Sos Αυτόματο κιβώτιο (σβήνει το αυτοκίνητο)

Ότι αφορά τον κινητήρα του Terios
Απάντηση
Nastos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2018 9:56 pm

Sos Αυτόματο κιβώτιο (σβήνει το αυτοκίνητο)

Δημοσίευση από Nastos »

Καλησπέρα εχω το εξής πρόβλημα όταν είναι σταματημένο το αυτοκίνητο εν λειτουργία και βάζω οποιαδήποτε ταχύτητα ενα πατάω Φρένο σβήνει... Ρελαντι δουκευει 1500 στροφές αλλα μόλις μπει η ταχύτητα πέφτει στς 900 καμία φορά παθαίνει αναλαμπή και δεν σβήνει αλλα μόλις γυρίσω το τιμόνι η ανάψω air condition σβήνει χωρίς δεύτερη σκέψη.. Με λίγα λόγια όταν πρέπει να σηκώσει φορτίο το αυτοκίνητο με κουμπωμένη ταχύτητα απο σταματημένο σβήνει.. Υπάρχει κάποια βαλβίδα που το ελέγχει? Κάποιος αισθητήρας? Έχει και 7000 υποπιεσεις το άτιμο και δεν ξέρω τ να πρώτο τσεκάρω :lol:
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Sos Αυτόματο κιβώτιο (σβήνει το αυτοκίνητο)

Δημοσίευση από kostas »

Γεια! το check engine ανάβει? το ρελαντί σου είναι υψηλό ξεκίνα από τα απλά :arrow: καθαρισμός πεταλούδας και μετα αφου μας λες για σβήσιμο στο φορτίο κοίτα μπουζί καλώδια πολλαπλασιαστες.
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Nastos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Μάιος 01, 2018 9:56 pm

Re: Sos Αυτόματο κιβώτιο (σβήνει το αυτοκίνητο)

Δημοσίευση από Nastos »

Τελικά έχει κάψει τν φλατζα τς πολλαπλής εισαγωγής και παίρνει αέρα... Για να αλλαχθεί θέλει λύσιμο κεφαλης οπότε καινουρια φλατζα και πλανισμα στι καπάκι μιας και θα κατέβει... Δυστυχώς καεί και αρκετά λαδια το μοτέρ και μάλλον το βλέπω για σκραπ το εργαλείο... Το να βάλω άλλο μοτέρ j100 η μα κάνω γενική επισκευή πραγματικά δεν νομίζω πως αξίζει... Μ είπαν για μοτέρ απο 08 terios με μια πατέντα στν καθρέφτη αλλα και κόστος 2500€ :shock:
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Sos Αυτόματο κιβώτιο (σβήνει το αυτοκίνητο)

Δημοσίευση από kostas »

Μην κάνεις τίποτα πουλατο ολόκληρο για ανταλακτικα να παρεις κανα 1500 ευρω αν είναι σε καλή κατάσταση η φανοποιια άξονες αυτόματο κιβώτιο κ.α
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Απάντηση