Κουτί για σκύλους

Ειδικές κατασκευές των μελών μας
Απάντηση
ntontos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2012 10:23 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ κορυδαλος

Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από ntontos »

Γεια σας φιλαρακια,ειμαι νεος στο club ,ειμαι κυνηγος και θελω να φτιαξω εξωτερικη κουτα για σκυλια.Μηπως υπαρχει καποιος φιλος που εχει και αν μπορει να βαλει φωτο;[την βαση θελω να δω πως ειναι κουτι υπαρχει] σας ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
teo
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 9:56 am
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από teo »

Γεια σου φιλε ntontos.Η βαση που χρησιμοποιω εγω για την μεταφορα των σκυλων μου ειναι αυτη
http://www.ruote4x4.gr/cms/bakrak.html.Νομιζω κομπλε εχει κανα 150 ευρω.Το μονο που κανεις ειναι να σφιξεις μια βιδα και εισαι ετοιμος.Βαζω μεσα 3 ποιντερ στο σκυλοκουτο που εχω με αυτο το συστημα.Ενα αρσενικο και 2 θηλυκα.Εγω γυρισει ολα τα βουνα και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα απο πλευρας αντοχης.Το τεριος δεν ειναι σαν τα βιταρα που μπορεις απο το πλαισιο να βγαλεις αναμονη για σκυλοκουτο.Εγω βεβαια το εχω σε ενα duster τωρα ενω παλιοτερα σε ενα τεριος 2.Θα προσπαθησω να σου δειξω και σε φωτο.Το σκυλοκουτο που εχω ειναι 1,10χ50χ50.Το bak rak αν θελεις εχει και συρταρωτο συστημα για να ανοιγεις και το πορτ μπαγκαζ αλλα εγω το εχω καταργησει και το εχω κανει πιο φιξ.Προσβαση στο πορτ μπαγκαζ εχω απο τις πισω πορτες ριχνοντας μια πλατη του πισω καθισματος.
Άβαταρ μέλους
mpekatsas7
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:30 am
Τοποθεσία: Περιστέρι-Ίλιον!

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από mpekatsas7 »

:P Γεια σου φιλε ntonto καλως ωρισες στο club μας!!! Γραψε και αλλα πραγματα για σενα και τον Τερη σου να γνωριστουμε καλυτερα! Οσο για την ερωτηση σου θα συμφωνησω με τον teo, γιατι και εγω φοραω την ιδια βαση και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!! Συμπτωματικα ο Γιαννης ο Σαλιαρης (Ruote 4x4) ειναι πολυ φιλος μου! Εαν χρειαστεις κατι και θες να σε εξυπηρετησω,το τηλεφωνο μου ειναι μεσα στη λιστα των μελων!!!
Νασαι καλα και καλως ωρισες και παλι!!! ;)
Βαγγελης
TERIOS I - 1.3 SX
Άβαταρ μέλους
Makis
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:57 pm
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από Makis »

...whatever burns goes!!!
LOW RANGE DANA_30-35 TURBO
ntontos
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2012 10:23 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ κορυδαλος

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από ntontos »

φιλαρακια σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις που μου δωσατε ,νομιζω θα βγαλω ακρη και θα το εχω ετοιμο τον αλλο μηνα,και μετα εξορμηση για εκπαιδευτικα με τον σκυλο
Άβαταρ μέλους
toumpanos
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2015 4:39 pm

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από toumpanos »

Μιας και απο Ιουνιο ξεκινανε τα εκπαιδευτικα....σκεφτομαι να φτιαξω ενα κουτι για να μεταφερω τα σκυλακια μου στον κυνηγοτοπο...
Εχει προσαρμοσει κανεις κουτα σκυλων στον κοτσαδορο?
Φανταζομαι οτι δεν γινεται να το φτιαξουμε οπως στο jIMNY με περαστους κοιλοδοκους στο σασι...
Εκτος του BAK-RAK υπαρχει κατι αλλο?
Άβαταρ μέλους
toumpanos
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2015 4:39 pm

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από toumpanos »

Η βάση για την κούτα ετοιμαστηκε....
Φώτο προσεχώς...
Τώρα σειρά έχει η κατασκευή του κουτιού από 4αρι κόντρα πλακέ και μετά πέρασμα 3 φύλλα πολυεστερα....
giannis-hunter
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2015 11:30 am

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από giannis-hunter »

εγω εφτιαξα κουτα μεσα στο πορτμπαγκαζ για 2 σκυλάκια από κοντρα πλακε θαλασσης και ησυχασα και δεν ξεπαγιαζουν τα σκυλακια
markosma21
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2016 5:22 pm

Re: Κουτί για σκύλους

Δημοσίευση από markosma21 »

γεια σας ειμαι καινουργιος στο κλαμπ και ειμαι και εγω κατοχος terios bego θα ήθελα να ρωτήσο αν υπάρχει καποια κατασκευη για κουτι μεταφορας σκυλου αλλα να υπαρχει τροπος να χρησιμοποιω την πισω πορτα ... ευχαριστω εκ το προταιρον
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαστορέματα-Κατασκευές”