Plasti Dip

Ειδικές κατασκευές των μελών μας
Απάντηση
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από Big »

Κάτσε να σε απογειώσω τώρα:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rNY9Dx617N8[/youtube]

Προσοχή στις τιμές που θα βρεις από Ελλάδα...


Περιμένω δείγμα δωρεάν από Γερμανία σε πολύ ανταγωνιστική τιμή.....







Δεν σε βλέπω να απογειώνεσαι και αγχώνομαι :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλά έκανες και το έβαλες. Δεν έχω εγώ τέτοια θέματα :lol: :lol: :lol: :lol:

Πολύ καλή επιλογή για εμάς που θέλουμε να περνάμε το αμάξι με κάτι τέτοιο για να μην το γρατσουνάμε και να μην το κλαίμε μετά το μαμά χρώμα. Επίσης και για αυτούς που έχουν παλιά αμάξια και δεν θέλουν να χάνουν χρόνο σε βαψίματα κανονικά κλπ.

Χρησιμοποιείτε κυρίως για βιομηχανική χρήση, σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις, σε μετασχηματιστές κλπ.

Υπάρχει μία εταιρεία στο Ηράκλειο Κρήτης που το προσφέρει, αλλά όταν έμαθε και είδε την ζήτηση, σήκωσε τις τιμές στον Θεό :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από Synteknos »

Δεν απογειώνομαι γιατί έχω... προϋπηρεσία!! :lol: :lol: Το άλλο μου αυτοκίνητο είναι ένα ΜΧ-5 1.8 με εξάτμιση, μπάρα θόλων, ελεύθερο φίλτρο και δεσίματα σασσί από κάτω. Αντιλαμβάνεσαι με τί αυτοκινητιστή έχεις να κάνεις :roll: Οπότε το Plasti Dip το έχω δεί σε "άλλα" φόρουμ νωρίτερα. Το έχουμε αναφέρει και εδώ όταν ο Μάνος ήθελε να διαλέξει ζάντες και τον ενοχλούσαν οι νίκελ ακτίνες, του είχα πει να βάλει αυτό το υλικό και άν δεν του αρέσει να το βγάλει και όλα καλά ;) Τελικά τις άφησε έτσι όπως ήταν.

Αν και εντυπωσιακό υλικό, όταν ρωτήσαμε στην Μεταλλοβιομηχανική 8-) εδώ στο Ηράκλειο, το κόστος ήταν υψηλό ακόμα και για 4 ζάντες. Υπ' οψιν οτι για να γίνει σωστά η δουλειά, θέλει 3-4 χέρια για να πιάσει πάχος το φιλμ. Αν λοιπόν εσύ πετύχεις καλή τιμή από έξω, τότε το ξανασυζητάμε πιό ζεστά το θέμα!!!! :!: :!: :!: :!: :!:
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από Big »

Εμ πες μου έτσι ρε αδερφέ 8-) :lol: :lol: :lol:

Κοίτα Αμερική το είχα βρει με τα μισά λεφτά ίσως και λιγότερο.

Περιμένω από Γερμανική εταιρεία που δραστηριοποιείται και εδώ Ελλάδα για κάποιο δείγμα. Η τιμής της θα εξαρτηθεί από την ζήτηση.

Σε mail που τους είχα στείλει μου είχαν απαντήσει ότι είναι ότι ποιο κατάλληλο για χρήση που το θέλουμε εμείς. Και μου τόνισαν ότι μπορεί να γίνει διόρθωση σε περίπτωση που σκιστεί τοπική, πολύ σημαντικό για εμάς.

Επισυνάπτω και την αλληλογραφία που τους είχα στείλει σε ερώτημά μου για την ποσότητα για ένα samurai.
Hi Nick,

Plastidip should be idea for this application.

We estimate 7.5L of Plastidip and 7.5L of Thinners is generally enough to coat a standard sized car.

You only need primer if you do not want to peel the plastidip off again.

We can ship to Greece. All our prices and shipping costs can be found on our website.

Regards,

Charles

Sales Team
Plastidip UK Ltd
Sales: 0044 (0)1730 823123
Technical: 0044 (0)7760 752631
Fax: 0044 (0)1730 823321
E.mail: sales@plastidip.co.uk
Web: www.plastidip.co.uk
Unit 1 Harvesting Lane, East Meon, Petersfield, Hampshire, GU32 1QR, England
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από Big »

με 250 € το άτομο μαζί με τα μεταφορικά, για 3 άτομα πιστεύω είναι μία καλή τιμή για να φτιάξουμε μόνοι μας το αμάξι, έχοντας βέβαια δικό μας εξοπλισμό και στα μέτρα του samurai.
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από daiterios »

Σχετικά με το plastic dip στην αρχή ήμουν αρνητικός, στην πορεία όμως άλλαξα γνώμη διότι βλέποντας κάποια αποτελέσματα άρχισε να μου αρέσει.
Ένα απο τα μειονεκτήματα του είναι η εύκολη αφαίρεση όταν γδαρθεί σε κάποια σημεία, (πχ σε ζάντες).
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από Big »

Και εγώ αυτό σκέφτηκα. Αλλά είδα κάποια βίντεο που περνάς μία νέα στρώση και είσαι έτοιμος!
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από Synteknos »

daiterios έγραψε:Ένα απο τα μειονεκτήματα του είναι η εύκολη αφαίρεση όταν γδαρθεί σε κάποια σημεία, (πχ σε ζάντες).
Μειονεκτήματα; Εικόνα Ακριβώς αυτή η ευκολία του είναι που το κάνει ενδαφέρον, μήπως εννοείς πλεονεκτήματα; 8-) :D
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από daiterios »

Αυτό είναι σχετικό Σπύρο διότι κάποιος που θέλει να βάψει τις ζάντες θα ταλαιπωρηθεί εάν τις θέλει αγρατζούνιστες. :) :) :)
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Plasti Dip

Δημοσίευση από Big »

Πάντως από ότι δείχνουν αν γίνει σωστή εφαρμογή δεν έχουν πρόβλημα εκτός και αν τις χτυπήσει τις ζάντες πέτρα. Με πιεστικό δεν έχει θέμα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαστορέματα-Κατασκευές”