Κλοπες Terios

Άνοιξε και σας περιμένει...για να μας πείτε ότι σας ευχαριστεί εκτός του αυτοκινήτου
Απάντηση
geovil
Δημοσιεύσεις: 465
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 6:33 pm

Κλοπες Terios

Δημοσίευση από geovil »

Την περασμενη εβδομαδα ,ενας φιλος που μενει Αργυρουπολη,μου ειπε οτι εκλεψαν ενα Terios 2 απο καποιον που το ειχε και εμενε στην ιδια πολυκατοικια........
Το αυτοκινητο το εκλεψαν μεσημβρινες ωρες......γυρισε ο ανθρωπος απο τη δουλεια του,το παρκαρε καπου στη γειτονια,και το απογευμα που πηγε να το παρει , απλα δεν υπηρχε πουθενα :o :( .............το αυτοκινητο ειχε και συναγερμο.
Η αστυνομια που πηγε να δηλωσει την κλοπη,του ειπε οτι τον τελευταιο μηνα εχουν οργιασει οι κλοπες των Terios,τα κλεβουν για ανταλλακτικα........
Θεωρησα το γεγονος τυχαιο....
Γυρνωντας απο την Πανελληνια,παω τη Δευτερα το πρωι στο φαρμακειο της γειτονιας.Ο φαρμακοποιος εχει κι αυτος Terios 2.
Την Παρασκευη το βραδυ,εκανε φτερα μου ειπε :( .Και του φαρμακοποιου το αυτοκινητο ειχε συναγερμο.
Στην αστυνομια που δηλωσε την κλοπη του ειπαν επισης οτι τον τελευταιο καιρο κυνηγανε τα Terios για ανταλλακτικα.......

Καλο ειναι να εχουμε το νου μας Συντεριουχοι...........
Εγω καλου-κακου πηρα και ενα αντικλεπτικο τιμονιου,κι ας εχω και συναγερμο..............
Άβαταρ μέλους
Synteknos
Δημοσιεύσεις: 563
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2012 1:48 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Κλοπες Terios

Δημοσίευση από Synteknos »

Και μη χειρότερα... :(
Τί ωραίο τα όνειρα να γίνονται πραγματικότητα αναπάντεχα!...
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Κλοπες Terios

Δημοσίευση από TAG »

:o :o :shock:
Δυστυχώς με τέτοιες τιμες ανταλλακτικών σε συνδυασμό με την φυγη της Daihatsu απο Ευρώπη
(όσο και εάν υποστηρίζετε ότι υπάρχει επάρκεια ....) , τέτοια φαινόμενα φοβάμαι ότι θα ενταθούν !!
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
TAG
Δημοσιεύσεις: 720
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 9:20 am
Τοποθεσία: Αγία Παρασκευή

Re: Κλοπες Terios

Δημοσίευση από TAG »

Επανέρχομαι στο σοβαρο αυτο θέμα... :(

Δυστυχώς πριν λίγες μέρες με ενημέρωσε καλός Φίλος ότι έκλεψαν το Τεριος της αδελφής του.
Συγκεκριμένα Τεριος ΙΙ άσπρο του 2010 με 37000 χλμ με νουμερο κυκλ. ΙΚΧ-7759 , εκπλαπει απο Αγία Παρασκευή Αττικης, με συναγερμό.
Στην αστυνομία τους είπαν γενικοτητες ...
Όπως φαίνεται το πράμα σοβαρευει , ας έχουμε το νου μας και τα ματιά μας ανοικτά ...
Όσοι δε έχετε επαφές με Μαντρες-συνεργεία ρωτήστε εάν εχουν ακούσει τίποτα...
Επίτιμος....
Άβαταρ μέλους
goranterios
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 31, 2013 1:33 pm
Τοποθεσία: Γαλατσι

Re: Κλοπες Terios

Δημοσίευση από goranterios »

Αυτο που δυστηχως αναφερουν ο geovil και TAG, εδω και περιπου 2 χρονια, και οχι τελευταια, γινετε τακτικα, και μεσα απο πυλοτες . Τα ματια μας κατι παραπανω απο ανοικτα. :)
Άβαταρ μέλους
kostas
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: Κυρ Απρ 08, 2012 9:31 am

Re: Κλοπες Terios

Δημοσίευση από kostas »

Με ένα δεύτερο immobilizer τα terios είναι εύκολη λεία :arrow:

http://www.bloko.gr/2017/02/blokogr-daihatsu.html
Οδηγώ και σε σκέφτομαι!
Εικόνα
http://nivaclubhellas.blogspot.gr/
Απάντηση