Καλωσόρισμα

Συζήτηση για τα υπόλοιπα οχήματα 4x4
Κ. Παπακωνσταντινου
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 02, 2013 5:36 pm

Re: Καλωσόρισμα

Δημοσίευση από Κ. Παπακωνσταντινου »

Χαιρετω σας. Καθως βλεπω εδω ειναι το πιο ενεργο φορουμ για Duster,αν και φιλοξενουμενοι.
Λοιπον,ειμαι ο Κωστας και πριν απο δυο-τρεις μηνες αγορασα ενα μεταχειρισμενο αλλα με λιγα χιλιομετρα dci 4x4.
Eλπιζω,οπως γινεται συνηθως,οτι θα βρισκουμε λυσεις στα διαφορα που μας απασχολουν.
Καλως σας βρικα λοιπον.
Κωστας
Duster 1.5dci 4x4 130hp
duster
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2013 8:35 pm

Re: Καλωσόρισμα

Δημοσίευση από duster »

κωστα καλως ηρθες..κ απο εδω..ειμαι κ εγω κατοχος duster..πες μας τι γνωμη σου ...κ αν εισαι απο αθηνα να τα πουμε κ απο κοντα!!
Κ. Παπακωνσταντινου
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 02, 2013 5:36 pm

Re: Καλωσόρισμα

Δημοσίευση από Κ. Παπακωνσταντινου »

Nαι φιλε,Μαρουσιωτης ειμαι,αλλα βλεπω πολυ μικρη επισκεψιμοτητα στο φορουμ απο τους κατοχους Duster και ετσι εχω αραιωσει τις επισκεψεις.
Πριν ειχα ενα Suzuki Grand Vitara 2.0 στο οποιο ειχα βαλει κιτ υγραεριου,αλλα το κοστος κατοχης και χρησης με αναγκασε να το αποχωριστω σκοτωνοντας το.Συγκρινοντας τα λοιπον εχω να πω οτι το Suzuki ειναι σαφως πιο ποιοτικο και εργονομικα πολυ καλυτερο.Με δυνατοτητες εκτος δρομου που λογω καλυτερης τετρακινησης μεγαλυτερες.
Αν και ειναι πια παρελθον οι εκτος δρομου εκδρομες του παρελθοντος,δεν νομιζω οτι το Duster θα ειχε μεγαλη αντοχη στο περασμα του χρονου αν εκανα τα ιδια και με αυτο.
Απο την αλλη,το Duster ειναι ασυγκριτως οικονομικοτερο και σε κτιση και σε χρηση,πραγμα που ειναι το πρωτο ζητουμενο σημερα.ΤοSuzuki εκαιγε 13,5 λιτρα υγραεριου στα 100,βενζινη περιπου 12,ενω τωρα θελω 6,5-7 λιτρα πετρελαιου.Η ροπη του πολυυυ καλυτερη και ειναι και πολυ αναπαυτικο.
Σε γενικες λοιπον γραμμες,ειμαι :D που το εχω.
Κωστας
Duster 1.5dci 4x4 130hp
duster
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2013 8:35 pm

Re: Καλωσόρισμα

Δημοσίευση από duster »

κωστα καλησπερα!! εγω το εχω 1 χρονο..εχω βαλει ενα λαστιχακι 50-50 κ ειμαι λιγο πιο ανετος εκτος δρομου..το εχω δοκιμασει...ειμαι καινιουργιος στο χωρο του 4χ4..κ το duster τα καταφερνει ικανοποιητικα.. :)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Για οχήματα 4x4 εκτός Terios”