Terios 1999 αλλαγη φλατζα κεφαλης

Ότι αφορά τον κινητήρα του Terios
Απάντηση
Xristos Patra Terios
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2017 8:59 pm

Terios 1999 αλλαγη φλατζα κεφαλης

Δημοσίευση από Xristos Patra Terios »

Καλησπερα! Εχω ενα terios του '99 και εχω το εξης προβλημα:
Πριν περιπου ενα μηνα αλλαξα φλατζα κεφαλης αλλα οχι σε συνεργειο της αντιπροσωπιας, στην συνεχεια ομως ειχα διαρροες ψυκτικου υγρου. Καθε φορα που εβρισκα το εξαρτημα που χανει το αντικαθιστουσα ...αλλα μετα απο μια δυο μερες παλι συμπληρωνα νερο στο ψυγειο εφτιαχνα το ενα χαλαγε καποιο αλλο...σημερα το πηγα στην αντιπροσωπεια γιατι εντοπισα διαρροη σε κολαρο κατω απο την πολλαπλη εισαγωγης...οσο το εψαχνε ο μαστορας ανοιξα απο τυχη το δοχειο διαστολης και ειδα να βγαζει φυσαλιδες...το λεω του μαστορα και μου λεει θελεις φλατζα κεφαλης...του εξηγησα οτι την ειχα αλλαξει πριν λιγο καιρο και η απαντηση του ηταν οτι τα συγκεκριμενα μοτερ θελουν ελεγχο για ριγμα στην κεφαλη (τον οποιο εγω ειχα κανει) αλλα και στο μπλοκ του κινητηρα οπως επισης και ρεκτιφιε στη κεφαλι αλλα και στο μπλοκ. Ισχυει κατι τετοιο ; Εχει τυχει σε καποιν αλλον;
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Terios 1999 αλλαγη φλατζα κεφαλης

Δημοσίευση από kostas »

Καλώς ήρθες έπρεπε να πας σε εξειδικευμένο συνεργείο μπορεί να είναι χίλια δυο από ιμιτασιόν φλάντζα μέχρι και ρήγμα.
Οι κινητήρες αυτοί(j100) δυστυχώς δεν είναι αξιόπιστοι. Καλά ξεμπερδέματα.
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Xristos Patra Terios
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιουν 16, 2017 8:59 pm

Re: Terios 1999 αλλαγη φλατζα κεφαλης

Δημοσίευση από Xristos Patra Terios »

Σκεφτομαι να του ριξω ενα μπουκαλι αυτο για τα ριγματα...αν δεν καταφερω κατι και με αυτο τοτε μαλλον θα παω για αλλο μοτερ...για να μην μπλεξω ομως παλι με την αμαρτια (j100) μπορω να του βαλω απο καποιο αλλο μοντελο πιο καινουργιο και πιο αξιοπιστο;
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Terios 1999 αλλαγη φλατζα κεφαλης

Δημοσίευση από kostas »

Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Απάντηση