Εγκατάσταση 2din Terios 2

Ειδικές κατασκευές των μελών μας
Άβαταρ μέλους
mech
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 16, 2015 4:32 pm

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από mech »

mech έγραψε:
daiterios έγραψε:Πολύ όμορφο.
Έχεις κάποιο link από το ebay για να δω τα χαρακτηριστικά της οθόνης?
Καλησπέρα αυτο ειναι τι link αλλα εχω δει οτι η ιδια ακριβως συσκευη κυκλοφορει και με android 5.
http://www.ebay.com/itm/Android-4-4-Qua ... 46407db09b
Αυτο ειναι και το link για το android 5.

http://www.ebay.com/itm/2Din-AutoRadio- ... 2234995229
M/T LSD SX PLUS 1500CC
sbull20
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιαν 11, 2017 4:26 pm

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από sbull20 »

Καλησπερα παιδια!!!Μπορειτε σας παρακαλω να μ στειλετε τ μοντελο της οθονης???
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από adam »

καλησπερα, κανω τον αρχαιοκαπηλο και επαναφερω το θεμα! εχω βρει ενα συζτημα 2 din μεταχειρισμενο και θα το παραλαβω μεθαυριο. Ρβτησα για να μου το εγκαταστησουν και μου ζητησαν ενα οχι ιδιαιτερα μεγαλο ποσο αλλα σκεφτομουν να ασχοληθω και μονος μου λιγο. Οσοι εχετε τοποθετησει κατι αναλογο, εχετε βαλει και το πλαστικο που δινει η daιhatsu για να ταιριαξει το εξωτερικο πλαστικο; δεν εχω προχειρο κωδικο θα το βρω αν δε βοηθαει η περιγραφη. υπαρχει καποια συσκολια οπως πχ στο να περαστει η κεραια του gps ή κατι άλλο; την καμερα οπισθοπορειας ισως να μην την βαλω αν εινια μανουρα αν και εχω ανιχνευτες πισω και ισως τραβηξω παραλληλο καλωδιο.
Άβαταρ μέλους
manos man.
Δημοσιεύσεις: 1131
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:26 pm
Τοποθεσία: Άγιος Νικόλαος, Κρήτη

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από manos man. »

Νομίζω χρειάζεται το πλαίσιο γιατί αλλιώς θα φαίνεται άσχημα το κενό που δημιουργείται. Θα το δεις και στην πράξη!
Daihatsu Terios...................................................................Suzuki Jimny
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από adam »

manos man. έγραψε:Νομίζω χρειάζεται το πλαίσιο γιατί αλλιώς θα φαίνεται άσχημα το κενό που δημιουργείται. Θα το δεις και στην πράξη!
ναι, εχεις δικιο, κουμπωνει σωστα χωρις πατεντες και κρυβει τις ατελειες.
Το εχω ηδη προμηθευτει, αυτο που δεν πηρα ειναι τον ανταπτορα για τα χειρηστηρια τιμονιου, θα το κανω καποια αλλη στιγμη γιατι η τιμη του ειναι τσουχτερη!
Άβαταρ μέλους
GIOTIS_JDM
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 9:06 pm
Τοποθεσία: Βέροια

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από GIOTIS_JDM »

Mόλις την ρίξεις πάνω φίλε adam ανέβασε καμιά φώτο να πάρουμε καμιά ιδέα γιατί είναι και στα δικά μου σχέδια μια οθόνη 2din με gps,android κτλ.
Βέβαια σχεδόν κάθε φορά που ψάχνω,βλέπω και κάτι νέο οπότε είμαι λίγο αναποφάσιστος για το πια ακριβώς να επιλέξω.
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από adam »

GIOTIS_JDM έγραψε:Mόλις την ρίξεις πάνω φίλε adam ανέβασε καμιά φώτο να πάρουμε καμιά ιδέα γιατί είναι και στα δικά μου σχέδια μια οθόνη 2din με gps,android κτλ.
Βέβαια σχεδόν κάθε φορά που ψάχνω,βλέπω και κάτι νέο οπότε είμαι λίγο αναποφάσιστος για το πια ακριβώς να επιλέξω.
ετυχαν κατι αναποδιες (οχι σε εμενα) και το εχω καθυστερησει. Θεωρω οτι δεν ειναι κατο φοβερο να την βαλει κανεις μονος του αλλα επειδη θελω να μου περασουν και τη καμερα οπισθοπορειας και με ενδιαφερει αν περαστουν σωστα τα καλωδια θα ενημερωσω οταν τοποθετηθει!

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα. Επειδη εχω αφησει το γκαραζ που νοικιαζα και τπ αυτοκινητο βρισκεται στο δρομο επελεξα μια φτηνη no name για αρχη και βλεπουμε. Δεν θα εβαζα κατι αξιας 500-1000 ευρω και να το κλαιω
Άβαταρ μέλους
GIOTIS_JDM
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 22, 2016 9:06 pm
Τοποθεσία: Βέροια

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από GIOTIS_JDM »

adam έγραψε:
GIOTIS_JDM έγραψε:Mόλις την ρίξεις πάνω φίλε adam ανέβασε καμιά φώτο να πάρουμε καμιά ιδέα γιατί είναι και στα δικά μου σχέδια μια οθόνη 2din με gps,android κτλ.
Βέβαια σχεδόν κάθε φορά που ψάχνω,βλέπω και κάτι νέο οπότε είμαι λίγο αναποφάσιστος για το πια ακριβώς να επιλέξω.
ετυχαν κατι αναποδιες (οχι σε εμενα) και το εχω καθυστερησει. Θεωρω οτι δεν ειναι κατο φοβερο να την βαλει κανεις μονος του αλλα επειδη θελω να μου περασουν και τη καμερα οπισθοπορειας και με ενδιαφερει αν περαστουν σωστα τα καλωδια θα ενημερωσω οταν τοποθετηθει!

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με εσενα. Επειδη εχω αφησει το γκαραζ που νοικιαζα και τπ αυτοκινητο βρισκεται στο δρομο επελεξα μια φτηνη no name για αρχη και βλεπουμε. Δεν θα εβαζα κατι αξιας 500-1000 ευρω και να το κλαιω
Eννοείτε σε κάτι no name και γύρω στα 150€.Το κακό είναι ότι αυτές οι οθόνες δεν έχουν αποσπώμενη πρόσοψη οπότε αν το αμάξι είναι εκτεθειμένο στον δρόμο το κακό δεν θα αργήσει να γίνει δυστυχώς.
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από adam »

Ναι ισχυει, δυστυχως ειναι εντελως εκτεθιμενες!
adam
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 7:02 pm

Re: Εγκατάσταση 2din Terios 2

Δημοσίευση από adam »

Λοιπον, προεκυψαν διαφορα θεματα και εχω αφησει μισες δουλειες. Παρολα αυτα η οθονη μπηκε και λειτουργει αναμενομενα. Δεν εχω καταφερει να συνδεσω την καμερα οπισρθοπορειας, θελει λιγο ψαξιμο με τα καλωδια και δεν ειχα χρονο. το gps που με ενδιεφερε λειτουργει αψογα και μονο αρνητικο για εμενα ειναι η πληρη λειτουργια της οθονης μεσω android. ή θα τη συνηθισω ή καποια στιγμη θα την αλλαξω :)
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μαστορέματα-Κατασκευές”