm BiMors
Continental CrossContact A/T
Άβαταρ μέλους
mpekatsas7
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:30 am
Τοποθεσία: Περιστέρι-Ίλιον!

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από mpekatsas7 »

:P Συγχαρητηρια και απο μενα, ηταν φοβερο αλλα και πολυ δυσκολο αυτο που εκαναν τα παιδια του com.!!!
:P ΜΠΡΑΒΟ!!! :P :P ;)
Βαγγελης
TERIOS I - 1.3 SX
Pesketzis
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:26 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από Pesketzis »

antonaros έγραψε:το πλακακι οσο ευκολο και αν ακουγεται ειναι πολυ δυσκολο να βγει.
Για να μην παρεξηγηθώ να διευκρινίσω ότι δεν θεωρώ πως είναι κάτι εύκολο αυτό που κάνατε, αντιθέτως μάλιστα είναι κάτι πάρα πολύ δύσκολο που εκτός από γνώσεις χρειάζεται πολύ χρόνο, κόπο και χρήμα για να υλοποιηθεί.
Για άλλη μια φορά να πω σε εσένα και σε όλους όσους το τολμήσατε τα συγχαρητήρια μου για το μεράκι σας, την υπομονή σας και την όρεξη σας για δημιουργία.


Υ.Γ. Αντώνη ψάχνεις ακόμα δουλειά φιλαράκι; Μήπως να το σκεφτώ να... σε φέρω στα Βόρεια; :P :P :P
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από TAG »

Χίλια Μπράβο σε όσους ασχολήθηκαν, είχαν την υπομονή, εχυσαν πολύ ιδρώτα,
έχασαν άπειρες ώρες, κλπ κλπ.
αλλά.. το αποτέλεσμα τους δικαιώνει:

Το μοναδικό Τεριος με κοντά!!! :shock:
Respect !!

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα εκείνος
ο Ιάπωνας... να κάνει...χαρακίρι !!!
:lol: :lol: ;)
Επίτιμος....
babis8220
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2014 12:12 am

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από babis8220 »

Συγχαρητήρια! παιδιά μπράβο πάντως με ενδιαφερει παρα πολυ αυτη μετατροπη και θα ηθελα αν γεινεται να την αποκτησο
και παλυ μπραβω
thankats
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Οκτ 02, 2018 9:30 am

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από thankats »

Ειμαι κατοχος ενος ραβ 5πορτου του 1997 ΜΚ1 2000κ.εκ με χειροκινητο κιβωτιο κ μιας κ το εχω σαν δευτερο αμαξι πλεον, το εχω ψηλωσει κ του εχω βαλει 50/50 λαστιχα αλλα επειδη παω πολυ βουνο με ενδιαφερει να του βαλω και κοντες σχεσεις γνωριζοντας οτι αυτο μπορει να μ κοστισει. ειναι αυτο εφικτο? γινεται να μπει - συνδεθει κοντο κιβωτιο ή εστω εαν γινεται να να ρυθμισω αλλαξω κατι στο υπαρχων κιβωτιο??

επειδη ειδα οτι κανατε κατι τετοιο σε ενα τεριος θα ηθελα να μου πειτε εαν γινεται κ στο δικο μου

ευχααριστω πολυ
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από manos man. »

Όλα είναι εφικτά αλλά χρειάζεσαι πολύ καλό κι έμπιστο μάστορα. Σίγουρα δεν θα είναι η ίδια μετατροπή με το Terios. Δεν γνωρίζω τις ιδιαιτερότητες του Rav. Όμως να ξέρεις πως για μια τέτοια μετατροπή χρειάζονται πάρα πολλά χρήματα που θα σου περισσεύουν. Το κόστος ξεφεύγει. Ίσως και μεγαλύτερο από την τωρινή αξία του αυτοκινήτου. Σίγουρα σε μια πατέντα δύσκολα μπορείς να το προσδιορίσεις γιατί δεν ξέρεις από την αρχή τι θα αντιμετωπίσεις. Δεν ξέρεις ούτε αν αντέξουν τα διαφορικά. Στο Τεριος για παράδειγμα δεν αντέχουν. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα άλλες μετατροπές και πάει λέγοντας. Όπως είπα στην αρχή όλα γινονται. Το θέμα είναι όμως αξίζει;;
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
NEKTARIOS
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Τετ Ιουν 04, 2014 12:47 am

Re: Κοντές σχέσεις σε Terios II

Δημοσίευση από NEKTARIOS »

thankats έγραψε:Ειμαι κατοχος ενος ραβ 5πορτου του 1997 ΜΚ1 2000κ.εκ με χειροκινητο κιβωτιο κ μιας κ το εχω σαν δευτερο αμαξι πλεον, το εχω ψηλωσει κ του εχω βαλει 50/50 λαστιχα αλλα επειδη παω πολυ βουνο με ενδιαφερει να του βαλω και κοντες σχεσεις γνωριζοντας οτι αυτο μπορει να μ κοστισει. ειναι αυτο εφικτο? γινεται να μπει - συνδεθει κοντο κιβωτιο ή εστω εαν γινεται να να ρυθμισω αλλαξω κατι στο υπαρχων κιβωτιο??

επειδη ειδα οτι κανατε κατι τετοιο σε ενα τεριος θα ηθελα να μου πειτε εαν γινεται κ στο δικο μου

ευχααριστω πολυ
Είναι εφικτό να έχεις κοντές σχέσεις.
Αξίζει να ασχοληθείς με την μετατροπή, με όποια μετατροπή, αν το δεις αποκλειστικά και μόνο ως διασκέδαση.
Να θυμίσω και εγώ ότι, όπως είναι γνωστό, το κέφι πληρώνεται.

Αν θες να πηγαίνεις στο βουνό και δεν σου αρκεί το υπάρχον αυτοκίνητο, πούλησε το και αγόρασε άλλο καταλληλότερο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναρτήσεις-Πλαίσιο-Μετάδοση”