Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από geovil »

Θα ηθελα καποιος με καλυμμα ρεζερβας που παιρνει αυτοκολλητο με το μαυρο στρογγυλο φοντο,να μετρησει τη διαμετρο του μαυρου κυκλικου φοντου για να δωσω τη διασταση στον κατασκευαστη.................

Επισης οποιος θελει αυτοκολλητο ολοκληρο για μαυρο καλυμμα ρεζερβας ή για καλυμμα ρεζερβας στο χρωμα του αυτοκινητου μπορει να γραφει στο συγκεκριμενο θεμα.................

Τις καταληξεις "net" σε αυτοκολλητα εχω παραγγειλει 20 τεμαχια.........αν θελουμε περισσοτερα μου λετε και φτιαχνουμε κι αλλα.

Επειδη ο συγκεκριμενος φτιαχνει και κεντημα το λογοτυπο σε μπλουζακια,η επομενη κινηση θα εχει να κανει με αυτα.......

Τιμες δεν εχω ακομα....μολις τις εχω θα τις αναρτησω......
Άβαταρ μέλους
vags
Webmaster
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 7:50 pm

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από vags »

Γιώργο εγώ το teriosclub το έχω στο πίσω μέρος αριστερά στο τζάμι όπως το βλέπεις στην παρακάτω photo. είναι ένα φωσφοριζέ μπλέ αυτοκόλλητο το οποίο δείχνει αρκετά ωραία το βράδυ όταν πέφτουν τα φώτα των πίσω πάνω του.
terios1.jpg
Το πρόβλημα είναι ότι μου το είχε δώσει ένας φίλος και τώρα που έβγαλα το gr, δεν μπορώ να βρώ πουθενά φωσφοριζέ γράμματα για το net. Όλοι μου λένε ότι είναι πολύ δύσκολο να πετύχω μαγαζί να έχει τέτοιο εκτυπωτικό για φωσφοριζέ γράμματα και ετσι είναι, καθώς Θεσσαλονίκη έχω περάσει από όλα τα μαγαζιά αλλά δεν βρίσκω πουθενά. Αν τύχει και πετύχεις πουθενά που είσαι της δουλειάς πές μου να σου δώσω γραμματοσειρά και διαστάσεις. ευχαριστώ
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από geovil »

Θα ρωτησω Βαγγελη για εκτυπωση φωσφοριζε.......Αν παιξει κατι σε φωσφοριζε αυτοκολλητο,το οποιο θα κοπει με κοπτικο στη γραμματοσειρα και στη διασταση που θελεις,σου κανει?
Άβαταρ μέλους
vags
Webmaster
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 7:50 pm

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από vags »

και αυτό γίνεται Γιώργο. Ίσως και αυτό που έχω έτσι να το έφτιαξαν
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από geovil »

Θα μαθω λεπτομερειες και θα ενημερωσω!!
Άβαταρ μέλους
vags
Webmaster
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 7:50 pm

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από vags »

ευχαριστώ Γιώργο να είσαι καλά ;)
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από Marina »

Γιώργο η διάμετρος του αυτοκόλλητου με το μαύρο φόντο είναι 54 εκ. (μόλις μέτρησα το δικό μου)

Εγώ όντως θέλω πλέον ένα ολοκληρωμένο σήμα που να ταιριάζει στο νέο μου κάλυμμα που είναι άσπρο, σε μια παλαιότερη συζήτηση με τον Dr είχαμε πεί νομίζω ότι για να φαίνονται τα βουνά (που είναι άσπρα) στο δικό μου άσπρο κάλυμμα θα πρέπει ίσως το σχεδιάγραμμά τους να γίνει γκρί έτσι ώστε να ξεχωρίζουν... όσον αφορά αυτό που είπες να βάλω μαύρο φόντο στο σήμα νομίζω ότι δε θα είναι ωραίο, θα είναι αρκετά κραυγαλέο και θα κάνει μπάμ... το θέμα είναι να γίνει κάτι προσεγμένο....δεν ξέρω πείτε και εσείς καμιά γνώμη :?: :?:
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από Marina »

Επίσης θα με διέφερε και εμένα το φωσφοριζέ αυτοκόλλητο που έχει ο vags.... 8-) 8-)
αν βρεθεί άκρη υπολογίστε με και μένα ... το πολύ πολύ να το κάνουμε μεγέθυνση και να κοτσάρω αυτό πάνω στη ρεζέρβα....χα...χα... πλάκα κάνω θα είναι πολύ καρακιτσαρία.... Θα το ήθελα λοιπόν στο ίδιο μέγεθος του vags να το βάλω πίσω στο τζάμι...
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από geovil »

Μαρινα,καταλαβα τι λες.......το βουνο να εχει ενα περιγραμμα γκρι για να τονιζει το λευκο............
Νομιζω οτι γινεται κι αυτο,αλλα δεν ξερω ποσο ευκολο θα ειναι στο κολλημα να το πετυχεις,γιατι στα βαμμενα καλυμματα,τα κομματια του σηματος ερχονται ξεχωριστα και κολλιουνται ενα-ενα πανω στην επιφανεια του καλυμματος.......
Θα ρωτησω να δω αν υπαρχει και καποιος αλλος τροπος.........ή αν μπορει το βουνο μαζι με το φοντο του να ερθουν ετοιμα κολλημενα για να μην παιδευεσαι........
Επισης σκεψου και το ενδεχομενο ολο το σημα να ειναι κολλημενο σε γκρι αντι σε μαυρο φοντο και οι ροδιες να ειναι σε πιο σκουρο γκρι για να ξεχωριζουν...........ετσι κολλας ενα κομματι μονο με ολοκληρωμενο το σημα.....
Καθε ιδεα επισης που μπορει να εχει ο οποιοσδηποτε , καλο ειναι να ειπωθει μηπως υπαρχει και λυση που δεν εχουμε σκεφτει εμεις.....
Άβαταρ μέλους
Marina
Δημοσιεύσεις: 858
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 11:07 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Αυτοκολλητα καλυμματος ρεζερβας Teriosclub.net

Δημοσίευση από Marina »

Γιώργο καλό ακούγεται αυτό με το γκρί φόντο που λές, αν και θα προτιμούσα να είναι διαφανές το σήμα και να γίνουν γκρί τα βουνά (όχι μόνο το περίγραμμά τους) έτσι ώστε να ξεχωρίζουν... ας μας πεί και ο Dr τι γνώμη του γιατί νομίζω ότι ήδη το έχει σκεφτεί...
"Δεν θα κάνεις ποτέ τίποτα σε αυτόν τον κόσμο χωρίς θάρρος. Είναι η μεγαλύτερη ποιότητα του νου μαζί με την αξιοπρέπεια. "
*Αριστοτέλης
Απάντηση