Κατανάλωση Terios I

Ότι αφορά τον κινητήρα του Terios
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από Big »

Θα ήθελα να γνωρίζω για να κάνω μία σύγκριση τι κατανάλωση έχετε σε εθνική και σε αστικό κύκλο, αναφέροντας τυχόν αλλαγές σε λάστιχα χωμάτινα, μπάρες κλπ!

Εμένα θα με τρελάνει το αμάξι μου και θέλω να ξέρω τι γίνεται :lol: :lol: :lol:
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από dimos »

λοιπον ακου τωρα ...φευγω απο λαμια με γεματο ρεζερβουαρ παρασκευη βραδυ φτανω στο χωριο μου (ζελι φθιωτιδος) 96 km το πρωι (χειμωνα εγινε αυτο) παω για κυνηγι αγριογουρουνο ολη μερα σε πολυ λασπη κανοντας περι τα 70 km το βραδυ για να φυγω στο υψος της Αρκιτσας αναβει λαμπακι .........δευτερα πρωι υγραεριο και αντε γεια
τα λαστιχα ειναι maxxis trepador
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από Big »

Λογικά έχεις το τέριος ΙΙ ε?

Εθνική τι κατανάλωση έχεις?
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από dimos »

Τεριος 1 __1300
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από Big »

Έχει λαμπάκι για την βενζίνη το τέριος 1???
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από dimos »

Μην τα παιρνεις ολα στην κυριολεξια ρε φιλε το τονιζω ετσι για να καταλαβεις οτι το αυτοκινητο εαν πεις οτι κινεισαι εκτος οριων καιει τον πατερα του
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από Big »

Σε ρωτάω γιατί το ίδιο συζητούσαμε με τον goranterios που δεν ήξερε ότι έχει λαμπάκι το terios 2 και το έμαθε από τύχη! Μην έχω και εγώ και δεν το ήξερα :lol: :lol: :lol:

Όντως ιδίως αν δουλεύεις πολύ 1η 2α δεν υπάρχει η κατανάλωση!!!
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από goranterios »

Νικο σου ελεγα για του φιλου μου το τεριος που 14/7/2007 του το παραδωσανε καινουργιο με βενζινη δωρο πανω από την μεση, οποτε δεν ειχε τυχει να το αφησει μεχρι την ρεζερβα, εν αντιθεσει με το δικο μου που αν και μεταχειρισμενο το πηρα και μεχρι να φτασω στον λαστιχά (η χαρα του λαστιχά είμαι) ;) ;) ;) :lol: :lol: :lol: ειχε αναψει το λαμπακι και όταν το ειδε ο φιλος μου ΙΟΥΝΙΟΣ 2013 μου λεει, αν δε το εβλεπα στο δικο σου τεριος δεν θα ηξερα ότι εχει λαμπακι, αυτά με λιγα λογια :D :D :D
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goranterios την Πέμ Μάιος 08, 2014 9:10 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
dimos
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Οκτ 15, 2013 7:18 pm
Τοποθεσία: Λαμια

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από dimos »

τωρα που εχω υγραεριο εχω και λαμπακι (σιγουρα) και ηχητικο οτι μενω απο LPG :lol: :lol: :lol:
Big
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Παρ Αύγ 16, 2013 12:33 pm

Re: Κατανάλωση Terios I

Δημοσίευση από Big »

Βλέπω στην Λαμία κοντά στην Έκθεση ένα μαύρο τέριος μάχιμο. Δεν πιστεύω να είναι το δικό σου???!!!
Απάντηση