Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Ειδικές κατασκευές των μελών μας
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από daiterios »

Ορίστε 2 φωτογραφίες από την τοποθέτηση που έκανα στο terios μου βάζοντας άλλο radio cd.
Δυστηχώς φώτο κατά την διάρκεια της κατασκευής δεν πρόλαβα να τράβηξω αλλά όποιος θέλει να κάνει κάτι παρόμοιο είμαι στην διάθεση του να του εξηγήσω το τρόπο και να του πώ τι ακριβώς πρέπει να πάρει.
Radio.JPG
Και μία από τη θύρα usb. Το αυτοκόλλητο (carbon) έχει κολλήσει πάρα πολύ καλά λόγω ότι έχει τοποθετηθεί με απόλυτη ακρίβια, ίσως να φαίνετε λίγο άσχημο από την φώτο αλλά δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.
Usb.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος daiterios την Σάβ Ιούλ 07, 2012 9:10 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
getr1
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 7:21 am
Τοποθεσία: Ηλιουπολη Αττικης

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από getr1 »

πολυ ωραιος ο Ανεστης!!!!!
να μουν τον Μαη γαιδαρος
τον Αυγουστο κριαρι
ολο το χρονο κοκορας
και γατος τον Γεναρη
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από daiterios »

Ευχαριστώ πολύ Κ.Γιώργο.
Όπως έγραψα και ποιό πάνω δυστηχώς στη δεύτερη φώτο αλλά τώρα που βλέπω καλύτερα τις 2 φώτο έχουν μεγάλη διαφορά από την πραγματικότητα.
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από daiterios »

Επίσης το μοναδικό μειονέκτημα το οποιό υπάρχει κατά τη γνώμη μου είναι το θέμα της εμφάνισης (κάτι το οποίο εμένα δεν με πειράζει καθόλου)δυστηχώς δεν μπορούμε να έχουμε και δύναμη αλλά και εμφάνιση.
Το λέω διότι καλό είναι κάποιος που θέλει να κάνει τη συγκεκριμένη μετατροπή να γνωρίζει και το οπτικό αποτέλεσμα.
TELIOS
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Απρ 18, 2012 9:33 pm
Τοποθεσία: ΑΤΤΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από TELIOS »

Γεια χαρα στην παρεα..
πιστευω πως καλό θα ηταν οταν κανουμε μια μετατροπη να λεμε και ποσο μας κοστισε..
για παραδειγμα αν μου αρεσει κατι που θα δω και θελω να το κανω,να εχω εναν οδηγο σε κοστος να ξερω τι μου γινεται στην ερευνα που θα κανω.. :roll:
TERIOS A/T 07
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από daiterios »

Δεν έγραψα κόστος διότι ο καθένας παίρνει διαφορετικά πράγματα.
Σε εμένα για παράδειγμα βγήκε περίπου στα 330 ραδιόφωνο, φίσα και πρόσοψη μαζί.
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από daiterios »

'Επειτα από μήνες διαβάσματος και μελέτης τοποθέτησα σύστημα ήχου στο Terios το οποίο αποτελείτε από 6 ηχεία.
Το μόνο που δεν έχει τοποθετηθεί είναι subwoofer για το θέμα χωριτικότητας.
Υ.Γ.Τα πράγματα τοποθετήθηκαν χωρίς να γίνει καμία απολύτως τρύπα πάνω στο αυτοκίνητο.
Σύντομα και φωτογραφίες.
sportbilly
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2013 1:34 pm
Τοποθεσία: Κατερίνη

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από sportbilly »

Χθες χάλασε το CD και δεν μπορεί να βγάλει το CD. Ακούγονται κάτι κρακ κρακ και δεν βγαίνει. Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το πως βγαίνει το μαμά radiocd μπας και δω τι φταίει να το φτιάξω, ή αν δεν γίνεται να το αντικαταστήσω? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
daiterios
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2012 9:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από daiterios »

Για να βγεἰ το μαμἀ rcd πρἐπει να βγεἰ η ασιμἠ κονσολα.
Η ασιμη κονσολα βγαινει με τα εξης βηματα.
Στις κατω γωνιες αριστερα και δεξια εχει 2 εγκοπες βαζοντας ενα μικρο ισιο κατσαβιδι με ενα πανι για να μην τραυματιστει το πλαστικο και τραβοντας λιγο λιγο εξω βγαινει (δηλαδη μια δεξια μια αριστερα) και σιγα σιγα ανεβειτε με τα δακτυλα σας και θα βγει.Ισως να μην το εξηγησα καλα γιατι το εγραψα γρηγηορα, για οτιδηποτε αλλο στην διαθεση σας.
sportbilly
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2013 1:34 pm
Τοποθεσία: Κατερίνη

Re: Τοποθέτηση radio cd σε Terios II

Δημοσίευση από sportbilly »

Σ'ευχαριστώ πολύ. Το κατάφερα ήδη και έβγαλα έφτιαξα και το μαμά radiocd. Ήτανε πολύ πιο εύκολο απ'ότι περίμενα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαστορέματα-Κατασκευές”