Υγραεριο σε terios 1,5 2007

Ότι αφορά τον κινητήρα του Terios
Απάντηση
Pain
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2016 2:12 pm

Υγραεριο σε terios 1,5 2007

Δημοσίευση από Pain »

Παιδια σας χαιρετώ όλους και σαν νέο μέλος εύχομαι υγεια σε ολους σας . Και ευχαριστω που με δεχτήκατε στην παρέα σας , εχω αποκτήσει το παραπάνω Τεριος που αναφέρω και θελω να του βάλω αέριο ομως θελω να βάλω το σωστό συςτημα και με την καλύτερη τοποθέτηση διαβάζω παντου και πολλα και εχω μπερδευτεί πολυ ως προς το που να το πάω και ποιο συςτημα τελικα να βάλω . Εσεις ρε παιδια σε ποιον το βάλατε και τι βάλατε ; ποσο ευχαριστημένη είστε με την επιλογή σας και τελικα ας μου προτείνεται όσοι εχετε βάλει . Ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Υγραεριο σε terios 1,5 2007

Δημοσίευση από kostas »

Καλώς ήρθες δεν έχω βάλει υγραέριο αλλά αν έβαζα θα το έβαζα εδώ:
http://www.daihatsusena.gr/?p=751
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
προσηλιο
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Παρ Σεπ 12, 2014 5:24 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Υγραεριο σε terios 1,5 2007

Δημοσίευση από προσηλιο »

Γιατι να βαλεις υγραεριο?
Για οικονομια που υποτιθεται φτανει μεχρι 50% συμφωνα με καποιους ευφανταστους διαφημιστες? η πραγματικη οικονομια που θα κανεις δεν θα ξεπερνα το 25%, και αν κινεισαι πιο πολυ στην πολη θα ειναι ακομα λιγοτερο.
Επισης, πρεπει να σκεφτεις οτι θα φθαρουν οι βαλβιδες πολυ πιο γρηγορα λογω του φαινομενου VSR. Αυτο θα συμβει και με την βανζινη αλλα το υγραεριο την επιταχυνει. Για αυτο τον λογο κανουν χρησεις λιπαντικου ή βαζουν να καιει βενζινη ανα διαστηματα.
Τελος, διαλεξες λαθος αυτοκινητο και απο την αποψη του χωρου. Αν βαλεις δεξεμανη στον χωρο αποσκευων θα χασεις σχεδον το 1/3 του χωρου.
Αφηνω ως τελευταιο οτι εγω δεν θα εμπιστευομουν ΠΟΤΕ καποιον "σκιντζη" να παιζει με τα ηλεκτρονικα του αυτοκινητου μου.

Αστο το αυτοκινητακι οπως ειναι. Ειναι μια χαρα. Καις αυτο που ειναι πιστοποιημενο και σχεδιασμενο. Μακροπροθεσμα εσυ θα εισαι κερδισμενος.
Απάντηση